Očkovanie proti chrípke či nie?

robbie56

Kedze je tema o ockovani ...
Ockovanie nie je az taka stara vec ... je asi len 90-100 rokov a uz na zaciatku upozornovali lekari a niektory ludia na ich nebezpecie. Boli tam vsak aj ekonomovia a manageri, ktorych zaujima profit firmy za kazdu cenu.
Ak by sa do vysokeho manazmentu farmaceutickej firmy dostal niekto, kto by bol hrozbou na predavanie vacsiny liekov a ockovania, tak by ho raz-dva vysmarili, kedze ohrozuje existenciu firmy. A nejde im o to, ci su tie veci bezpecne alebo nie.
Takze, co bolo pred 90-100 rokmi, ked este ockovanie nebolo ?
Nepotrebujeme to, informacie su volne dostupne ... kazdy moze zacat iny zivot ... je potrebne len chciet ... niekedy vas k tomu privedie ta bezradnost, v ktorej sa nachadza medicina.
Ak by som mal takych skvelych Doktorov, tak by som asi nikdy nerozmyslal, ze sa chcem sam liecit, lebo im neverim a sami nevedia, co mi to predpisuju(oni fyzicky netestuju tie lieky, len doveruju zdrojom ...).
Vybrali mi mandle ako 7 rocnemu ... hned som bol ukrateny o dolezity organ ...
A to este niektory Doktor povie, ze to mandle robia sarapatu, tak podla mna su na velkom omyle. Ziadny organ nie je zbytocny a nie organ je na vine, ak mame anginu a vysoke teploty.
Zacnime konecne liecit podstatu/pricinu a nie symptomy. Zacnime konecne sa zaujimat o svoje tela a zdravie. Preco by mal niekto iny nam opravovat vlastne telo ?

robbie56

Ja by som poradil POCAS choroby/chripky:
- nejest spracovane a tepelne upravene jedla(pretoze viac energie vyda telo pri samotnom spracovani potravy, ako co z nej ziska a zbytocne sa musi od toho cistit)
- ako Damian hovori 2-2,5 litra cistej vody(najlepsie nechlorovanej, nebublinkovanej ...). Voda cisti, aj balancuje ph oraganizmu(rovnovaha medzi kyselinami a zasadami)
- ak chuti jest, tak jest len zeleninu(ktora posobi na telo zasadito)
Aj salaty(zelena zelenina obsahuje chlorofil, ktory tiez posobi proti pachom ...ked som bol 4 mesiace na vitarianskej strave, tak som zistil, ze som nemal telesne pachy, ako kym som jedol sprac jedlo ...cize ani spray ani deodorant nebol potrebny
- ak nechuti jest, tak netreba jest, pit by vsak malo chutit(ak nechuti jest, tak telo tym dava najavo, ze sa chce cistit a nepotrebuje vydavat energiu na spracovanie potravy a ocistenie tej potravy ...)
- ak mate po ruke doplnky, tak napriklad vitamin C 500mg kazde 2 hodiny spolu s dostatocnym mnozstvom vody
(Doktory casto spominaju, ze to odtecie mocom a ze je zbytocne brat to, no ja mam tendenciu radsej verit cloveku ako Linus Pauling, ktory na sebe skusal a meral aj ubytok vit C v moci ... neviem kolky Doktori fyzicky merali tieto veci na sebe ... zato by som usudzoval radsej z toho, ci mi to pomoze alebo nie ... a nie na zaklade toho co ich ucili, alebo co poculi, ale v zivote to fyzicky nemali moznost odmerat a vyskusat ...)
- bylinkove caje su tiez dobre, hlavne rano ocistny caj, alebo je dobry aj salviovy caj(Rudolf Breuss povazoval salviu za najdolezitejsiu bylinku ... vravel, ze ak clovek pije pravidelne salviovy caj, tak velmi zriedka ochorie na chripku ...)

Prosim dajte vediet komu pomaha a ak pomaha rozsirujte info medzi znamymi ... je to prirodna metoda ako posilnit imunitu, vytvorit zasadite prostredie v tele(podla istych filozofii, ak by prevladalo v tele zasadite prostredie, tak by sme ziadne choroby nemali ...)

Netreba vsak pri chripke brat chemicke lieky alebo Antibiotika ...
Ako jednemu priatelovi som dal Vit C 500mg a po 4 dnoch stale chori a mi hovoril, ze mal hnacky ... potom ked som zistil, ze uzival ATB na lekarsky predpis, tak som sa uz ani necudoval preco tie hnacky mal ... ale kto si neda povedat, co s nim :)

robbie56

majka_ : ja som na tom bol podobne ako ty asi pred rokom a pol ... som sportoval, som si myslel, ze jem zdravo a prijimam kalorie. Pohybu som mal dost, ale co ma nastvalo, ze ajtak som ochorel a pritom som tyzden bol chori. Bol som v UK(kedze vtedy som tam zil) u lekara, ktory mi nepredpisal nic(a mal pravdu), lebo ze som mlady a to imunita musi zvladnut chripku.
Vtedy som sa vazne zamyslel nad sebou, nad systemom lekarstva ... ze ak mi nevie nato nic dat, tak naco je mi potom lekar ?
Vtedy som sa zacal vazne zaujimat o zdravotne veci, okrem pocitania kalorii z bielkovin, sacharidov a tukov som zacal rozmyslat, ci nahodou z bananu, ktory ma cca 20g sacharidov, ci moje telo nevie zuzitkovat viac ako z corn-flakes(ktore sice obsahuju cca 70g na 100g).
Informacie a prirodzeny usudok ma viedli smerom k pochopeniu dolezitosti prirody ... a ze nieje priroda taka slaba ako niektory ludia si myslia ...
Pochopil som, ze nevarena, nespracovana strava je ovela kvalitnejsia, vyzivnejsia a pre telo priatelskejsia ...
Predtym som bol chory asi 2-3 krat rocne, teraz za rok a pol, som bol raz chori, ale za 2 dni som to vylezal, vypotil(vtedy este bez vitaminov ...) bez toho aby som chybal z prace.
Teraz ak treba tak podporim imunitu aj vitaminom C v doplnkovej forme, ale ak sa len da, tak zostanem pri nevarenej strave.
Podla mna je este dolezite si uvedomit, ze niekto si moze povedat, ze "jem ovocie a zel a predsa som ochorel", lenze casto neberie do uvahy to, ze konzumuje potraviny, ktore mu viac skodia(napr. vyrobky z bielej muky ktore prekyseluju telo, dokonca aj niektore ovocie prekyseluje ...)

RNG

babulak, casto som tu uvadzal pri roznych temach na virusove ochorenia celu radu antiviralnych.
Z vitaminov tam je len vitamin C aj to vo velkych davkach, co si urcite nebrala.
Ovrela dolezitejsie su selen, zinok, aloe vera atd.

babulak

Majka: moja chripka teda miernejsi priebeh urcite nemala, ako som pisala, prave naopak. Tiez mam slabsiu imunitu tak som si fandila ze mi to ockovanie pomoze ale bohuzial...Papam zeleninku, zdravo sa stravujem, cpem sa vitaminmi, chodim cvicit ale aj tak som v zime chora. Okrem toho kazdy rok je iny virus chripky tak vakcinu nemusia vobec utrafit.

RNG

andreaa, ale aj hypermarketova je lepsia ako nic.
A zialbohu, dnes specificky urcite doplnky su uz potrebne, lebo niektore veci sa nenachadzaju v dostatocnych kvantitach v nasej aj najzdravsej strave, lebo chybaju v kultivovanych plodinach.

ano či nie

ďakujem za reakcie na danú tému. Takže ani tento rok sa nedáme zaočkovať. Budeme papať veľa zeleninky a ovocia .... uvidíme.

RNG

keby neboli ineprostriedky proti virusom len ockovanie, mozno by som uvazoval o tom ci to je vobec uzitocne. Zatial statistika nepodporuje ockovanie. Ale kedze sa da imunita proti virusom zvysovat desiatkami potravinovych doplnkov , a to velmi ucinne, nevidim dovod na ockovanie iny, nez financne zaujmy farmaceutickeho a medickeho priemyslu.