Učiteľky, kuk sem!

Príspevok v téme: Učiteľky, kuk sem!
dobráučka

Ahojte vsetky ucitelky a ucitelia! Zakladam tu temu pre nas, aby sme si mohli pokecat, poradit a tym vlastne trocha odlahcit psychiku, ktora je v nasom kazdodennom strese dost zatazena. Na webe mi taketo forum pre ucitelov chyba.(Ak viete o nejakom, sem s nim!)
Moja prva otazka pre vas znie: ako bojujete s novym skolskym zakonom v praxi?

dobráučka

Ahojte! No vidim, ze tu pribudaju prispevky, co ma tesi, ci su uz pozitivne, alebo negativne, aj ked tie negativne na ucitelov, no,... kto si to nevyskusal, neveri....Kazdy, kto do toho nevidi, vidi len to, ze mame o 12 "fajront" a dva mesiace prazdnin...a samozrejme zvysovanie platov o tych smiesnych par percent, (co je v podstate iba inflacia), nie skutocne zvysenie. Samozrejme, pusti sa to do eteru a vsetci naokolo dva dni len o tom rozpravaju a rozculuju sa, ze ucitelom "zas idu zvysit platy"!
Ale to, ze sme ako ludia s ukoncenym vysokoskolskym vzdelanim u nas na Slovensku najslabsie plateni, sme uplne kdesi na chvoste nik nevidi! Ale najviac ma vie rozculit, ak nejaka uradnicka (so stredoskolskym vzdelanim)sa stazuje, ze ona musi byt v praci do pol 4 a ucitelky idu domov o 1 hod.! Ale to, ze ona si robi v klude v nejakej kancelarii so zapnutym radiom, s kavickou, v pohodicke, ziadne stresy, hluk, zodpovednost...

amika

Som ucitelka,pracujem ako specialna ucitelka v diagnostickom centre , mam triedu kde je 10 xlapcov s poruxami spravani , plus k tomu maju jesitnyx rodicov,ktory na svoje deti nedaju dopustit a tym padoom,im robia viac zleho ako dobreho a pestuju si doma maleho grazla....Jak vychovas,tak mas ! Potom matky neplacte ,ze vas syn je zaskolak, pomaly kazdy den xodi stati domov a co je to trava ci hasis,mu je dost zname .Matky neplacte,ked vasa dcera si to rozdava so solventnym 4o tnikom v jeho luxusnom byte,len za to,ze si chce kupit pekne handry . mam 20 cat ,som mlada,chodim po diskotekach ,vidim to ! Ja ucim v Materskej skolke, den co den,chodim mrtva domov ! Detom sa neustale venujeme ! Nove stndarty, deti po novom -predskolaci nespia, zmenil sa PVV- co to bolo uzsne rozpracovane,nase skolstvo ,ciele,ulohy ,proste krasne temy ...A teraz su priblble standarty,donesene niekde z Ameriky ,chaos a zmatok ,nedali priestor pre deti si to utvrdit ,to co sa naucili ..Ps: ja to robim vzdy v piatky , vynecham temu a opakujem tyzden ...Lebo cim dalej ,tym dalej deti su strasne ale strasne hlupucke , zabudnu ...Celkovo na prd system ...Cize poza ucitela je velmi ale velmi dolezita ! a kto to nerobi si to neuvedomuje .Lebo to co ta uc. nauci v skolke,ci v Zs , to sa vsetko ponesie s tebou ,od toho zavisi dajme tomu tvoj dalsi karierny rast v zivote :) ci uz z teba bude, medik,policajt,vysadkar a pod. Neznasam tyx primitivov ,co zacnu kydat na ucitelov,ze nic nerobia a o 12.00 idu domov ..ano ideme,robime len 6,5 hod denne , no nasa praca je psyxicky ,ci fyzicky narocna , nieje to pre nic za nic , robil sa prieskum ! a ked nexceme ,aby polovica uc zostala na psyxiatrii -je tam potrebne dodrziavat tuto pracovnu dobu ...skuste si to ,jeden den s tymi faganmi a nielen to s nimi vydrzat ,ale naucit !

janka

No, mne sa 6 hodina skončila o 13,00, do tretej som mala krúžok, je skoro 7 hodín a práve som doopavovala písomky.......najaké voľno???? akurát sa vyspať, aby som bola zajtra fit.

barbinka

rybka asi si zabudla, že aj keď príde učiteľ o 12tej domov, čo nie je pravda, tak sa musí pripravovať na ďalší a tiež má na krku kopu písomiek. mám vyštudované učiteľstvo,ale neučím. ale viem z praxe, že keď som odučila 3 hodiny, prišla som domov totálne vyšťavená akokeby som 3 dni tehly nosila a nemohla som si ľahnúť. musela som sa poctivo pripraviť na ďalší deň.

rybka123

nech lepsie hodnotia to, ze idete do skoly na osmu a o dvanastej ste uz doma a mate k tomu dva mesiace prazdnin:) A nerobte uz popri robote aj upratovacky, ako moj byvaly spoluziak, co uci na gympli, lebo riaditel mu hovori, ze je to dehonestujuce, ked ho ziaci vidia, ako pucuje chodby potom, ako douci:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))

inuška

Pred povolaním pedagogov(učiek), klobúk dole. Poviem úprimne ja by som tú to ťažkú prácu vykonávať nemohla. Držím palce, nech Vás lepšie hodnotia.

usiko

nijak, robime si z neho srandu....ale ja nie som typicka ucka, ja som lektorka, teda sa nezucastnujem az tak na vsetkych tych sprostostiach, co ostatne.....takze mam z toho srandu...