ostala som tehotna.......

Príspevok v téme: ostala som tehotna.......
dominika_

ahojte mam 16v decembri budem mat 17..ani neviem kde zacat...
nasla som si priatela(v oktobri bude mat17),proste strasne sme sa mali radi chodili sme spolu polroka lenze on bol synacik bohatych rodicov ja chudobne dievca..jeho rodicia chodievali na tyzdnovky do BA lenze ked zistili ze ich synator ma vztah s chudobnym dievcatom prestahovali sa tam uplne...
par dni pred ich odchodom sme mali dost viac vasnivejsiu noc,proste vedeli sme ze sa nam to smyklo ale boli sme si isty tym ze naprvykrat sa nemoze nic stat..
kedze som mala stale nepravidelny menzes ako si ma to netrapilo ze neprichadza lenze vcera som sla ku gyn. a ostala som nacisto hotova:podla som nej tehotna v15tzydni:(cizer vychadza to tak ze som tehotna s mojim priatelom...lenze ako mu to povedaT? ako to povedat mojim/jeho rodicom??..bojim sa toho co bude dalej:(nemam sa s tym komu zdoverit..

ele

Inac tebe sa spravili nejake strie? Ja sa tesim ze zatial na bruchu nemam ani jednu, pravidelne sa natieram kokosovym olejom, no obavam sa ze este do porodu "porastiem" a aj nejaka ta stria bude. Vo strvtok idem na sono, som zvedava ci sa malicky uz otocil dolu hlavou, aj ked si myslim ze on sa otaca barsako, z jedneho boku na bok, hore dole. Clovek sa v nom nevyzna :-)

lenuliatko

mala bola dlho otocena priecne cez brucho.otocila sa niekolko dni pred padom.toboli riadne stresy.neodpustila by som si keby nebola v poriadku.a stym soferovanim to je tak no.soferovat mozes kym dociahnes na plyn :D
ja som soferovala dlho az kym som nemusela lezat.a soferovala by som urcite az uplne dokonca.len ide oto ze brusko mas velke musis sa posunut dozadu a ak nemas nohy dlhe ako modelka tak nic zo soferovania :D

ele

Lenuliatko, chapem, ja by som osedivela od strachu tiez, ale verim ze tvoja malicka bude v poriadku, urcite, ani na to nepomysli. Prave vtedy ked mi vysiel pozitivny babytest, som zacala chodit na temu "tuzba po dietatku", ty si bola tusim v piatom mesiaci a pisala si o tej nehode, pamatam si aj ten pad zo schodov v osmom mesiaci tusim. Ja som citala vase pribehy, len nejak som bola leniva prispievat. Dufajme ze si si udrela ten bok, kde malicka nebola pritomna. Clovek si tieto veci neuvedomi, az ked s tym nema osobnu skusenost. Mne uz manzel zakazuje soferovanie, ale neviem co by som bez auta robila, ked si hlavne potrebujem nieco vybavit a Bratislava je taka velka. S elektrickou ma ani nehne ist, ja mam uz normalne fobiu z tych ludi.. Myslis ze mozem soferovat az do konca tehotenstva? Inak mne to nerobi ziaden problem, len pre ludi je to divne, napr. pre moju svagrinu, co v zivote za volantom nesedela, to asi preto...

lenuliatko

myslim ze si simi urcite naliata vodou.preto ze si tehotna nemusis pit za dvoch.pi normalne.flasa lucky uplne staci.netreba to prehanat.ani jest za dvoch netreba.jedz tak ako si bola zvyknuta normalne mnozstva.prejedanie sa nie je zdrave.
ele ja som tiez soferovala.a mala som autonehodu v 6.mesiaci asi a odvtedy som musela lezat lebo som mierne krvacala.myslela som ze umriem od strachu.a takisto som sa strepala zo schodov.bolo to najhorsie obdobie mojho tehu.trpla som co bude s malou.a este stale trpnem ci ten uder jej neublizil a neprejavi sa to az teraz. :(

ele

Simi? 4 litre tekitin je obrovske mnozstvo, zene staci max. 2 litre. Velmi si zatazujes oblicky a potom jasne ze nedokazu prefiltrovat tolko vody a uklada sa ti v bunkach. Ty si podla mna naliata vodou. Davaj si na to pozor aby si si neuskodila. Ta vaha je dost vysoka na to ze sa neprejedavas. Ja som teraz v 29, mozno uz v 30tt. a pribrala som 10kil. A to sa tiez neprepchavam jedlom, stravujem sa striedmo, vela ovocia, zeleniny, lahky obed aj vecera, obcas strudla a snazim sa kazdy den vypit jednu flasu 1,5 litrovej Lucky.
Co sa tej fyzickej zatazi tyka, ja tiez umyvam okna a kazdy den upratujem, akurat si davam pozor aby som nahodou nespadla, alebo si neudrela brusko. Aj na nakupy chodim, aj soferujem, aj cvicim....vsetko mozne :-) Len ako Lenka pisala, deti nedviham, ani sa nenatahujem napr. tazkym nabytkom.

lenuliatko

a konzultovala si svoju vahu so svojim lekarom?ten by ti mohol mozno pomoct a povedat ti ze aka dieta a jedlo by neublizilo babu a ty by si zhodila.aby ti vaha neskomplikovala vsetko.ked ti brusko narastie a tak.nie si zbytocne naliata vodou?

simi13572

ja teda denno denne vysavam,umyvam podlahy,periem,umyvam okna,a taaaaaak,aj s nakupom tazkym chodi,a zatial vsetko do pohody

123456789

nemam tu co pripisat - nehnevajte sa ze taku plbost ale hrozne som chcela napisat ten jubilejny 1000. prispevok do tejto temy :)))))

lenuliatko

jufa ja som dva tyzdne pred porodm vysavala a tepovala koberec :D
pod tym tazkym sa mysli ze nedvihat vysavac na ruky alebo aj deti by si nemala bravat na ruky.tazke nakupy presuvat nabytok nosit tehly a tak :D
nic co by si sa musela napinat aby si nieco urobila.
nemala by si cvicit s nejakymi tazkymi zavaziami.
samozrejme ze zehlicku mozes zdvihnuty mas namysli nieco konkretne?