ÚNAVA

Príspevok v téme: ÚNAVA
unava

Ahojte,dúfam,že mi tu bude vedieť aspoň niekto z vás poradiť. Moj priateľ má už dlhší čas jeden problém.Stále je unavený, aj keď v noci spí 8-9 hodín ráno je unavený ako keby vobec nespal a tak je to celé dni.Skúšal už spať aj 15 hodín aby zistil, či mu nechýba spánok no cítil sa rovnako.Nevie čo má robiť únava ho ničí. Može byť za tým aj psychicky namáhavá práca,stres a fyzické vyčerpanie??? prosím poradte čo je dobré proti takejto stálej únave. Ďakujem

mira

Luxina, zhlukovanie červ. krviniek sa deje pri živočíšnej a slanej, pečenej strave. Patria k tomu i syry a vajcia. Prejdi na prevažne rastlinnú stravu, občas si daj rybu. Vyvaruj sa aj živočíšnych a stužených tukov.
Rastlinnou stravou sa nerozumejú zákusky, pudingy s cukrom a musli, ale obilninové kaše, zeleniny a strukoviny, semienka.
V konečnom dôsledku budeš mať "redšiu " krv. Počet červených krviniek nemusíš mať vysoký, zato ich schopnosť prenášať kyslík bude omnoho vyššia. Budeš svieža a budeš cítiť v tele ľahkosť.

luxina

ahojte som na tom uplne rovnako . nedavno som bola na vysetreni kvapka krvi. a doktorka mi sama od seba povedala ze musim byt strasne unavena.....tak som sa spztala ako na to prisla .ukazala mi na pocitaci moje cervene krvinky. boli total pozliepane do takych spiral ako dna a to nie je dobre . musia byt rozptylene aby sa mohli dobre okyslicovat lrnze ja z nich mam take zhluky a kyslik sa k nim velmi tazko dostava a z toho prameni ta strasna unava. ale fakt neviem ci existuje nejaky sposob ako ich poodelovat

angieee

mozno to tak nie je, unava moze byt signalom skutocne cohokolvek, ale ked si spomenula tu bolest v oblasti zlcnika, tak mi to pripomenulo moju situaciu, no nemusi to tak byt, neboj sa. no asi by mal skocit k lekarovi, netreba to podcenit

unava pre angieee

s tou oblickou si ma trosku prestrasila pretoze mali v rodine problem s tymto.....dufam, ze je len prepracovany

angieee

no unava moze byt skutocne prejavom cohokolvek, ale tento probelm mi trochu pripomenul moj pribeh... mala som 16 a podobne problemy, stale unava, nic sa mi nechcelo... nechapala som preco... a raz ma zacalo pobolievat miesto v pravom boku, tiez v oblasti zlcnika... nebola to silna bolest, len tak trochu ma to bolelo, ale vtedy som uz sla k lekarke a mysleli si, ze je to pecen, no ultrazvuk ukazal, ze mam disfunkcnu oblicku... z toho bola ta unava... museli mi oblicku vybrat.. uz 4 roky zijem s jednou, no je mi ovela lepsie, ked budes potrebovat info, kludne napis