ocne choroby

tattiana

daj si do google -makularna diera a zobrazí sa ti viac článkov,logicky sa mi zdá že by to malo byt horsie ako poskodenie pigmentu,ale kto vie,idem patrat dalej

tattiana

urcite vraveli,že je operovatelna sietnica a makula,ale asi to operuju len v tazšich stadiach,ked prinos prevazi riziko,citala som,že dokazu operovat makularne diery,neviem ci je to lepsie,alebo tazsie postihnutie,asi ked je nalez maly,nerobia nic,co uz

tattiana

No ja mam dve oci tak isto . malu skvrnu ale bezfarebnu v stredobode vydenia. uz to mam 3 roky alebo či 4 neviem .... no neviem .... musim si vypestovat kricek kanadskych cucoriedok . Maju v sebe lutein. Ako zlepsit sa to nemoze ... to je asi jasne .. no zatial neni na to liek .. proste a ja sa cudujem , ze ako to chcu operovat ? Do sietnice sa nedostanu ... a tie bunky tam nemaju ako dat :) takze neviem ... najprv musia vymysliet , ako tam tie posrate bunky zas zregenerovat !!!

tattiana

Nechcem o tomto ochorení podrobne písat,tiež sme mali podozrenie,že príčina by mohla byt aj zo slnka,ale že to by boli postihnuté obe oči,pri pozeraní do slnka a nie jedno,tak že príčinou sú virozy,ty mas 1 alebo 2 oci,vraj casom sa ta jazva trochu moze zlepsit,cakame co bude.yhoršujúci sa nález je vsak podla nich operovateĺný,neviem

duro

Ahoj RNG : ale liecit sa to zatial neda. Lebo sak makulopatia je odumretie alebo degeneracia buniek v sietnici . A ja pochybujem , ze sa uz nieco naslo , aby sa tieto bunky obnovili. Lebo tie bunky sa nedokazu same rozmnozovat . Ja mam solarnu makulopatiu sposobenu oziarenim slnka . Nemam to ochorenie , ale kvazi nehodu .... a z lekarskeho hladiska sa to liecit zatial neda . Da sa to jedine pozastavit u pacientov co dostanu tuto chorobu , ze sa im makula sama zacne degenerovat...

tattiana

Vraveli v telke,ze pacientom ktorí prídu uplne o zrak je mozne oparacne zrak prinavratit,nejak podrobne to nehovorili.

RNG

Makularna degeneracia ma hkavny dovod znizeny privod krvi.
Zlepsenie cirkulacie mozno dosiahnut branim roznych antioxidantov
(vinpocetin, gingko, huperzin, hloh(hawthorne),lutein, vytazok z cucoriedok(billberry) a hroznovych semien(grape seed extract))
elektrostimulacnym cvicenim
(Optogon napr vyraba male zariadenie s elektrodami na pripevnenie nad ocami a specificky na stimulaciu oci navrhnutym minigeneratorom)
a samozrejme pouzivanie lecitinu, 1 az dva krat tyzdenne lyzicu.
Niektore mineraly tiez pomaha brat, ako zinok, med, pripadne kompletnu zmes na kosti.
Su aj zmesi obsahujuce aminokyseliny a antioxidanty ako napr Ocuplex, Eyes alive alebo Seniorvit a ine, ktore obsahuju spominane zlozky