Ženy medzi 45-60 rokom

Príspevok v téme: Ženy medzi 45-60 rokom
mia

Ahojte všetky -prechodové- žienky. Máme všetky rovnaký problém tak napíšte ako na to, nech aj mladšie sa pripravia. Ja napr. nemám návaly tepla ale strašidelne rýchlo priberám a katastrofálne rýchlo mi ubúdajú sily. Myslím tým dobehnúť na autobus, vyliezť po schodoch pár poschodí, dovliecť pár tašiek s nákupom a pod. A nie je to iba tým priberaním. Som z BA a keby mal niekto záujem, rada by som dala dohromady partiu žien, s ktroými by sme chodili cvičiť- trochu pohybu a veľa smiechu, aj by sme poklebetili a tak. Čo vy na to? teším sa na vás

majkaaa

Ini a ja zas tebe.Ja by som sa ho už možno rada aj zbavila. Vieš,ja sa desím toho,že by som v mojom veku zostala ešte tehotná...neviem...proste bolo dosť takých prípadov,že si myslela prechod a báác...ale aby som nepôsobila ako naivná 15-stka,viem zasa čo robím. A zatiaľ naozaj ničím netrpím,nič ma netrápi.Teda nič také,čo by ma nejako obmedzovalo.A chcem sa spýtať,ako dlho trvalo,kým sa menzes stratil úplne??

hanuska

Myslím si že jeto dobrá voľba témy. Mám 45, zatial okrem častých migrén nemám žiadne iné problémy. Ale sa na klimakt. chcem byť pripravená . Ved dobraá rada nad zlato. Píšte. píšte, píšte

in123

ahojcek,to ti majkaaa,zavidim,ja mam 46 a uz ho nemam.Cely zivot som mavala bolestivy menses,ale teraz ,co ho nemam uz 4mes,tak mi je za nim aj luto.Mavala som ,uz za posledny rok tak 2mes.pauzy ale,tentoraz mi uz hned zacali navaly tepla,ledva to na verejnosti predycham.Pribrat som zatial nepribrala,skor chudnem a tiez sa snazim koli chrbtici cvicit,takze na svalstve to zatial az tak nepocitujem.Hoci uz na 18 nikdy vyzerat nebudme,tak mozme este pre svoj vzhlad velmi vela urobit.Hlavne,aby sme nemali nejake vazne ochorenia,ktore sa casto v klimakteriu a aj po nom objavuju.

majkaaa

Mne sa zdá tiež,že sa mi striedajú také obdobia,že sa cítim byť ani nie tučná,ako skôr naliata vodou,zdá sa mi,že mi začínajú ochabovať svaly,hoci športujem.No zatiaľ príznaky nejaké výrazné nemám,až na nie celkom pravidelný menzes,hoci ho mám ešte stále každý mesiac,ale tak s rozdielom aj + 10 dní.

in123

mia dik ze si zalozila tuto temu,uz som o nej uvazovala aj ja,lebo sa mna momentalne tyka.Len sa bojim,ze akosi nas tu je pomenej s tymto problemom,je tu mlada generacia a ta ktorej sa to tyka,sa asi vo vacsom pocte neozve,tak patram do zadu tohto zenskeho blogu.