Tromboza z HA?

lenčok1

Rada by som sem pridala svoju skusenost z HAK. Islo o uzivanie mojej prvej antikoncepcie. Navstivila som preto moju gynekologicku. Spytala sa ma aku Hak chcem, mam aj ciastocne problemy s akne, tak sme sa nakoniec dohodili na Jeanine. Ziadny testy na pecen ani na zrazanlivost mi nerobila.Po 12 dnoch uzivania som dostala silne krce do praveho lytka, tepalo mi v zilach, mala som po celom lytku modriny, jedna s opuchom ( neviem ci aj modriny mozu mat suvis s HAK). U svojej gyn. som si zaplatila nejaku karticku za 500 sk, ako "poukazku" na prednostne vysetrenie v pripade potreby+cislo na mobil v surnych pripadoch. Samozrejme 3 dni mi nedvihala. Nakoniec som musela ist na pohotovost. Vysetril ma primar gynekologie v nasom meste. Antikoncepcia musela okamzite von. Isla som este aj na interne, ale co sa tyka zrazanlivosti krvi bolo to ok. Neviem co toto vsetko malo znamenat. Dost sokujuce bolo pre mna zistenie ked som sa dozvedela zevraj som mala robene testy pred tym ako mi nasadila HAK. Vsimla som si to dnes v sestrickinom pocitaci ked som si bola dat odobrat krv kvoli nejakym testom. Ked doktorke povedala co sa mi stalo, a ze ma vysetroval primar, zostala zarazena. Dovtedy bola dost neochotna, zrazu som jej aj nohu mala ukazat. Zhodnotila ze uz nikdy nemozem uzivat Hak, ze ona si to nevezme na triko. Tak ze ok...len nechapem akoze mi krv dopadla dobre...a bonbonik na zaver...pre dvoma rokmi som navstivala moju gyn., pretoze som si nasla hrcku v pravom prsniku, bola som na prehliadke a povedala mi ze ide o zdurene uzliny pred menzesom. Teraz po dvoch rokoch je to zrazu tzv. fibroadenom, nezhubny nador...je to presne na tom istom mieste, na ktorom som si to vsimla pred dvoma rokmi...no commnet...prvy krat pochybujem o zdravotnictve ako takom a hlavne o mojej gyn. Za vsetko pyta prachy a ostatne ma na haku...dokonca dnes mi dali zaplatit 150 SK za odber krvi do dvoch skumaviek. jasne ze ju zmenim....ale toto co sa stalo sa mi zda vazne uletene....mam chut s tym nieco robit, nenechat to len tak...

lenčok1

lea ani mi nehovor, napr. moja gynekologicka ma nesmierne sklamala, ja som o tom pisala prispevok na ine forum, ak chcete dam vam link mozete precitat...alebo to sem rovno skopirujem

lea

ja som citala o tom, ze gynekologovia v pohode predpisuju HAK, ale pacientky v tazkych stavoch po trombozach nevidia, lebo tie koncia na ARO alebo na internom, tak sa to potom tazko dava do suvisu

lenčok1

qqq...ono to zacalo tak nevinne...bola to moja prva HAK Jeanine...asi na 8 den od zaciatia uzivania som pocitila prve "priznaky"...a to take zvlastne tepanie v zilach, nejako som tomu neprikladala vyznam...neskor som v pravej nohe citila take bodanie na boku chodidla zvnutra a celkovo ma uz na ten desiaty den zacali boliet nohy...na pravej nohe sa mi zacali vytvarat modriny, jedna mi aj opuchla(bola som z toho paf, lebo buchnut som sa nebuchla, ale mala som ich, no ani vo sne by ma nenapadlo ze by zato mohla HAK, dodnes neviem ci to s tym suviselo, lebo sa mi to nezda)...
kazdopadne tri dni som sa snazila dovolat mojej gynek. lenze ta mala dovolenku...poslednu noc som vobec nemohla spat, mala som pocit takej tiaze v pravej nohy, ze sa mi nedalo zaspat...tak na druhy den som isla na pohotovost, potom ma vysetril primar gynekologie a povedal ze okamzite von a poslal ma na interne...tam mi zobrali aj krv a v priebehu tristvrte hodiny boli vysledky...co sa tyka zrazanlivosti krvi bolo to ok...lenze na cievne musim tak ci tak, lebo mi povedali, ze mohla som ich este uzivat zopar mesiacov a prask...nikto nevidi aky mas stav vnutornych zil...a mne prvy krat v zivote nebolo vsetko jedno...k tomu nasi boli na dovolenke, bola som sama doma, priatel bol chory, ale nakoniec so mnou aspon isiel na tu pohotovost...
cely cas som sa snazila si vsugerovat, ze to prejde, ale potom ma rychlo presla sranda...ta bolest nebola normalna...mozno mala tato HAK prilis vela hormonov na mna...a tie modriny neviem dodnes co znamenaju, tak dufam ze mi to vysvetlia na cievnom, bude ma vysetrovat velka odbornicka, co mi urobi komplexne vysetrenia

RNG

aby som bol presny, riedice krvi zrychlia cirkulaciu a tym sa velmi malicko znizi moznost vytvarania velkych zrazenin. Ale velmi vela ludi dostalocievne blokady, embolie a porazky napriek braniu riedicov, tj vela ochrany ti to neda.

RNG

zzzz, zialbohu nie. Riedice krvi(warfrin coumadin) sice riedia krv ale nerozpustaju krvne zrazeniny.
Enzymi robia povrch platniciek menej lepkavy, takze nevytvaraju zrazeniny a aj sa lepsie po sebe smykaju, tj zlepsi sa rychlost cirkulacie a srdce sa menej namaha.
Lekarmi pouzivany heparin je tiez enzymaticky prostriedok vyrobeny z criev prasiat, ale ako liek je velmi drahy, neprakticky(doba posobenia len niekolko minut) a nerozpusta velke krvne zrazeniny, to si mozes vyskusat na Petriho miske.
Jeho ucinok je riedenie krvi a vyckanie, nez telo vyrobi svoj vlastny enzym plazmin, ktory rozpusti zrazeniny.
Naproti tomu bromelain a najma nattokinaza a serrapeptaza rozpustaju krvne zrazeniny velmi ucinne a doba ich posobenia je vyse 6 hodin v tele.

zzzzz

RNG..myslíš, že trombóze zabraňujú aj lieky ktoré sa berú na krč.žily??? chránia aspoň trošku pred trombozou???,

qqq

pre lenčok...a aké máš moja problémy, že ťa poslali aj na cievne???? ja sa doktorovi tiež sťažujem na bolesti nôh..a tvrdí, že to nič nieje...tak ma zaujíma aké si mala problémy ty, že si vysadila HAK?? pekný večer

RNG

lencok, povodne som tam mal Pancreatine Bromelaine, multienzyme a pomerne slabe prijemnne cukricky z papaje a ananasu.

lenčok1

Hak je svinstvo, ale zdrave zeny to znasaju relativne dobre...
Ja idem na cievne vysetrenie, RNG potom vysetreni ak bude treba, rada by som si objedanala tie enzymi, zozeniem to aj u Teba?