Silne menstruacne bolesti

Príspevok v téme: Silne menstruacne bolesti
estianka

ahojte...mam velmi nepravidelny cyklus a ked uz raz dostanem menzes tak mam neznesitelne bolesti v podbrusi:(
nepomahaju ani horuce obklady ani 4ibalginy 400vky naraz proste nic...
gyn. vravi ze je to normalne ze sa to casom samo upravi...lenze ono sa to neupravuje a strasne ma to trapi..
neviete nahodne ako sa toho zbavit?
dik

animka

petulka to sa nehovori kde si dostala lieky ktore su inak na predpis...nie ze by si bola rada ze sa magistra nad tebou zlutovala a nehnala ta k lekarovi...ty jej este takto skodis...ak to tu niekto z kompetentnych nahodou cita mozu mat potom oni kvoli tebe problemy !!
lieky na predpis su len na predpis ak ich dostanete bez neho , je to len dobra vola magistry a preto ked vam uz pomahame tak nam aspon prosim neskodte !

Petulka00

Ahojte. Vidim ze nie som sama ktora sa trapi ked ma "svoje dni". Bola som pred rokom u gyn. Dal mi Norethisterol tabletky.Brala som ich asi pol roka ale nikdy mi to nepomohlo uplne ze som nemala ziadne bolesti. No o pol roka ked som ich uz nebrala mi bolesti zacali zase. Su az neznesitelne. Pred dvoma mesiacmi som skoncila na pohotovosti koli tomu ako zle mi z toho bolo (vracanie, hnacky).Pytala sa ma tam doktorka co som nato brala. Samozrejme som jej povedala ze IBALGIN a hned kricala ze to sa nema brat...ibalgin po dlhom uzivani strati ucinnost a je velmi tazky na zaludok. Inak pouzivala som ho tak 3-4 krat za den k tomu som si dopomohla aj ku problemov s pecenou. Od vtedy si davam pozor co berem. Pomaha mi aj panadol femina...ci algifen kvapky. Pisete tu ze nie su na volny predaj. Ja som ich v KE kupila na stanici bez receptu. Podla mna to je iba o tom na aku pani v lekarni natraffite:)
Takze...ak vam mozem poradit nedopujte sa tabletkami!... ked uz skuste vyslovene tabletky na men.problemy..problemy s pecenou a so zaludkom nie su o nic jednoduchsie ako men.bolest. Vlastna skusenost

zuzmora

ibalgin a tieto na bolesť nepomôžu, na silnú menzes skús algifen kvapky- spazmolytikum, uvoľní ti kŕče...prípadne nalgesin-najsilnejší voľnopredajný na bolesť

ladyyyy

baby je to krute,prezivam toto iste kvoli myomu a to mam len 19 rokov..doktor mi na to predpisoval proti bolesti Nimed(vraj do 20.minut pocitim ulavu no bola som rada ked som ju pocitila aspon po hodine) a najnovsie Brufen,kt.sa mi volako zacal vzburovat a uz dvakrat mi nezabral..

odpovedam

ak mate pravidelny menzes, tak 3 dni pred nim + prvy den menzesu si dajte ibalgin. Znizi to mnozstvo prostalglandinov (ci ako sa to pise:-))), su to latky sposobujuce bolest. To je rada od mojho gynekologa a skutocne pomaha. A zaroven byt v teple.

janka Ba

Moja sesternica sa roky trapila silnymi bolestami pri menstruacii. Trpela. Nevydala sa, nemala deti. Ked mala pred 50-tkou bola na operacii,aby odstranili materncu koli neustalym bolestiam. Zistili, az ked ju otvorili, ze mala prirastenu maternicu o stenu creva. Sono to neukazalo. Preto mala tak ukrutne bolesti. Dovtedy si vsetci mysleli , ze stacia anabolika. Dajte sa skutocne dobre vysetrit.

bab

ahoj odporucam flector je len na predpis ale ma rychly nastup ucinku a zabere mi to aj na pol dna.inac ja si vzdy davam omega3 mastne kyseliny v tabletkach alebo si daj proste ryby mne to pomaha

Carmenita

aj ja som mala take bolesti.ani vstat som nevedela z postele, vracala som a vzdychala od bolesti.nic mi nepomahalo.odkedy vsak beriem antikoncepciu, uz taketo bolesti vobec nepoznam.pomohlo mi jedine to.a navyse mam pravidelny cyklus,viem,kedy ju dostanem.

RNG

prakticky vsetky lieky dnes k dispozicii su neprirodzene chemikalie a pri dlhodobom brani sa ich skodlive ucinky stupnuju.
Preto tu na fore oboznamujem ludi(aj lekarov) s ucinnymi prirodnymi prostriedkami, ktore niektori lekari, co sa s tym zaoberaju potvrdili za lepsie, ako chemikalie.
Potravinove doplnky sa totiz mozu bez problemov brat dlhodobo(tj aj cely zivot, ak treba) bez obav o skodlive bocne ucinky(samozrejme za predpokladu, ze ich uzivas v odporucenych davkach, tj klinicky odporucenych, nie vyrobcami, ktori su schopni napisat casto aj nespravne a zavadzajuce udaje, lebo najdu sa aj taki, hlavne na Slovensku)