Hyperventilacna tetania?

Príspevok v téme: Hyperventilacna tetania?
Kvetka

Viackrát sa mi stalo v autobuse alebo aute,ze mi bolo neuveritelne zle.Nikdy som nezazila take pocity.Strpli mi ruky,nohy,celá sánka,a prsty mi vykrútilo do strán.Zvlásť pocity: zdalo sa mi,ze nie len odpadnem,ale mala som pocit ze rovno ZOMRIEM!!!Vobec neprehanam,ale odpadnutie neprichaczalo pri tomto stave do uvahy,bola som presvedcena,ze este chvilu a zomriem.Preslo to,ked som vysla z dopravneho prostriedku a poriadne som sa rozdychala.
Lekar ma vypocul a mlcky napisal do karty "priznaky Hyperventilacnej tetanie". To je vsetko,co viem.Ani sa nevyjadril co s tym, ako to liecit.
Iny lekar povedal,ze je to iby psychika a nemam sa sustrdovat na seba???Nesustredovala som sa na seba!
Ma niekto viac info o tetanii?

[zruseny12]

takze teraz tak necele dva roky beriem tie doplnky
15.1.2008-som bola zase na testy tetanicke-zase sa potvrdila tetania/nedostatok vapnika stale/ale ja mam aj travenie blbe tak aj to k tomu dopomohlo
a bola som aj na svalove testy tie sa nepotvrdili...lebo mam aj take problemi ze si necitim vobec konce prstou na rukach,jeden cas mi vsetko padalo z ruk,zakopovala som a viecka mi padaju.
zaver:mam chron.unavovy syndrom...jaj je toho co pisat...ale ja som ti tu sa pokusila opisat o tej tetanii a ked budes chciet nieco vediet tak sa ozvy...dufam,ze som pisala zrozumitelne...

[zruseny12]

pokracujem dalej radsej som to urobila takto aby sa mi to nejak nevymazalo,lebo nerada by som odznova pisala...:0(((........
tak som to nesla urobit,lebo ani som nemala istotu,ci mi urobia analizu spravne...
a ja kupujem casopis NOVY CAS PRE ZENY
a tam som narazila na clanok ZDRAVIE AKO NA DLANI
nebol tam kontakt nic tak som si zavolala na info.a tak som sa popytala na to o com tam pisu....dostala som telefon objednala sa a tam mi hodne pomohli...odvtedy som zacala brat vapnik,vela vit.sk.B mi chybalo,zeleza som mala malo atd.a odkedy som zacala brat tie doplnky odvtedy sa mi stav zacal zlepsovat,tak som zacala aj cvicit...a mozem povedat,ze je to na 90%ok,ja mam aj ine zdr.problemi...ale,ale vsetko si myslim ze zlyhavalo postupne,lebo ja som mala aj travenie pokazene...je to na dlhe pisanie este...takze ja beriem teraz tieto doplnky.Pisala som asi vcera co beriem tu na tej teme...ak nenajdes tak sa ozvy este.A ten IONOGRAM,to ma poslala neurologicka,ale nic mi nenasli...to patri ku tetanii...ja som jej ukazala aj vysledky z tej altern.a ona z nou suhlasila..../ja som zmenila neurol.lebo s predchadzajucim som nebola spokojna,ze mi hned nepovedal,ze mi chyba vapnik a tak som rok stratila...a vapknik urcite vies je pre telo velmi dolezity...a este k tomu tie vit.B atd.a je hotovo...

[zruseny12]

jarik ja mam doplnky,ako by som zacala,lebo stale pisem to iste dookola,aby som to nejak nezamotala.
ja mam tetaniu z nedostatku VAPNIKA,to mi zistili pri rontgene chrbta krizou atd.robili mi vtedy asi 5-6 snimkou,lebo ja som uz bola na tom tak spatne,ze som sa nemohla postavit na nohy,cele telo ma bolelo chrbat krize kosti...hrozne.
Obvodny ma poslal na neurol.a on ma poslal na EMG/tetanicky test/a na rontgen...mala som-
tetanicky test vysiel-robili mi ho 4.7.2006 a zaver:zvysenie neuromuskularnej excitability lahkeho stupna
rontgen:vysledky:
-rtgC-poruch dynamiky
-rtgTH-esovita skolioza,pocinajuca spondioza,osteichondroza znamky-ale tu nemozem precitat to slovo
rtgLS-bez discopethie
tak mi dal dorsiflex,a Magnum B6 mi predpisal,ale ani slovo mi nepovedal ze mam malo vapnika...
ja som sa citila cim dalej tym horsie tan dorsiflex mi nejak vobec nepomahal skor som bola ako narkomanka,viac som prespala a prelezala...ako existovala...tak som sa rozhodla sama nieco podniknut...najprv som chcela ist na analizu vlasou...jeden clovek mi to ponukol,ale bolo to drahe 2000sk...
-

[zruseny12]

JA BERIEM/NA TETANIU/ LEN DOPLNKY NIC OD LEKAROU NEBERIEM...A SOM SPOKOJNA ZATIAL...ATO SU NEJAKE NA UVOLNENIE SVALSTVA?

jarik23

caute baby..moj lekar mi napisal na tetaniu lieky biston, poznate ich? ja ich sice neberiem, ale nejake asi budem potrebovat, lebo kazde rano ked vstanem ma boli hlavu a necitim sa nejako fajn, ale uz som si zvykol a beriem to ako sucast zivota..