ALOE VERA

RNG

lucia, nerozsiruj bludy, koncentraty-prasky sa vyrabaju dvojake:whole leaf tj z celeho listu, koptre su laxativne a inner leaf tj len z gelu, ktore nie su laxativne.
Vyroba moze byt susenim za tepla, cim sa znicia mnohe organicke na teplo citliver latky a vymrazovanim-lyofilizacia, kde sa teoreticky skoro vsetko zachova.
Velka vacsina praskov sa dnes vyraba lyofylizaciou cistej stavy vnutorneho listu.
Ale suhlasim s tebou, ze cista, nekonzervovana, nepasterizovana stava(gel) z vnutorneho listu su najlepsie.
A zdrojov na ne je hromada, clenov Aloe Councilu je vyse 300 a vsetci z nich vyrabaju aj cistu nepasterizovanu a nekonzervovanu stavu z aloe. A vyroba nie je v Nemecku, ale tu, v Arizone.
Tj ked chces dostat dobry, kvalitny a lacny produkt, musis ist priamo tam, kde sa to vyraba, tj sem do Arizony alebo aspon USA. Inac platis nedzistupnom =dealerom medzi vyrobcom a spotrebitelom.

lucia 84

Pri kupe aloe gelov si vsimnite ci je ten vyrobok Z aloe vera, a ucinok sa prejavi vtedy ak je na 1, 2, alebo 3 mieste uvedeny aloe vera barbadensis miller gel, nie ziadna stava, saft alebo dzus. To nie su vyrobky z ale s aloe vera cize je tam casto pridany minimalny obsah aloe vera. Je to lacnejsie ale ked si to prepocitate na 100 % vyjde to ovela drahsie.
Ja som minule v obchode pozerala na taku stavu zo 100 % aloe ( prve klamstvo: 100 % aloe je ak si narezete list a vypijete stavu) a ta 100% sťava je z koncentratu - koncentrat sa vyraba tak ze suseny prasok z pomleteho celeho listu aloe sa rozriedi s vodou. pritom list ma laxativne ucinky a v medicine je aj povazovany za laxativum cize prehanadlo.
Druhy vyrobok mal 8 % aloe vera a stal cca 120 sk.V prepocte na 92 % gel by to vyslo...
Ja pijem gel z aloe vera uz 4 roky, uz po 3 flasi mi vyliecil alergiu na pele roztoce a perie jeho ucinok sa prejavil rychlo lebo to bol 92% gel z aloe a 1 konzervacna latka. A po dalsiech flasiach som prestala mat problemy s pletou uplne, pritomk som sa s tym trapila niekolko rokov.
ak by ste chceli vediet o tom gele z aloe viac, napiste mi na mail : XXX CENSORED XXXX

Ivka 1

Suedenim ano máš pravdu,kľúčom k zlepšeniu a udržaniu zdravia je zmena životného štýlu a v prvom rade stravovacích návykov. Lenže v dnešnom pretechnizovanom svete a zničenom životnom prostredí sa nedá spoľahnúť iba na pitie chlórovanej vody a konzumáciu zeleniny. Riešením je konzumácia vody z nejakého prírodného zdroja. Samozrejme musí byť overený na
hygienickej stanici,že je zdravotne nezávadný. Tak tam je pitie vody veľmi prospešné a dokonca liečivé.Existujú už
aj rôzne prístroje na filtrovanie vody
v domácnostiach,ktoré ju zbavujú od rôznych cudzorodých a zdraviu škodlivých látok. Tí,ktorí ich majú doma si ich veľmi chvália ale kto dnes má cca 40 000 na taký prístroj? Tiež je na zamyslenie,či sa nejedná zas len o reklamný ťah. Veriť ? Neveriť?
Čo sa týka potravy Podľa štúdií,ktoré porovnávajú obsah vitamínov a minerálnych látok v obilí,zelenine,ovocí tak tam tiež došlo k výraznému poklesu. Od roku 1966 došlo k poklesu minerálov v pšenici o 50%,
v jablkách klesla hodnota vitamínu C o 80 %, v zemiakoch poklesla hodnota vápniku o 70 % a horčíku o 33 %. To nehovorím o jedoch,ktoré konzumujeme:
Pesticídy: chránia rastliny pred škodcami, ohrozujú však ľudské zdravie a životné prostredie. Nebezpečné sú hlavne pre deti do 10 rokov.Môžu im vážne poškodiť imunitu,hormonálny systém alebo vyvolať onkologické ochorenie.Ošetrujú sa nimi hlavne zelenina a ovocie,ktoré čaká dlhý transport.Riešenie: Zeleninu a ovocie riadne umyť v teplej vode alebo ošúpať.

Arzén - patrí medzi ťažké kovy a je silne jedovatý. Nachádza sa hlavne v rybách a mäkkýšoch a vo vode z neoverených prameňov.
Dusičnany - pre rastliny sú ideálne ale pre ľudí škodlivé. Ich zdroje sú hnojivá,ktoré sa používajú v poľnohospodárstve. V tele sa premieňajú na dusitany,ktoré sú hlavne nebezpečné pre malé deti.Riziková je hlavne jarná zelenina,najmä mladá cibuľka,reďkovka alebo kaleráb.O ich prítomnosti v mäsových výrobkoch ani nehovorím.Takže ak sa máme rozhodnúť medzi zeleninou a mäsovými výrobkami určite by sme mali siahnúť po zelenine ,ktorá obsahuje aj množstvo ochranných látok,ktoré sčasti bránia premene dusičnanov na dusitany a rakovinotvorné látky.
Samozrejme ani v aloe nieje záruka,že je úplne čisté. Závisí od pestovateľa aloe na akých pôdach ho pestuje,či v záujme vyšších ziskov nepoužíva aj rôzne nekalé praktiky na urýchlenie rastu.Máš aj v tom pravdu,že aloe sa stalo akýmsi hitom a pridáva sa všade.
Už som kúpila aj ponožky s prídavkom aloe. Veď aj keď tam niečo z aloe zostalo,tak určite len do prvého vypratia.
Napriek tomu všetkému ale aj hlavne kvôli vyššie spomínanému verím v liečivú silu aloe a v jeho antioxidačné účinky. Vyberám si však aloe od výrobcov,ktorí mi garantujú jeho čistotu a zloženie pečaťami kvality a majú prijateľné ceny. Čo sa týka chudnutia áno tam to ide hlavne so zmenou stravovacích návykov,dostatočným pitným režimom a pohybom.

RNG

ja osobne som uz pred 35 rokmi pouzival aloe do mix drinkov, lebo davala peknu hustu penu, co inac dosahovali vajecnym bielkom a to sa mi nepacilo pouzivat kvoli moznosti salmonelovej infekcie zo surovuch vajec
Aloe aj naj;ascnejsie bude vbzdy drahsie, ako ine potraviny, lebo je pracnejsie zberat a filetovat(rucna praca) a pomerne problematicke robit z neho vyrobky bez pasterizacie, aby mali trvanlivost aspon niekolko mesiacov v zatvorenej flasi.
Ale niekolkonasobok ceny ovocnych a zeleninovych stiav by nemalo prekrocit.

suedenim

Ivka,tym chcem povedat, ze ked budem pit ri litre vody denne a budem cvicit a neprezierat sa tak tiez schudnem bez jojoefektu. A ked chcem vitaminy a mineraly a stopove prvky a aminokyseliny, mozem jest vela ovocia a zeleniny a zdravovat sa stravo a bude to ok. Ja nevravim ze aloe je zdraviu skodlive alebo co, len to, ze je okolo toho velky biznis a nieje hodna tej sumy co za nu dealeri pytaju. Lebo ked budem chlastat,fajcit, budem tlsta s donebavalujim cholesterolom,zanesenymi crevami tak mozem vypit sto litre aloe,ale nic (alebo maaal co) sa nezmeni,pokial sa nespamatam zo zivota a celkovo nezmenim zivotny styl. A ked ho zmenim?Tak to mi aloe uz netreba. Aloe uz davaju aj do alkoholu,niekde som videla dokonca aj vodku aloe vera,no ved jasneee,sa bude predavat,lebo aloe je populaaaarne.A to co si o aloe myslim, si myslim aj o ostatnych veciach ako je ten jacmen a neviem co. Ak chcete byt zdravi,zite zdravo,..aloe ani riasy ani neviem co vas nespasi.A to nevravim len tak,ale z vlastnej skusenosti.

silviia

vdaka RNG, len skoda ze si to uz nebudem moct od teba objednat ked si s tym sekol, bola fakt dobra. da sa to aj inak zohnat, nevies?

Ivka 1

Po aloe vera sa aj chudne.Podstatné je však zníženie množstva prijatej stravy a
zvýšenie pohybu.Pitím aloe sa bunkám dostane dostatok výživy,bunky nehladujú a nedochádza potom následne ani k jojo
efektu.