HAK je karcinogenna !

hmmmmmm

ach holky tak ste ma touto temou potesili.ja som tiez odporkyna HAK ak sa to tak da nazvat.neviem nezda sa mi normalne pchat sa niecim umelym a nicit si tym mlady organizmus.potom o par rokov chciet dieta a s bolestou zistit ze kvoli tej hnusnej chemii v mojom tele budem mat babatko len s tazkostami alebo vobec.ja vazne nechapem preco sa tym tak veselo dnesne dievcata napchavaju.podla mna ak mate spolahliveho partnera ktory si vie vazne davat pozor a je zodpovedny tak nie je dovod niecim takym sa pchat.lenze dnesni chlapci su hovada( cest vynimkam) sexovat by to sexovalo ale dosledky uz brat to ani nahodou.ja osobne budem mat onedlho 18 a HAK odmietam jednoznacne nebudem si nicit svoje telo.

sofka

Neboj ja uz som stihla, mam 32, v 22 som mala prve babo o tri roky druhe, najprv sme zili v jednoizbovom byte teraz mame 3 izbovy, na buduci rok ideme stavat a na buduci rok koncim vysoku skolu-mas pravdu vsetko sa da. (mimochodom ja netvrdim ze treba porodit v 18, to v ziadnom pripade, ani mozno v tej 22 ako ja. Ja len hovorim ze v zivote moc tie "grafy" nefunguju. Vzdy pride nejaka prekazka. Ja len chcem tym povedat, ze ten zivot si nikdy nenaplanujes do bodky ale ked sa chce a mas vytrvalost a ste na to dvaja ludia, ktorí sa lubite a pomahate si tak sa vsetko zvladnut da. Kamoska otehotnela v tej 18(nebola nadsena, to nie!) ale dieta si zobrat nedala, dnes ma deti tri, dve z toho plnolete tretie 15 rocne a teraz si este v pomerne mladom veku uzivaju zivot s manzelom, chodia na vecere, na rozne welnes pobyty a vsetky tie problemy, ktore prinasa vychova deti ich vztah velmi posilnila a lubia sa. TO BOL LEN NAZOR!!! Nie navod na zivot, ja nechcem kritizovat, az sa do mna nikto neobuva. Proste som chcela ukazat len druhu stranku zivota!!! Az baby, ked sa stane, nestresuju a zbytocne sa netrapia ked im ten graf nevyjde. CHAPENZI???

lucqa

sofka: nie mas pravdu, lepsie je v 18nastich otehotniet, zobrat si toho CHLAPCA, zit s dietatom u rodicov, len s maturitou pracovat ako predavacka a v 40 byt babickou...tvojou predstavou zivota zije cely Lunik IX...

lepsie je od dvadsiatich mat partnera, dostudovat v 25...do tridsiatky sa mozes vydat, porodit babo, po tridsiatke este jedno-dve a neboj pekne vsetko stihnes aj bez toho, aby tvoje deti boli siroty...

sofka

No veru , podla grafu, dokoncit skolu, mat dobre auto, byt, dobre konto, prve dieta v 35, druhe v 40 a ako 50 rocna babicka chodit na rodicovske zdruzenie a nedajboze umriet a nechat siroty, lebo dnes je akosi bezne, ze generacia nasich mamiciek a otcov sa ledva dozije 55. Noooo aj tak sa da!

lucqa

moniqa87...perfektna odpoved, presne moj nazor..ved dnesna doba je taka, ze ak si aj najdem lasku mojho zivota v 20 rokoch, tak sa este nezoberieme, kym nedostudujeme, nenajdeme si pracu, byt... tak na sexe pred manzelstvom nevidim nic zle a pred otehotnenim sa clovek musi tiez chranit, najlepsie kondomom...

moniqa87

njm, ja si odbehnem od svojich integralov(lebo sa prave ucim) a pokusim sa ti odpovedat na to co si sa pytala...
ano, castokrat som mala myslienky typu, ze pchat do seba chcemiu takto dlhodobo asi nie je pre moj organizmus to najlepsie, ale tak uz som sa rozhodla a prestala...
a co sa tyka predmanzelskeho sexu, nie to mi veru hlavou nevtrtalo a ani nevrta... hoci som pokrstena, tak v tomto ohlade sa za krestana oznacit nemozem, aj ked sa v mnohom snazim zit podla moralky (ci uz vseobecnej, alebo krestanskej, su totiz dost podobne), myslim, ze toto je dost hakliva tema na to, aby tu niekto mohol tvrdit, ze ma len jeden jednoznacne pravdu...
ako si si vsimla v starsom prispevku, nie som zastancom nazoru, ze treba to skusit pred svadbou pretoze co ak si v posteli dvaja nesadnu, tento nazor jednoznacne odmietam...
no na druhej strane, tato doba je taka, ze kazdy chce mat skolu a studuje, trvaleho partnera si ludia uz vacsinou najdu okolo tej dvadsiatky by som povedala, teda aspon vacsina (tak ako aj v minulosti), kdezto v minulosti nebolo studium az tak uprednostnovane a teda parom nestalo absolutne nic v ceste v tom aby sa vzali a zalozili si rodinu... no v dnesnej dobe aj ked si ludia v tomto veku najdu partnerov s ktorymi chcu zostarnut, tak casto ich cakaju este dlhe roky studia a v tom smere je manzelske spolunazivanie pre dvoch studentov hlavne z financneho hladiska velmi narocne, preto to vacsina odlozi na neskor, aby si mohli potom aj vybudovat zazemie, takze take pary ktore by sa za podmienky, ze by obaja zarabali vzali do dvoch rokov sa beru az po piatich a viacerych rokoch, teda je tym vztah podla mojho osobneho nazoru umelo natahovany este pred svadbou a teda vyjadrujem svoj nazor asi tak, ze nevidim na predmanzelskom sexe nic zle ak to vyplyva z takych okolnosti, partneri su si vedomi toho do coho idu, su ochotni niest nasledky a planuju svoj vztah do buducnosti, cize uz to neberu ako "len" chodenie spolu... dufam, ze som to vyjadrila dost jasne...
samozrejme moj obdiv patri vsetkym parom, ktore sa rozhodli zit sexualny zivot az v manzelstve aj napriek vsetkym takymto okolnostiam, no pre mna osobne je to nerealne aj ked sexualny zivot neberiem na lahku vahu a nie som zastancom striedania partnerov...
staci ti takato odpoved?

den

cooldjka...ano, ale ten luxus mozu mat a to prirodzenou metodou, len sa treba tomu naucit a poznat svoje telo a cykly tot vse.Ale inak fajn nazor:)

nuggetka

neviem ze ci je karcinogenna, ale prinasa vela problemov...ja som napriklad dostala plucnu emboliu a to som nefajciarka...keby ma nebolievali pluca hocikedy sa mi mohla upchat tepna a uz by som tu nebola...takze baby davajte si pozor

cooldjka

Ja HAK neberiem,pretoze nemozem.a ani keby som mohla,tak by som nad tym neuvazovala,pretoze ako uz bolo predo mnou spominane, kazdy chemicky zasah do tela je skodlivy, nech sa to tyka cohokolvek. existuju aj ine sposoby ako sa chranit, napriklad taky pharmatex atd...veda sa rozvija. HAK je aspon u nas relativne novy fenomen, zeny ho beru len chvilu, niekolko rokov. no nevieme,ci sa s nimi stane, ked dnesne 16ky dospeju a budu brat antiku 10-15 rokov. ako na to telo zareaguje? mozno im zacnu rast fuzy :-) (srandujem,aby to nahodou niekto nebral vazne). Verim tomu,ze raz pride cas, kedy to budu musiet prestat brat, pretoze dopovat sa hormonmi cely zivot podla mna je nemozne. Telo proste vypoveda... A potom, ked to budu musiet vysadit,sa im len tazko bude zvykat na kondomy, ale takto to proste je. Musia ratat s tym, ze "luxus", na aky si zvykli (tu "bezprostrednu" blizkost bez kondomu) sa raz skonci...aby to nemalo este aj nejake neprijemne nasledkky navyse. Ale, to je kazdeho osobna vec..ako napriklad s fajcenim...neberiem to nikomu,len obcas treba trocha uvazovat, nie potom plakat nad rozliatym mliekom, ked uz bude neskoro...