16 rokov a samé zákazy

Príspevok v téme: 16 rokov a samé zákazy
hm-

Je normálne, že baba má 16 rokov a rodičia jej zakazujú aby šla von s chalanom,keď je chorá aby ju prišiel pozrieť?Zakazujú jej to v tom zmysle, že jej nedovolia byť s ním každý deň možno len 2-3 krát do týždňa a dosť, je to normálne?A popri tom tvrdia,že to je pre jej dobro.Kamarátky k nej môžu chodiť koľko chcejú ale jej chalan vôbec.Je to normálne?

fialocka

Hm,
tak skus rodicom navrhnut, ze im ho predstavis- ak ho este nevideli, nech sa lepsie spoznaju, mozno zmenia nazor...

hm-

prečo by malo byť kôli tomu na mňa dohliadnuť? Každý máme svoje názory a ja si chcem niečo také vzácne ako prvú noc odložiť pre toho pravého-po svadbe. Toto mi nikto nevyhovorí nech ma odsudzujú ako chcejú ale tohto sa nevzdám.
Možno sa prispôsobí hpci o tom veľmi pochybujem. On ani sa momentálne ani nehnevá ale je sklamaný. Bojím sa, že to nezvládne lebo ho to dosť ničí vidno to na ňom a rozíde sa so mnou.Ale ja s tým nič nespravím, rodičom klamať nebudem kôli nemu ale zase ani jemu nebudem klamať.

3nt

určite by som sa s nim nevyspala a potom neotehotnela, nenechala kôli nemu školu. Hoci som zaľúbená mám vlastný rozum.===nehnevaj ale toto sa takmer vobec netyka rozumu.uz iba tymto co si napisala je vdino ze nad tebou este treba dohliadat.chapem ze ti to teraz pride tazke ale casom to pochopis.

rybka17

hm- ja som mala to iste...vsetko pochopis ked budes starsia a potom ked budes mat vlastne deti....a okrem toho, este budes mat totko slobody (napr. ked pojdes na vysoku skolu) ze si jej uzijes az az...

...

nestratíš ho ...
ako ťa aj on má tak veľmi rád ako ty hovoríš... tak to pochopí a prispôsobí sa aby bolo všetko v poriadku.
aj vzťah medzi vami, aj vzťah medzi tebou a rodičmi...

hm-

povedze mi ako by som mohla na to doplatiť? určite by som sa s nim nevyspala a potom neotehotnela, nenechala kôli nemu školu. Hoci som zaľúbená mám vlastný rozum.
A prečo by som sa mala zaLúbiť do iného chalana? je to možné ale je aj možné že tento je ten pravý, že s týmto budem najšťastnejšie a týmto ho len stratím.
Veľmi sa mi páči názor paťa len škoda , že neviem ako ho mám vysvetliť rodičom.

...

ešte nič nevieš pochopiť... máš 16 si nenormálne zaľúbená a všetko, čo ti povedia tvoji rodičia považuješ za neakceptovateľné. Ale raz to pochopíš keď budeš mať svoje detičky...
máš 16 a nestačí sa ti stretávať s chalanom 2 alebo 3 krát do týždňa? Ja viem že ti je to málo, lebo by si chcela mať stále pri sebe ... ale ver tomu ... že život je aj niečom inom nie len o tom že chcete byť spolu.

Keby ťa tvoji rodičia nechali tak, a robila si si čo chceš, nestarali sa do teba... toto by si chcela?
toto podľa by potom znamenlo, že tvojím rodičom by na tebe nezáležalo...
lenže u teba je to naopak... a ty môžeš ďakovať bohu že máš takých rodičov... ktorí o teba majú strach, majú ťa radi a chú pre teba to najlepšie a strajú sa o teba.... atď

Vieš koľko ešte takých lások stretneš? a hlavne keď pôjdeš na výšku?
potom si na toto spomenieš a zasmeješ sa nad tým.

a keď ťa má naozaj rád... nebude na teba tlačiť... a pochopí to, lebo v konečnom dôsledku doplatíš na to iba ty... pokazíš si vzťah s rodičmi, nebudú ti dôverovať a podobne... a to by si asi nechcela.

možno by aj on chcel, aby sa jeho rodičia starali o neho, chceli vedieť kde a s kým je, čo robí, aké má starosti a radosti.

lenže v tomto reálnom živote sú rodičia a rodičia...