"Seknutie" v krížoch

Príspevok v téme: "Seknutie" v krížoch
slenka

Vie niekto niečo o pretrvavajúcich bolestiach v krížovej chrbtici po seknutí v krížoch? Je to skôr tupá bolesť, niekedy vyrážajúca do oblasti zadku-to už je bodavá bolesť. Tupú bolesť cítiť aj pri chôdzi akoby ste mali stuhnuté kríže.RTG výsledky neukázali nič.Môže s tým súvisieť omrzlina 2.stupňa na krížoch,ktorá bola spôsobená zdravotníkom, ktorí po seknutí v krížoch priložil kamarátovi ľad na holú kožu? mohla táto omrzlina narušiť svalstvo,alebo nervy?

Mesačný princ

Ako keby som nič nenapísal, nie som lekár :)

No aj ako obyvateľ Mesiaca viem, že protrúzia či hernia môžu skončiť ako extrúzia a horšie. A na montážach sa mu to nespraví.

Protruzia

No ani tak nemáš pravdu...
. PROTRÚZIA - bez poškodenia väzivového obalu
2. HERNIA - s poškodením väzivového obalu
3. EXTRÚZIA - poškodený obal a vytlačené jadro platničky
4. SEKVESTRÁCIA - poškodený obal, vytlačené jadro a zároveň jeho oddelenie od platničky

Prvé dva stupne poškodenia je možné liečiť konzervatívne
napr. naprávaním, fyzioterapia, cvičenia ...

Ďalšie dva stupne sa spravidla riešia operačne.

Ale aj po operácii odporúčajú lekári zmeniť životný štýl
a cvičiť, hýbať sa a starať sa o svoje telo

Mesačný princ

Sorry, chybička :D

To, čo som myslel je extrúzia. No aj jedno a aj druhé je horšie, ako hernia.

,,Proces, pri ktorom sa mikrotraumatickými pohybmi a zaťažovaním obal medzistavcovej platničky začne trhať alebo praskne. Ak nastane vyklenutie vnútornej tekutiny s neporušením obalov, ide o protrúziu disku. V prípade uvoľnenia degenerovanej časti platničky, jej prieniku do miechovej oblasti a tlaku na nervové štruktúry, ide o extrúziu disku.,,

Mesačný princ

Máš na výber celkom z dvoch možností. Nájsť si perfektne platenú prácu, kde nebudeš musieť nič robiť, alebo ochrnúť.

Mesačný princ

Máš nahovno lekára! Protrúzia je vytečenie platničky a je horšia ako hernia!

Už nikdy nebudeš robiť na montážach ale pekne v teplúčku bez námahy. Ak sa tam vrátiš, riskuješ ochrnutie!

proud507

Zdravím všetkých ... Výsledky MRI oploštena L lordóza, široká med protrúzia disku L4/5 s disrupciou analus fibrosus 3,5mm,disk intímne nalieha na korene L5 biant.resp o niečo viac vľavo .Osteochondróza L5/S1 s miernym Modic 1-2,široká med.protrúzia discu s disrupciou analus fibrosus, bez známok kompresie nerových štruktúr... Mal som bolesť v krížoch iba v práci práca na montáži ... 2 mes.pn bolesti som bez záťaže nemal iba pri dlhšom sedení, v predklone atď. vrátil som sa do práce ... Bolesť sa znovu ozvala ... Bral som dorsiflex a alfamil...Potom infúzie a pori Tom má doma seklo v krížoch pri vstavani z WC a ,,seknuty'' som 5ty deň.Dnes som bol na obstrek a injekciu lebo už ma to bolelo aj v ľahu ... Zatiaľ iba mierne zlepšenie ale stále som sa nenarovnal ... Rozmýšľam kde je problém keď ma ,,seklo'' z ničoho nič a ešte popri infúziách ... Keďže Dr.mi povedala že to nieje až také zlé že mám iba protruziu nie herniu vytečene platničky ... Neviem či to seknutie je psych. pôvodu , tými platnickami, ladvinami alebo rakovina ? lebo byť seknuty tak dlhý čas a nepomohol mi ani alfamil ani dorsiflex práve naopak bolesť sa ešte zhoršila ... Keby viem čo mi spôsobuje tu bolesť mohol by som to začať riešiť ... Teraz mi predpísala flektor , xanax ... Noo ale problém to nevyrieši ... Chcem skúsiť navštíviť ešte chiropraktika ... Ak mi seknutie neprejde za 2 dní môžem si zavolať záchranku a ísť na hospitalizáciu ... Niekde predsa problém musí byť ...Ešte existuje aj ozonterapia ...ak je problém v platničkach ... Počul som že jedného seklo v krížoch a rok ho liečili az potom mu nejaký liečiteľ- Chiropraktik povedal že má problém z ladvinami a aj mal ... Operovali ho potom ...a to chodil v Rakúsku po doktoroch ... Ak mi vie niekto poradiť budem vďačný , veľká vďaka ....

gater

A aby som nezabudol... brušné svalstvo mám ako zlaté tehličky od množstva vychodených kilometrov . Pohyb v zdravej miere mi nikdy nechýbal a predsa sa to pokazilo ...