Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Da sa ziarlivost liecit u psychologa?

saša999

Ahojte, pridávam svoju skúsenosť: Mne so žiarlivosťou pomohla séria asi 8 rozhovorov u Mgr.Záskalana v Banskej Bystrici (pre istotu som si vybrala niekoho z iného mesta než som). Našla som si ho na internete. Bola to pre mna na začiatok taká barlička, aby som mohla o svojom probléme pokojne hovoriť a nebáť sa, že toho bude celé mesto. Dostala som sa k nemu pod tlakom svojho priateľa potom, ako som mu vyrobila scénu v práci. Vďaka rozhovorom a tiež podpore priateľa som si postupne uvedomila, odkiaľ moja nadmerná obava o stratu partnera pramení a podarilo sa mi nad ňou zvýťaziť. Páčilo sa mi, že tento psychológ na rozdiel od dvoch, ku ktorým som chodila ešte na strednej škole kvôli depresiám, našiel ku mne cestu a nepoužíval bol veľmi tvorivý. Napriek tomu, že je muž (čoho som sa spočiatku bála), dokázal sa mi prispôsobiť a naladiť na \"moju vlnovú dĺžku\" a tak som rýchlo pochopila a najmä vnútorne prijala to, s čím som dovtedy ťažko bojovala.Dnes už viem čo a ako mám robiť a som za to vďačná. Odkaz ktorý som pochopila vďaka terapii znie:
To, pred čím utekáš ťa väčšinou dobehne. Ja som pred svojou žiarlivosťou prestala utekať, pomenovala som to ako problém a vďaka tomu mám dnes pri sebe doma muža, o ktorom som celý život snívala. a navyše k tomu: VERÍM, ŽE MA MÁ NAOZAJ RÁD. Ďakujem týmto Mgr. Záskalanovi aj Tebe Martin, že ste mi otvorili oči.

rudko polsky

KCTJ
som už starší pan zachytil som 3x byvalu manželku v posteli .Som rozvedeny a vychoval som deti. Teraz mam už 3 partnerku ktoru neskutočne lubim a svojou žialivosťou doslova terorizujem a viem že už vela nechyba.Všade vidím chlapa priatela a preverujem na zaklade bežných životnych udalosti s kym dalšim partnerom sa stretava. Keď to nieje jeden tak druhy či tretí. Je to slušna žena ktora sama vychovala a to velmi slušne svoje 3 deti.
Ničim sa nespavam a citím že môj život sa ruti ku dnu tak ako v predchadzajucich 2 vztahoch.Moji znamy a priatelia odmietaju so mnou hovoriť pretože tema je stale ta ista .Chodím psychologovi dohovaraju mi všetci naokolo bojujem a píšem preto že sa aj tak nevzdavam. Praca je najlepší liek a budem hladať spôsob ako Biblia ci kniha šport pripravujem si system ked zlyha jedno nahradim to inym. Lubim tak že musím vyhrať!!!!!/

ladyrot

neviem ci sa da odstranit normalnou klasickou psychoterapiou ale mne na to pomohol jediny rozhovor z albertovou a zacala som sa na veci divat celkom inac. netvrdim ze uz nezaziarlim ale vobec si uz nepripustam take mislienky ako ze co teraz robi, ci mi je verny a tak. a ked su aj nejake indicie vzdy si pripomeniem co mi k tomu albertova povedala. moj nazor je ten ze terapia na to neni ze to musi clovek skratka vsetko pochopit a inac sa na to zacat divat.

31macik12

ako vidim niesom som tak moc ziarlivy maly by sme sa niekde stretnut a porozpravat o nasej ziarlivosti ja som ziarlivy jak pes

karlička

no to je zaujímavá otázka, neviem či by som sa s týmto problémom zverila klasickému psychológovi, ale kto by ti mohol zrejme naozaj pomôcť, to je ľuba albertová, tiež psychologička, ale trocha netradičná. ja sama som u nej bola s iným problémom a hlboko na mňa zapôsobila, je to už pár dní, ale stále mi v hlave rezonujú jej slová a nemôžem na to stretnutie zabudnúť. asi dokáže mnohým otvoriť oči, o tom som presvedčená.

Nela41

Konečne vidím že nie som sama taká :( mňa to veľmi mrzí :( ja sa viem ovládať ale sama seba zvnútra tým úplne tríznim a tiež sa chcem liečiť lebo na vzťahu mi veľmi záleží ja sito neviem predstaviť po boku iného chlapca ako je ten môj ... ale keď neviem kde mám ísť za kým a tak bojím sa že mi oficiálne potvrdia že som psychopat :D

Dragon223

Zatneli tu vela pribehou vela pocitou o ziarlivosti ja to dost smutne ta ziarlivost aj ja som moc az chorobne ziarlivy a kôli nicomu v cera sme boli na zabve a jeden jej kamarat podnapitom stave jej daval spinku z hrudniku dole nie pri prsou alepri krku a ja som hned zareagoval ako bez mislou vsetko zrazu viplo a ja som zautocil ako hladny pes po korysti a napadolsom ho bolo mi jedno ze ma 100kg a je o hlavu vissi aj to ze bol namakany ale aj ona ma nevie pochopit ze som nemohol dopustit aby sa jej niekto dotikal zuzuje ma mislienka ze by som ju nemal uz po svojom boku a tak som sa rozhodol na liecbu volakde som pocul ze su na to nejake tabletky tak to vyskusam s nimy a ked ani to nepomoze musim vyhladat odbornu pomoc ja uz takto nezvladam mam len 24 a pol hlavy mam uz sedivu ako nie upne ale je tam tohodost kazdi vlas jeden co je sedivy je jeden moj hriech a je ich tam pozehnane ja sa stem toho zbavit nevladhzem a preklinam sam seba za to srpavanie ale coho sa najviac cil bojim ze ju to prestane raz bavit tie moje sceni a odide a to bude môj koniec :(

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.