Hyperventilacna tetania?

Príspevok v téme: Hyperventilacna tetania?
Kvetka

Viackrát sa mi stalo v autobuse alebo aute,ze mi bolo neuveritelne zle.Nikdy som nezazila take pocity.Strpli mi ruky,nohy,celá sánka,a prsty mi vykrútilo do strán.Zvlásť pocity: zdalo sa mi,ze nie len odpadnem,ale mala som pocit ze rovno ZOMRIEM!!!Vobec neprehanam,ale odpadnutie neprichaczalo pri tomto stave do uvahy,bola som presvedcena,ze este chvilu a zomriem.Preslo to,ked som vysla z dopravneho prostriedku a poriadne som sa rozdychala.
Lekar ma vypocul a mlcky napisal do karty "priznaky Hyperventilacnej tetanie". To je vsetko,co viem.Ani sa nevyjadril co s tym, ako to liecit.
Iny lekar povedal,ze je to iby psychika a nemam sa sustrdovat na seba???Nesustredovala som sa na seba!
Ma niekto viac info o tetanii?

jarik23

caute..chcem sa spytat..ked si chodite zabehat, alebo zacvicit, nie je vam potom zle a tak na odpadnutie? pretoze ja ked si poriadne zamakam bud pri behani alebo v posilovni, tak minule som skoro odpadol...

[zruseny12]

AHOJ,NO TO MAS PRAVDU,TAK NEJAK VYDRZ,NIE JE TO KAZDY DEN,ALEBO TYZDEN...NESKOR TO DOSPIS...TAK TI PRAJEM KRASNY VECER.PA

icka

mariaa: ešte dnes dojedáme.Aj zajtra mám poobede sľúbenú návštevu.Asi to nebude mať konca kraja.Teraz poodchádzali moji rodičia a ja som hneď bežala k počítaču sa ti ozvať.Včera som bola unavená do jednej v noci návšteva ráno kostol no a ja som na zomretie.Ale nejak som to vydržala.Veď 50-ka je len raz v živote. Páá

jaja

ja neviem, ako je to v rozvinutejších štádiách (vlastne neviem ani aké mám ja), ale je to boj so sebou samým a vlastnými myšlienkami, kt. treba usmerniť za každú cenu (aspon ja to tak cítim)...

jaja

mne tiež lekár predpísal lieky (návykové drogy) na upokojenie, z kt. som mala než. účinky, preto som ich vôbec nebrala. tieto veci sa dajú zmierniť tým, že si ich nebudete pripúšťať, a nepoddávať sa im... teraz jem len ľubovník na ukludnenie, a minerály na kosti.
často si čítam rady od týchto ľudí, kt. sa rozhodli so svojou psychikou bojovať, a beriem si z nich príklad, ked sa dá:-) rozmýšlam aj nad psychologičkou... ale momentálne sa cítim lepšie...

xoop

tiez som mal podobny problem a lekar mi

predpisal lieky na upokojenie ktore

vobec nezaberali, mal som mravcenie v

celom tele a stav sa zlepsil len ked som

sa zavrel do kupelni pustil ventilator

na ohrev vzduchu a zacal sa potit vela

vody vypil, bol som vecer v aute a

kurili sme v aute no ked brat chcel

otvorit okno sa mi zrichlilo dychanie a

dostal som paniku ze zomriem, bol som

nemocnici v zahranici kde mi robili

rozne vysetrenia a drzali asi tyzden,

potom mal prist pre mna brat na aute no

ako som mal odist som dostal panicky

strach, zrichlilo sa mi dychanie,

zakazdym ked som dostal zachvat som

myslel ze zomriem, mal som pocit ze

trpim nevyliecitelnou chorobou,

momentalne sa liecim na dusevnu chorobu

kde mi predpisali lieky ktore maju

potlacat neexistujuce choroby ale

zaroven vedlajsie ucinky lieku su

mravcenie v celom tele, ked lieky

vysadim svojvolne stav sa mi pomalli

zlepsuje ale asi po mesiaci sa mi stav

prudku zhorsi, napriklad -vtierave

myslienky -nervozita -citlivy na zvuky a

hlasy -piskanie v usiach alebo v hlave,

preto lieky nesmiem vynechat

ninik

Ahojky moj problem je v tom, ze tazko dychavam, pred tym ako zaspim akoby som prestala dychat, strhnem sa na to a uz sa mi neda spat...tiez mi trpnu koncatiny, je mi na odpadnutie, momentalne mi nechuti ani jest.uzivam lieky na upokojenie, ale nic z toho.fakt uz neviem co mi je a som z toho mimo...mam male dieta...a ozaj ten pocit ze teraz ztomriem mam aj ja a dost casto...