Očkovanie proti chrípke - áno alebo nie?

Príspevok v téme: Očkovanie proti chrípke - áno alebo nie?
mirka 23

Čo si myslíte o očkovaní proti chrípke? Nemá očkovanie aj negatívny vplyv na ľudské telo? Neostávajú nejaké škodlivé látky v tele. Teraz je v médiách strašne silná kampaň za očkovanie proti chrípke. Všetci sa ihneď máme zaočkovať, ale nikto nehovorí o mínusoch očkovania. Nie je to len zase o tom, že sa farmaceutický priemysel na nás nabalí? Zaujíma ma aj názor RNG.

damian

MII, kolko ma syn rokov? Bral casto ATB? Kolko pije denne cistej vody? Pije kravske mlieko? Kolko sladkosti spapa? Kolko je ovocia a zeleniny? Kolko csu stravi pred TV (resp PC) a kolko casu stravi pohybom? Odpovedz prosim na vsetky otazky.

mii

dakujem za odpovede. mam syna a ten mava uz v takom chladnejsom obdobi laryngytidy. mozte mi poradit ako predchadzat takemuto ochoreniu? nemusi ani nec moc studene vypit a dostane to. v lete je ok. je sledovany aj v imunolog. ambul. berie resp. ma brat: ribomunyl (uz 3 roky), isoprinosine, aerius, flixotide a ventolin spreje alebo seretide ak je chory miesto flixotidu. ja mu davam uz len ten ribomunyl a spreje.

akinom007

nikdy by som sa nedala ockovat proti chripke. kamaratka sa dala raz a tolko razy kolko dostala chripku ten rok nemala asi nikdy, dostala ju 6 krat s vysokymi teplotami , podobne na otm bola po ockovani teta a j starka dostali chripku 4 krat za rok,! ked neboli ockovane raz alebo vobec.

damian

MII, je tazko bez rozborov KO zistit, ci ide o chripku alebo o silne nachladenie, kedze symptomu sa dost podobaju. Ja som pred rokmi bol tak silno nachladeny, boleli ma kosti, vsetko, mal som 38 teploty, nemohol som vstat z postele, prisiel ku mne obvodny domov vzal krv, ale chripku nenasli. Takze tak. ANO, ak sa teplota blizi k 39, treba ju zrazit, bud obkladmi, letnym kupelom, a ak to nezabera, tak paralenom alebo, u dospelych acylpirinom. Treba pit min. 2 a pol litra cistej vody denne!

mirka 23

Mii, jasne že keď je horúčka vysoká, tak treba ten paralen resp. Panadol dať. Ale keď cítiš len prvé príznaky chrípky, prvé dva dni a horúčka nevystúpila na 39, tak si netreba paralen dávať, treba sa natrepať vitamínmi a doplnkami (GSE-výťažok z grepfruidových jadierok Citrovital). A myslím (ale nie som si 100% istá), že ani chrípka nie je dôvod na antibiotiká.

mii

ahojte vsetci, precitala som si vase prispevky a chcem sa opytat ako viem ci ide o chripku alebo o nachladnutie? nie som tiez teplotovy typ. dalej sa chcem opytat kedy treba zrazit teplotu pri detoch. ja si myslim, ze ak je teplota uz prilis vysoka nad 39, mala by sa zrazit aby nedoslo ku krcom nie? a som za neockovani proto chripke, tiez som sa raz dala a zrovna som ju dostala. a ide o virus, kt. moze mutovat. ale napr. proti tetanu a inym chorobam suhlasim s ockovanim, ved aj nas ockovali co sa pamatam.

sonka

mirka 23... áno, už viem, práve teraz mám zapnutú tv a dávali tú reklamu, ale videla som ju 1. x, lebo tv nepozerám často...
No celkovo mi príde táto reklama dosť nereálna.

mirka 23

Sonka, veď tá reklama beží v často telke. No a ešte ten hlas herca, každý mu dôveruje, lebo je gynekológ :)