Očkovanie proti chrípke - áno alebo nie?

Príspevok v téme: Očkovanie proti chrípke - áno alebo nie?
mirka 23

Čo si myslíte o očkovaní proti chrípke? Nemá očkovanie aj negatívny vplyv na ľudské telo? Neostávajú nejaké škodlivé látky v tele. Teraz je v médiách strašne silná kampaň za očkovanie proti chrípke. Všetci sa ihneď máme zaočkovať, ale nikto nehovorí o mínusoch očkovania. Nie je to len zase o tom, že sa farmaceutický priemysel na nás nabalí? Zaujíma ma aj názor RNG.

sonka

Inak ešte by som doplnila niečo k téme ,,očkovanie´´. Minule som len tak blúdila po web stránkach a ,,narazila´´ som na jednu reklamu, kt. ma dosť zaskočila, šokovala. Nie je to síce očkovanie preti chrípke, ale proti pneumokokom týkajúce sa malých detí. Myslím, že je to povinné očkovanie, takže všetky deti musia byť očkované. Kedže nie som odborníčka, tak veľmi neviem ktoré očovania sú potrebné a kt. by ani nemuseli byť, ale tak táto reklama je naozaj zarážajúca, aspoň mňa na nej zaskočilo to, ako zneužívajú ešte len maličké deti. Veď pozrite.

lesk.zoznam.sk

sonka

mirka 23... s tým, že predpisujú len atb. súhlasím, ale tej svojej som už pár krát povedala, že atb. nechcem, nech mi dá niečo slabšie a ona, že pôvodne mi chcela dAť atb., ale ak ich nechcem, tak mi dá niečo slabšie, tak ja to skúsim, snáď sa to podarí.

sonka

mirka 23... v poriadku, skúsim to, ale aj tak ešte zajtra zájdem k lekárke, nech mi zmení liečbu, lebo ja tie atb nechcem a ani by som ich brAť nemala.

mirka 23

Sonka, podľa mňa ti lekárka nedá nič iné, lebo oni len vedia predpísať ATB a to je všetko. No ale držím palce a daj vedieť ako si dopadla.

mirka 23

Sonka, je super že máš takýto prístup. Uvidíš, že keď sa budeš držať týchto rád, tak sa budeš cítiť lepšie.

sonka

damian... ja si tiež myslím, že v mojom prípade nejde o chrípku, lebo nemám ani horúčku ani kašeľ, kt. sa pri chrípke vyskytujú. A tiež som dnes zistila, keď som si prečítala lístok priložený k liekom (vždy si ho prečítam pred užitím lieku, len včera mi už bolo fakt zle a bola som vEľmi unavená, tka som vzala lieky a išla som spať, viem urobila som chybu, ale tak aj doktorka by mala na mnoho vecí myslieť), že tie ATB, čo beriem nie sú pre mňa, pretože sa neodporúčajú ľuďom, kt. majú znížená funkciu obličiek a ja mám trošku zníženú funkciu pravej obličky, tiež je tam mnoho veďľajších účnkov, kt. sú fakt silnou kávou. Tak zajtra chcem ísť za ňou, nech mi zmení liečbu a dá niečo sladšie ako sú atb. Len neviem či mi ich zmení, lebo mám právo nesúhlasiť s liečbou, ale mnoho lekárov to aj tak neberie do úvahy a tá moja je jednou z tých lekárkou. A už by som ani nemala brať tie atb.

sonka

mirka 23... len potom nepochopím prečo mnoho lôekárov najprv ´dáva lieky na zn=íženie horúčky, hlavne čo viem, tak tá moja stále radí brať paralen, keď je horňučka alebo sa objavia prvé príznaky. Ale tak tá moja lekárka mnohým viac ublíži ako pomôže, nechodím k nej často, ne keď tam už idem, tak si spôsobujem mnoho vrások.

sonka

mirka 23... s paralenom je to presne ako si opísala, dala som si ho, keď som pocipila prvé príznaky. Ale zrejme to bola fakt chyba, lebo som si dnes našla článok, že tým, že sa zvýši TT sa organizmus bráni proti vírusom, proste je to prirodzená reakcia organizmu. Ale tak ja som sa bála, že budem mať horúčku, ael tak asi aj tou sa org. bráni pred vírusmi.

sonka

mirka 23... za málo, rada sa zapojím ak je zaujímavá téma :) a teraz, keď som na marodke aj tak nemám čo robiť. A áno som tu nováčik, ale aj tak celkovo som taká povaha, že keď mi niekto niečo radí a môže to byť aj naozaj múdry a skúsenný človek vo svojom odbore, tak to trvá omnoho dlhšie ako u ostatných, kým si získa moju dôveru, čo je príznačné pre znamenie škorpióna. Ale tie prípravky, kt. mi radili, výživové doplnky vyskúšam, veď nie sú ani také silné ako atb a za skúšku nič nedám.