prasknutá kosť

Ado 222

Čo mám robiť keď ma puknutú kosť na palci (na ruke) ako ho mám držať mám ho vystrieť mám s ním nehýbať ?

kiwa

prosím vás mám puknutu kost v lakti a mám to zatial v dlahe za dva mesiace mám turnaj , vyliečim sa do vtedy natolko aby som mohla na ňom hrať?

nikinko18

MAM PRASKNUTE TRI KOSTICKY NA KORSE NOHY,PO TYZDNI MI TO DALI DO DLAHY ODVTEDY MA NESKUTOCNE BOLI LITKO. MOZE TO BYT NASLEDKOM TOHO ZE LEZIM A MAM TO V DLAHE?

Ondroooo_o

DOBRY DEN PROSIIIM VAS KTO MI PORADI MAM PRASKNUTU KOST V RAMENE A BOLEST MI TLACI NA BICEPS LEKAR MI DAL FIXSACIU KTORU MAM UZ 3- TYZDNE NO BOLESTI STALE MAM...A CO NA TO LEKAR CUDNE STE SPADLI PRETO SA PYTAM VAAAAAS NEVIETE AKA JE SPRAVNA LIECBA PRASKNUTEJ KOSTI PRETOZE BOL SOM U 3 LEKAROV A KAZDY TVRDI NECO INE AURAT TEN KTORI MA MA MI NEDAL NIC NA RUKU LEN POVEDAL CUDNE STE SPADLI DAKUJEM ZA AKUKOLVEK ODOVED

yorkshire

mam 25 rokov a mam vycnievajuce predpriehlavkove kosti na nohach.zrejme je to vrodene,pretoze to ma aj moja mama.pri yvacsenej namahe pocitujem bolest.pocula som o pomoci operativne,takze by som sa na chcela spytat na pomoc,pretoze to nieje 2x esteticke

vsevedka

Odkedy možno dolnú končatinu na ktorej bola prasknutá kosť zaťažovať by mal určiť ortopéd, ale doporučovala by som aj tak záťaž postupnú.

Pri prasknutých a zlomených kostiach treba jesť okrem syrov i tvaroh.

Zvonku je dobré vtierať kostihojovú tinktúru, či masti z kostihoja lekárskeho.

gagamel

ja mam zlomeny treti clanok tretieho prstu na nohe. stalo sa mi to pred piatimi dnami a pocas tohoto obdobia pijem vela mlieka pol litra az liter denne a jem vela syrov. to je asi to najdolezitejsie na hojenie kosti a prevenciu proti osteoporoze. citim v mieste zlomenia svrbenie a to znamena ze sa to hoji. o dva dni mam ist na kontrolu tak som zvedavy...

gagamel

ja mam zlomeny treti clanok tretieho prstu na nohe. stalo sa mi to pred piatimi dnami a pocas tohoto obdobia pijem vela mlieka pol litra az liter denne a jem vela syrov. to je asi to najdolezitejsie na hojenie kosti a prevenciu proti osteoporoze. citim v mieste zlomenia svrbenie a to znamena ze sa to hoji. o dva dni mam ist na kontrolu tak som zvedavy...

roman adamka

dobry den,chcem sa spytat..mal som prasknutu litkovu kost tak vyssie a uz je od vtedy dva mesiaca.pred mesiacom som zahodil barlee a teraz uz pohode setko ani newem ze my daco bolo..mozem uz hokej zacat hrat ,korculovat??..hm..bojim sa .,newiem ci je to dostatocny cas ci sa to nemoze zopakovatt.ci je to uz pevnee..dakujem za odpoved a radu efiniosko69@azet.sk

imunitka

Organizmus nezanesies vapnikom,lebo ked je poskodena kost,tak treba zvyseny prijem vapnika, aby sa vykryl dopyt.