prave ucho - slabo pocujem

Príspevok v téme: prave ucho - slabo pocujem
miso

Uz dlhsiu dobu mam problem s pravym uchom. Pocujem nan zretelne menej ako na lave. Ked si zapcham lave ucho, tak slabsie pocujem a takmer nic nerozumiem. Trva to uz asi dva-tri mesiace, nemal som ziaden uraz ani nic podobne. Bol som s tym u usneho, predpisal mi tabletky a nosny sprej, no nezabralo to. Skusal som aj usne kvapky Aurecon drops, no ani tie nepomohly. Planujem zajst este k jednemu usnemu, tak uvidim. Neviete mi prosim poradit ako by som si mohol pomoct alebo co sa s tym da robit? Strasne sa bojim, ze nato ucho budem hluchy.

Ingrid66

Ahojte ludia ja už roky roky mám problém s pravým uchom ....bola som na ORL a doktorka bola prekvapena že z čoho tak slabo počujem na pravé ucho.....odporučala mi foniatriu ale nešla som lebo už mám strojček na srdci a otec sa zasmial že ja budem celá na baterky....ale som prinutená tam ísť znova lebo robím predavačku a pýtam sa ludí aj tri krát a pozeraju na mna ako na debila ....je to nepríjemné a vyhováram sa na hlasnu hudbu.....všimla som si že v poslednom čase nereagujem na to čo mi ludia rozprávaju ako by som nevnímala je to strašné.....takže ked ma lekárka pošle na foniatriu tak pôjdem....tym že zle počujem aj dosť nahlas rozprávam ....katastrofa ked niekto potichu rozpráva to ani nevravím......

Ingrid66

Ahojte ludia ja už roky mám problém s pravým uchom ....bola som na ORL a doktorka bola prekvapena že z čoho tak slabo počujem na pravé ucho.....odporučala mi foniatriu ale nešla som lebo už mám strojček na srdci a otec sa zasmial že ja budem celá na baterky....ale som prinutená tam ísť znova lebo robím predavačku a pýtam sa ludí aj tri krát a pozeraju na mna ako na debila ....je to nepríjemné a vyhováram sa na hlasnu hudbu.....všimla som si že v poslednom čase nereagujem na to čo mi ludia rozprávaju ako by som nevnímala je to strašné.....takže ked ma lekárka pošle na foniatriu tak pôjdem....tym že zle počujem aj dosť nahlas rozprávam ....katastrofa ked niekto potichu rozpráva to ani nevravím......

Andre

Mam problem s pocutim ale po dlhom osobnom vyskume som prisiel k zaveru ze hlavnym problemom su vsetky mliecne vyrobky.Po zeleninovej diete a ryzi za 2 az 3 tyzdne sluch sa podstatne vylepsi v opacnom pripade clovek moze stratit znacnu schopnost pocut situacia sa pri pouzivani mliecnych vyrobkov iba zhorsi.

jajkafr

ahojte
mne strašne vadí keď ide niečo veľmi nahlas, tiež mi vadia písklavé zvuky ... mala som pocit, že počujem až priveľmi dobre... dlhšiu dobu ma boleli uši, tiež ma svrbeli keďže mám alergickú nádchu tie bolesti som pripisovala alergickej nádche, ale aj napriek dosť silným liekom na alergiu a tiež kortikoidom do nosa moje bolesti neprestávali, ORL lekárka ma poslala k foniatričke asi pred vyše rokom šla som tam s tým, že mi lekárka povie, že som úplne v poriadku pretože som mala pocit, že počujem až priveľmi dobre.... výsledok však bol iný... audiometria (vyšetrenie so slúchadlami v komore) ukázala že mám obojstrannú nedoslýchavosť, tiež sa ukázalo, že mám oslabený sluchovný nerv... na diskotéky nechodím, Mp3 nepočúvam, tiež nemám rada hlasnú hudbu ani nič čo ide na hlas pretože ma bolia uši... lekárka mi povedala, že koncertom a všetkému kde je veľa hluku sa mám vyhýbať pretože časom môžem prísť o sluch úplne ... po koncerte alebo teraz naposledy po plese ma asi týždeň bolia uši, užívam Tebokan (výťažok z ginka biloba) ale nič mi nezaberá zo začiatku sa mi sluch mierne zlepšil potom sa to znova vrátilo na hranicu ako na začiatku jedno ucho straty do 60dB a druhé do 45dB :( ale drží sa to na takej hranici našťastie sa to nezhoršuje... takže mišo aj iný čo máte problémy so sluchom navštívte čím skôr foniatria vyšetrenie nebolí a navyše včasná liečba zaberie skôr... a tiež je pre sluch nebezpečné zdržiavať sa v hlučnom prostredí, počúvať Mp3 ...

tanata

Miso,ako počuješ teraz? Ono tí, čo Ti radili majú všetci trochu pravdy.Najlepšie ísť k poriadnemu lekárovi.Tie slúchadlá v ušiach nie sú bohviečo.Jednak posúvajú maz, jednak majú vplyv na nervovú sústavu.Šetri si uši. Viem,čo hovorím.

miso

tak ten zapal urcite nemam, mna to ucho neboli, len nan slabo pocujem. Dneska som si to dost vyrazne vsimol pri telefonovani. Ked som mal telefon na pravom uchu, pocul som ale velmi zle som rozumel, lave ucho bez problemov. Co som si este vsimol, tak mam v tom uchu taky pocit akoby som tam mal vodu, ako po kupani ked v usiach ostane voda. Tie vysetrenia vo vzduchotesnej komore mi robil viackrat, no naposledy sa vyjadril ze je z toho "jelen", tak som k nemu uz potom ani nesiel.

mjanik

najlepšie to vystihla míra-ak by ti to klasickým spôsobom neprešlo,vyhľadaj akupunktúru,tá si s tým poradí

lea

no to asi srandoval, rezat do ucha, to nie je len tak. sluch ti zmera jednoduchym vysetrenim vo vzduchotesnej komore, najprv jedno a potom druhe ucho, zmera ake tony pocujes. zapal stredneho ucha sa prejavuje silnou bolestou ucha, horuckami a lieci sa antibiotikami, kazdopadne by si o nom urcite vedel, lebo to velmi boli

miso

lea, ale ja som pocul perfektne na obidve. Problemy zacali pred par mesiacmi, ked som si vsimol rozdiel pri pocuvani hudby. Este ma napadlo, ako sa vlastne prejavuje zapal stredneho ucha? A ked som bol prvykrat u usneho tak mi hovoril ze nic nebude treba "rezat", uz si nepamatam ako to myslel.