16 rokov a samé zákazy

Príspevok v téme: 16 rokov a samé zákazy
hm-

Je normálne, že baba má 16 rokov a rodičia jej zakazujú aby šla von s chalanom,keď je chorá aby ju prišiel pozrieť?Zakazujú jej to v tom zmysle, že jej nedovolia byť s ním každý deň možno len 2-3 krát do týždňa a dosť, je to normálne?A popri tom tvrdia,že to je pre jej dobro.Kamarátky k nej môžu chodiť koľko chcejú ale jej chalan vôbec.Je to normálne?

fialocka

Skus sa na to pozriet aj z ich perspektivy. Pre nich si este stale dieta, chcu ta chranit, mat ta trochu pod kontrolou, boja sa o teba. Viem, ze pre teba je to tazke, mozno otravne, ale tym si prejde kazdy. Ked som bola v tvojom veku, tiez som nechapala preco nemozem byvat dlho vonku, hlavne cez tyzden (skola...) a robit co sa mi zapaci, hlavne ked niektorym mojim kamaratkam rodicia dovolili vsetko. Teraz sa na to divam inak, kopu veci, ktore som ako teenagerka vyvadzala by som sa dnes bala urobit, naucilo ma to zodpovednosti, rozmyslat nad nasledkami svojich cinov :) Prepac ze to znie ako prednaska, ale je to pravda. Ked svojim rodicom ukazes, ze ti mozu doverovat, ze sa dokazes spravat zodpovedne, povolia. Je to len o tom.

moniqa87

lenze aj majster tesar sa utne a aj zodpovedne deti niekedy urobia nejaky preslap, este raz podotykam, mas 16 a je skvele, ze nemyslite este v tejto dobe len na sex, no nemyslim si, ze je to nejake extremne obmedzovanie...
ak chces tak skus s nimi vydiskutovat dobu ktoru s nim mozes za ten cas stravit, no ja osobne sa tiez niekedy s priatelom nevidim viac ako tri krat do tyzdna aj ked to vyplyva z nedostatku casu, ale myslim, ze to uplne staci, na zaciatok s nimi podebatuj, ci by si to nemohla natiahnut na dve hodiny a isto im raz podakujes aj ked to bude mozno az za 10 rokov, aj ked teraz nechapes preco by si im mala dakovat

hm-

2-3 krát do týždňa na nejakú hodinku je podla vás dosť?sme spolu už rok. a za čo im mám poďakovať? na sex a podobné veci nemyslím viem, že na to mám času dosť.

moniqa87

ale ved ti nezakazuju vsetko a vidiet sa s priatelom 2-3 krat do tyzdna je podla mna dost a hlavne mas len 16...
oni vedia co robia, raz im podakujes