Zosmyk z kona... davnejsie

Príspevok v téme: Zosmyk z kona... davnejsie
majka_

Pred asi 4 mesiacmi som bola na koni v lese a smykla som sa z neho, ked sa moj kon splasil. Nekopol ma, ale krizovu cast krbta (asi tak uprostred krizov) som si buchla o vacsi pen. Najprv som sa postavit nemohla a nemohla som sa pohnut, ale potom som sa pomaly postavila. Tyzden ma boleli cele krize, nemohla som bez bolesti stat, chodit, sediet ani lezat. Na rontgen som nebola, lebo moja sestra, ktora je zdravotna sestra a jej kolegyna v nemocnici povedali, ze to nic, ze ak sa mozem hybat, tak som si chrbticu neposkodila a ze to dopadlo dobre. Po tyzdni mi tie bolesti naozaj presli a neohlasili sa az doteraz. Zo dna na den som do krizov dostala taku bolest, ze ma az pomaly predklana a mam bolesti aj ked sa chcem vystriet, ked chodim, ked si idem lahnut, chcem vstat z postele... Proste stale. Niekedy sa bojim, ze nevstanem ani zo skolicky, ako ma to boli. Myslite si, ze mozu mat tie bolesti suvislost s tym zosmyknutim z kona? Akoze ja ked som sa smykla, tak som bola este jednou nohou v strmeni a smykala som sa tak ako "v spomalenom zabere". Cize uplne pomaly (som myslela na to, aby som si nebuchla hlavu alebo velmi celu chrbticu), len par centimetrov nad zemou som sa uz uzdy pustila, lebo kon zacal trosku saliet a vtedy som sa buchla troska silnejsie. Co mam teraz robit? Moze to byt z toho padu? Alebo aj z toho, ze ked bola pred par rokmi poladovica na schodoch, zosmykla som sa a buchla som si krize? Najprv som myslela, ze som si krize teraz prechladila. Ale ja chodim teplo oblecena, dlhe rolaky, natelniky...

veverqua

Majka, na tvojom mieste by som s tym sla na roentgen, nech ti to pozru poriadne. Taketo zranenia sa mozu ozvat aj neskor, nevadi, ze ti par tyzdnov nic nebolo. Moze to byt nieco skryte, niekde vnutri stavcov, cokolvek. Ale radsej to nepodcenuj a vyhladaj ortopeda. Aby sa ti naozaj nestalo, ze jedneho dna nevstanes zo stolicky.