Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

moja dcéra asi zošalela!!!!neviem si s ňou rady

Príspevok v téme: moja dcéra asi zošalela!!!!neviem si s ňou rady
emil55

zdravím,volám sa emil,mám 53rokov,v 19tich som mal epilepsiu,moja žena je mierne mentálne retardovaná. mám s ňou 2 dcéry,staršia má 17 a lieči sa u psych. na ppp a tá mladšia tiež chodí k psychiatričke pre poruchu emotivity v adolescencii,má 15,ale vôbec jej tá liečba nepomáha,skôr by som povedal,že jej to škodí,jej psychický stav je čoraz horší a tie záchvaty hystérie čoraz silnejšie a častejšie,ked má záchvat je nebezpečná pre okolie,minule začala do všetkého kopať a hádzať do sestry predmety,aj ju zranila,aj manželka sa jej bojí,a ja bývam celé dni v práci a oni 2 sú tam doma na ňu samy,rozmýšlal som aj nad liečením,ale nechcem jej kaziť štúdium,teraz od septembra nastúpila na strednú priemyslovku a ide jej to tam,ale bojím sa,že ak sa to bude aj nadalej zhoršovať,tak môže vážne ohrozovať okolie,ked jej už ani psychiatrička nevie pomôcť,tak ja už vážne neviem,čo s ňou bude...

zberatel

Pane je vprvom rade na Vás aby ste zmenili lekára.Ked si snou psych. nevie rady asi nestoji za vela.Navrhujem dohodnut si stretnutie psychoanalitikom ktory dalej urči postup.Situacia si vyžaduje pokojni pristup.Vela štastia.

mamca

A nešlo by to aspoň telefonicky? Ak sa jej stav zhoršuje,psychiatrička by to mala vedieť,môže zmeniť liečbu,ale bez informácií z tvojej strany nemá ako zistiť,že terajšia liečba nezaberá.S ňou môžeš tiež prekonzultovať,či je vhodná hospitalizácia... Nečakaj do decembra,to je pridlhá doba. Skús tiež zistiť od manželky a druhej dcéry,ktoré situácie spúšťajú tie hysterické záchvaty.

emil55

rachab,kto je exorcista?
mamca,moja manželka je retardovaná už od malička, mala encefalitídu ked mala 3 mesiace,a je to diagnoza,má aj čiastočný invalidný aj preukaz zťp. a naviac tieto posledné mesiace jej zistili anémiu, vidno na nej,že sa trápi aj kôli sebe,ale aj kôli dcéram,a z tej mladčej má naozaj strach,priznala sa mi s tým,aj tá staršia má z nej strach,pretože obe sú slabšie ako je ona, sú také drobnučké a mladšia je skôr po mne taká dosť vyššia a silnejšia...
ja by som sa rád porozprával s ich psychiatričkou,ale dovolenku mi len tak nedajú,moja robota vysí teraz na vlásku,tento rok som mal pracovný úraz-vyklbené rameno,a mali kôli mne opletačky,tak si akosi na mňa sadli, a chystajú sa prepúšťať,tak hladajú všeliake dôvody,a ja som bol vyše mesiaca na marodke a dovolenku som si už vyčerpal,tak proste nemám čas k nej ísť a dcéry sú objednané až na december,ale ako to do vtedy s ňou vydržíme. aj susedia sa mi sťažujú,že musia počúvať také kriky a treskoty...a ešte mám taký pocit, že dcéry tej psychiatričke nevravia pravdu,ako by sa báli,že ich zavre na psychiatriu,tá staršia si tam už svoje prežila,a tá mladšia sa asi bojí,že dopadne rovnako,ona všetko dlho v sebe dusí,nechce sa nikomu zdôveriť,a potom je taká výbušná

MiracleOfTrue

neviem na rychlo ako sa to vola ale proste su take babicky/zeny co liecia bylinkami vyhanaju zlych duchov a tak skuste to:)

mamca

Porozprávaj sa so psychiatričkou staršej i mladšej dcéry,to,čo sa deje dnes,je zrejme len vyvrcholením oveľa dlhších,možno nespozorovaných problémov... Píšeš,že tvoja manželka je mierne retardovaná-to je názor či diagnóza? Ak je to naozaj tak,možno jej vzťah k dcéram bol pre ne mätúci a nedokázali sa vyrovnať s jej pohľadom na svet.. a následne mali problém,ako sa majú správať medzi ľuďmi.. Ak aj si pracovne vyťažený,nájdi si ten čas a spýtaj sa na svoje dcéry,môžeš sa veľa dozvedieť a snáď ti to pomôže viac svoje dcéry brať a mať rád také,aké sú...nie sa báť ich prejavu. Držím palce,je pekné,že sa snažíš nájsť riešenie a neutekáš.:)

emil55

po jej 13 roky s ňou neboli až také problémy,ani k psychiatrovi nechodila,dovtedy sme boli súdržná rodina aj s mojou teraz už zosnulou matkou,až ked jej sestra ochorela na ppp tak to zasiahlo do vzťahov v celej rodine,často sme sa hádali,snažili sa pomôcť jej sestre a na ňu sme akosi zabudli a od vtedy sa tak uzavrela a správa sa tak autisticky a pre každú maličkosť prepadne histérii,medzi tým ešte umrela aj mama ich babka,to síce viac zložilo tú staršiu,mala s babkou lepší vzťah,ale s ňou to zaiste tiež zamávalo,ale znášala to dobre,pri jej chorobe je to zvláštne,že nemala záchvat,ked ich máva aj pre ovela nepodstatnejšie maličkosti,je velmi čudná takmer s nikým sa nerozpráva,ani kamarátky v škole nemala,iba so staršou sestrou sa baví,ale ked bola tá staršia v nemocnici, tak ona doma celé dni ani slovko neprehovorila a ide to s ňou dolu vodou,ach,však ešte pred 3ma rokmi to bolo normálne milé dievča a teraz-postrach rodiny...

leleka

Tak sa poradte este s nejakym inym psychiatrom, niekedy sa clovek moze aj mylit a nemusi trafit tie spravne lieky.