Solárium a pocit na odpadnutie

Príspevok v téme: Solárium a pocit na odpadnutie
sinderela

AHOJTE....CHCEM SA PORADIT...BOLA SOM PAR KRAT V SOLARIU...ALE NA LEZACO NA A RAZ SOM SA VYBRALA DO TOHO STOJACEHO A LEN RAZ...TO BOL POSLEDNY KRAT CO SOM TAM BOLA PRETOZE PO PAR MINUTACH CO SOM SA TAM ZATVORILA MI PRISLO ZE, MYSLELA SOM ZE TAM ODPADNEM...NEMALA SOM NA OCIACH TIE ,,OKULIARE,, LEN SOM ICH MALA PRIVRETE A TIEZ MA AJ TROCHU BOLELI OCI VLASTNE SOM CITILA AKO BY SOM MALA O CHVILU ODPADNUT CO SA NASTASTIE NA KONIEC NESTALO....A PROBLEM JE V TOM ZE DO SOLARIA BY SOM CHCELA ESTE IST A TAK ALE BOJIM SA CI MI ZNOVU NEBUDE ZLE ALEBO CO...NA LEZACO IST NECHCEM LEBO JE TO PODLA MNA NEHYGIENICKE A POMALE...

ESTE SOM ROZMYSLALA CI TO NEBOLO PRETO ZE SOM MALO PILA VODY...HM??? CO VY NATO?? PROSIM POMOZTE ESTE CHCELA BY SOM IST DO SOLARIA A TERAZ UZ PRAVIDELNEJSIE ALE SA BOJIM CI ZNOVU... DIK

parlamentka

Solárium? Naozaj? Dobrovoľne si ničiť pokožku... Horizontálne solárium mierne demonštruje, čo to robí s našim telom (strata vedomia) a predstavte si, aký vplyv to má na pokožku... Doslova devastujúci. Nechcem nikoho odsudzovať, no milé dámy uvedomte si, že soláriá, horské slnká a podobné výrobne umelého UV žiarenia sú prežitkom minulej doby. Vo viacerých rozvinutých krajinách sú už zakázané a celosvetovo sa likvidujú. Prečo? Výskumy hovoria jasne! Následky, ktoré umelá produkcia UV spôsobuje sa prejavujú pomaly a po rokoch. Skôr ako navštívite "slnečnú truhlu" znova, si prosím prečítajte nejakú štúdiu na túto tému (zo sveta), alebo eBook o opaľovaní, alebo sa poradte s certifikovanou dermatologičkou a pochopíte súvislosti. Je to naozaj škoda si ničiť zdravú pokožku a veľké riziko melanomu...

karolinka122

takisto mam rovnaky nazor na stojate slarko, raz a uz nikdy viac, tiez som to tam ledva ustala a lezate mi nevadi pritom, vsetko si vydezinfikujem, takze mi to nevadi z dovodu hygieny, v stojatom mi prislo zle totalne..

link wink

dneska som bola vyskusat to stojace solarko a cele zle. Normalne som odpadla ked som odtial po 10 minutach vyliezla. Fuj tak to asi neni nic pre mna...

meForMe

lezate nieje nehygienicke,ak teda nejdete do nejakeho shitneho solarka,vacsinou to tam ti epracovnicky vydenzifikuju..sak pite vodu a chodte do stojateho len ked sa citite dobre..

nik_uska

sinderela a mii :
u každeho sa to prejavuje samozrejme inak, ja dnes idem tiez a po treti krat ale za to malo co som bola som necitila ziadne tlaky, bolest hlavy nic. A to chodim na stojate. Je pravda ze sa tam nemam coho drzat lebo v niektorych su drziaky no tam kde chodim ja nie su...a trubic sa bojim dotknut :) ale stale sa snazim sustredit na nejake somariny alebo pocuvam pesnicky.
Pre istotu sa stale napite vody a NECHODTE ked sa citite zle.. staci uplne ak si precitate pravdila tu na nete a bude to OK :)

pre sinderelu

ahoj ja mam ten isty problem ako ty na stojate ist nemozem lebo odpadnem mne sa to stalo viac krat ale tak ze raz som naozaj odpadla no zenske tam boli strasne zlate a "postarali" sa o mna odvtedy na stojate uz nechodim iba na lezate ,,,a to ze je pomale tak hej ked ides do klasickeho tak to pomale je ale teraz mas aj turba lehatka ja len do turba chodim a mas aj vela nehygienickych to mas pravdu ale ked si vyhladas dobre solarko a ciste tak nieje problem tam kde chodim ja ho vycisti pred mojimi ocami a lehatko je fakt dobre (turbo mam namysli) su aj nove zo styrmi ziarovkmi na tvar a o neviem kolko viac trubic ma ako stojate stoji sice 18 korun na minutu ale je fakt dobre ja chodim len raz do tyzdna na 15 minut a som hneda kazdy mi vravi ci travim v solarku kazdy den no nieje to tak ,,,ja si myslim ze staci vyhladat naozaj dobre solarium a budes spokojna ,,,

pre psychologa

to nieje klaustrofobia normalne ma problem s tlakom v tej horucave tam je to normalne a ktomu este na stojatom cize stojis nehybes sa a teplo na teba ide s kazdej strany cize tlak mas kadejaky a potom odpadavas ziadna klaustrofobia to nieje keby to bola klaustrofobia dostala by paniku stoho ze je tam uzavreta a usla by stade a niezeby odpadavala predsa aky pojem mas o klaustrofobii??? asi nejaky divny si myslim

semantha

raz som bola v solariu a odpadla som tam aj ja. A bolo to preto, lebo som nepila vodu skoro celý den a potom ku tomu som si este zapalila cigaretu a to som nefajčiar. Este stastie, že som sa sama prebrala, normalne som sa nasla na zemi, solarko este islo ....
a myslela som si, že som sama s týmto problémom, ale nie je to tak, lebo chodím tam dost casto a minule tam bola mlada kočka a tiež odpadla. som sa tak zlakla, že som tam už ani nechcela ist, ale ked chcem byť pekne opalena:))
a chodím na stojato do turba, teraz si tam so sebou vždy zoberiem džus:))

psycholog

pitie vody? skôr si myslím, že sa jedná o klaustrofóbiu. mnohí ľudia netušia, že niečo také majú až pokým nenavštívia solárium. nemusí sa to prejavovať v každom malom uzavretom priestore, napr. vo výťahu sa môžeš cítiť bezpečne, ale solárium, kde navyše pôsobí aj silné svetlo, to je niečo iné.

mii

fuuuuuu a to akoze preco myslite, ze sa vam tocila hlava? ja som v solarku este nebola, ale stale sa tam chystam, tiez do stojateho skor. viem ze kamoska bola aj aj a nemala ziadne problemy.hmm