Učiteľky, kuk sem!

Príspevok v téme: Učiteľky, kuk sem!
dobráučka

Ahojte vsetky ucitelky a ucitelia! Zakladam tu temu pre nas, aby sme si mohli pokecat, poradit a tym vlastne trocha odlahcit psychiku, ktora je v nasom kazdodennom strese dost zatazena. Na webe mi taketo forum pre ucitelov chyba.(Ak viete o nejakom, sem s nim!)
Moja prva otazka pre vas znie: ako bojujete s novym skolskym zakonom v praxi?

sisina

No, tak to by si mohla ucit. Obciansku na ZS, alebo psychologiu trebars na strednej pedagogickej a pod. Na to ti tvoje vzdelanie staci. No otazne je, ci by ta niekam prijali, lebo len s obcianskou napr. na ZS by si nenaplnila svoj uvazok, co je v sucasnosti 23 hodin do tyzdna. Jedna trieda ma do tyzdna 1 hod. a obc. sa uci myslim len vo vyssich rocnikoch. A ake predmety by si teoreticky mohla este ucit?

martina25

Som veľmi rada, že je tu téma určená pre učiteľov. Potrebujem poradiť práve z tejto oblasti. Mám ukončené vysokoškolské vzdelanie - sociálna práca + mám štátne skúšky z pedagogiky a psychológie. Chcela by som učiť, no neviem či je postačujúce moje vzdelanie. Za odpoveď vopred ďakujem.

Alternativa

Pripajam sa aj ja, hoci som pedagog "vo vysluzbe". S novym zakonom nebojujem, ale viem, ze dobrym pedagogom /na ktoromkolvek stupni/ moze byt len clovek, ktory si stale zvysuje svoju odbornost, hlada nove sposoby komunikacie s detmi ci studentami, ide s dobou. A musi mat naozaj rad deti ci mladych so vsetkymi ich aj nedostatkami. Ved ich mame vsetci.

nora

mňa to možno mali naučiť moji rodičia, ale čo tie deti, ktoré pochádzajú z rozvedených manželstiev. čítali ste sériu kníh Zvoniace cédry Ruska? tam je odpoveď a presne to, čo ja tvrdím 20 rokov.