celiakia a tehotenstvo

marisssa

musiik--tak to mas pravdu, ked clovek naozaj velmi chce, vsetko sa da..ako mam na babo este cas, ale clovek nikdy nevie a chcem vediet, co ma caka....
dieta ma prijimat predsa co najviac vitaminov a mineralov zo vsetkeho,co matka zje, ci mu nebudu chybat napr.latky, co su v muke..ked sa s nou stretne,ci nebudu problemy potom..a dietu drzis uplne 100%?

musiiik

marisssa, dakujem velmi pekne..no celiakiu mam tiez uz asi uz dost dlho bo sa nevvyliecim nikdy tak ako ty..zistili mi ju len pred 3 rokmi, ale zatial sa drzim dobre a vidis vsetko ide ked je tuzba velka:)

marisssa

mussik-tak gratulujem teda k babu:-) a kolko mas uz celiakiu?ja, da sa povedat, ze cely zivot uz..veru, aj ja som pocula kadeco, preto ma to zaujima..dakujem

marisssa

mmia--no mam ten najhorsi stupen celiakie,teda je jasne, ze ju budem mat cely zivot, to mam od doktorky.. ano, da sa s celiakiou zit, aj ked je clovek obmedzovany, preto nechcem,aby to zazivali aj moje deti, ale to je asi nemozne,kedze je to pravdepodobne dedicne...

musiiik

ahoj ja som akurat v 7. mesiaci tehotenstva ,som celiaticka, otehotnela som bez nejakeho snazenia.tehotenstvo prezivam uplne bez problemov, dokonca si ho vychutnavam a tesim sa, ze som otehotnela..vela som citala ze ma vplyv na otehotnenie tato choroba a poznam zeny ktorym sa nedari otehotniet (celiaticky).cize je to individualne.kazdopadne ak mas celiakiu ty je vacsia pravdepodobnost, ze ju zdedi tvoje dieta ako keby ju ma tvoj muz/partner/priatel...hoci sa moze narodit uplne zdrave..

mmia

Ahoj , mne diagnostikovali celiakiu asi pred 4 mesiacmi cez gastrofibroskopiu. Mám tri deti 8,6,2 roky. V tehootenstve som žiadne problémy nemala, okrem krčových žíl. NEvedela som počas tehotenstiev , že som celiatička . JEdla som normálnu stravu !! Najstaršia dcéra má podozrenie na celiakiu, asi tiež podstúpi gastrfibr. ostatné deti sú v poho. Všetky alergie sú dedičné , to ti povie každý imunológ. Asi vieš aký stupeň celiakie máš ? A problém s tehotenstvom..... ak dodržuješ dietu, tvoje črevo nie je poškodené a teda plne funkčné, a preto môže príjmať všetky živiny zo stravy a daľej ich posúvať do bruška bábetku. TO že bude tiež celiatik ? možno áno, ale mne by to nezabránilo mať deti, lebo sú úžasné . Už viem že s celiakiou sa dá žiť vcelku normálne, a dokonca aj školská jedáleň mi vychádz vústrety. Okrem iného : sused je celiatik od detstva , má dve dcéry 4,1 r. , krv majú zatial na celiakiu negatívnu. páá

auroraaurora

Mam kamaratku, ktora ma niekolko rokov celiakiu a pred 3 mesiacmi porodila zdrave dieta, ja by som sa toho neobavala...