Ženy medzi 45-60 rokom

Príspevok v téme: Ženy medzi 45-60 rokom
mia

Ahojte všetky -prechodové- žienky. Máme všetky rovnaký problém tak napíšte ako na to, nech aj mladšie sa pripravia. Ja napr. nemám návaly tepla ale strašidelne rýchlo priberám a katastrofálne rýchlo mi ubúdajú sily. Myslím tým dobehnúť na autobus, vyliezť po schodoch pár poschodí, dovliecť pár tašiek s nákupom a pod. A nie je to iba tým priberaním. Som z BA a keby mal niekto záujem, rada by som dala dohromady partiu žien, s ktroými by sme chodili cvičiť- trochu pohybu a veľa smiechu, aj by sme poklebetili a tak. Čo vy na to? teším sa na vás

RNG

o, aby som nezabudol, kazdemu radim brat selen, zinok a probiotika.
Jedna z funkcii zinku v tele je posilnenie sexualnej potencie. Tiez je zodpovednu za chut a cuch a je silne antimikrobialny

RNG

in123,
hormonalne hladiny sa daju ovplyvnit aj neskodnymi prirodnymi doplnkami. Spominal som casto yam, na zlepsenie sexu damianu a hlavne Dong Quai, nazyvany v cine aj zensky zensen(angelica sinensis), ktory povzbudzuje nielen sexualne funkcie ale robi hromadu dobreho v tele ako adaptogen.

in123

ahojte zienky,nejako nas je tu malo,tie navaly tepla tazko znasam aj ja,ale ked to tu citam,tak som smutna,ze to mate uz s dalsimi komlikaciami,Nela,drzim palecky,aby sa ti ulavilo,mas pravdu s tym odchodom do dochodku to bude pestre,ja mam dotaz taky haklivy,trpim velmi na infekty mocovych ciest,vsetko vo mne vysycha,mocova trubica, vagina,sex je hotove utrpenie,prosim mate nejaku radu?chystam sa k lekarovi,ale hambim sa mu to povedat,skusite mi nieco poradit?dakujem.

neva

nela, migrény si mávala predtým častejšie? čo vyvolalo tú poslednú po ktorej si dostala infarkt? stres, práca, horúčavy, alebo to jednoducho prišlo "samé"?

nela

Ahoj, mam 49 a až do tohto ročnej dovolenky som si myslela, že som ešte kočka. Pri záchvate migrény som dostala infarkt, z toho mám dosť poškodený zrak, po množstve užívaných liekov nastúpili hormonálne problémy a aby toho nebolo málo, tak mám alergiu na ĺaktózu, to znamená že osteopporóza má veľké šance. Menzes zatial mešká ale, že vraj ešte by mal prísť, kedy to je otázka. A to by som mala ešte pracovať pri plnej sile do 67 rokov. Tak hor sa do života.

leika

Ja mám 49 a od augusta nemám menzes. Asi pred mesiacom mi začali návaly tepla. Je to veľmi nepríjemné a lezie mi to na nervy. Je mi zima a odrazu som celá spotená, ako myš. Cítim, že aj kilečká sa pomaličky začínajú nalepovať na mňa a o zabúdaní radšej ani nechcem veľmi hovoriť.

majkaaa

S pamäťou to nie je také najhoršie,čo sa týka bežného života. Bežných povinností,či doma,či v práci. Ale chodím kôli tomu do školy (Univerzita tretieho veku),dala som sa na angličtinu. A práve pri tej zisťujem,že čo sa týka učenia,tá hlava už je stará,už to do tej hlavy ide ťažko.Ale čosi sa predsa len nalepí.

neva

O mesiac budem mať 46, menzes je u mňa zatial pravidelný. Čo sa týka váhy, tak som pribrala asi 2 kg za posledné 2 roky - teraz mám 60kg, pri výške 172 cm. Najviac mi vadí, že v poslednom čase som podráždená, nervózna. S pamäťou je to ešte dobré.
Budem len rada, ak sa tu dostanem k rôzmym informáciam z ktorých sa môžem poučiť.

RNG

Na hormonalne kolisania a aj neskor na pokles hormonalnych hladin je dobre brat polotovary na hormony, ako napr yam.
Hormonalny ubytok je totiz zodpovedny za spomalenie roznych procesov v tele a tym urychlene starnutie.
To plati aj pre muzov, lebo yam je zdrojom Diosgeninu, z ktoreho si telo vyrobi zakladny hormon DHEA a z neho ostatne podla potreby.
Inac DHEA ako doplnok zakazali v Europe predavat lebo sa zneuzival sportovcami na zvysenie vykonu. Ziadny dokaz o jeho skodlivosti ale nebol zatial oficialne podany.

mia

ahojte! Už som sa zľakla, že zrelé ženy nechodia na internet. Tak aspon niekto. Ja mam 52 a posledný rok badám rýchly úbytok fyzickej zdatnosti, až ma to desí a častejšie infekty močových ciest asi málo pijem, alebo jedno z druhým. A chcem sa opýtať, nemáte ešte problémy s pamäťou? Ja čo si nenapíšem to určite zabudnem