vypučené brucho

[zruseny12]

...ano bola som na gastre na gastrofibroskopiu...mne sa trati vapnik mam kosti odvapnene...a prejavovalo sa to kcmi v crevach..sak este aj prejavuje...take slebe creva mam niekedy,ze nemozem ani chodit...zle mi prichadzalo...mala som aj helikob.

a nemozem nic,ani jogurty,nic vobec ani potraviny ktore ovsahuju mlieko...ci uz susene,alebo ked sa do nich pridava mlieko,alebo co obsahuje ml.bielk.kazein...

[zruseny12]

no,tak ze som musela vsetky mliecne vyrobky vysadit,/mam alergiu na ml.bielkovinu kazein...a to mi znicilo creva...ziviny co jem mi to nevstrebava do tela,ale vsetko ide prec...do haja/mam chronicku aktivnu gastritidu...takze musim mat prisnu dietu,aby sa mi creva dostali do povodneho stavu...
no ty ked si sadnes a mas pneumatiku tak asi to bude tuk....ja nemam...

ajka2

a ako si davas do poriadku creva? praveze mne sa zda, ze uz som ok, co sa tohto tyka. mavala som hnavky a nehorazne skrkoty v crevach. zacala som jest vyzivove doplnky (kura na 6 tyzdnov) a upravili sa mi tieto problemy. na wc chodim pravidelne kazde rano. to sa mi asi usadil tuk na bruchu lebo aj ked sedim mam tam pneumatiku :))

[zruseny12]

myslim,ze brusaky nepomozu,ale preventivne cvicit mozes...to je skor problem s crevami,treba dat do poriadku creva...
ja som kedysi nikdy nemala problemi z crevami,tak som nemala ani velke brucho/mala som ho stale pevne/odkedy mam problem z crevami,ani brusaky mi nepomohli...ale teraz je to uz lepsie,lebo sa liecim...a davam do poriadku creva...
takze skus napr.psylium na precistenie criev,a jest aj vlakninu...musis sa sledovat a uvidis,co to je za problem...

ajka2

ja meriam 165 a vazi 50. cize sa da povedat, ze som v podstate chuda. a problem s velkym alebo vypucenym bruchom mam tiez. uz od zaciatku ked som sa najedla mi to bolo vidiet na bruchu. nemavam problemy so zapchoou.pomozu mi brusaky??

mi-chu

Ďakujem za názory.
Je pravda, že tam má aj tuk ale "to brucho" má vypučené už od vrchu, od žalúdka.
Tiež cvičievam, ale skôr na chrbticu.
Budem dozerať na tie jej brušáky.
Majte sa.