Samovražda

mnn

ad sikana: prezyvka? heh to ma uz nezranuje, aj ked uz dostal velke mnozstvo prezyviek, momentalne vedie "ohyzd" - spoluziaci to planuju aj na tablo. Moja sikana vsak bola, hmm ovela horsia. Na ZS ma 2 chalani nahanali, ublizovali mi (nepamatam sa presne - zase psychika si vybera). Raz si ma podali tak, ze ma dostali na zem v triede a postavili na mna stolicky a nedovolili mi vyjst von az kym neprisla ucitelka, co bolo dalej sa da domysliet.
ad komunikacia: heh najjednoduchsia je komunikacia cez net. Ide o ten kontakt s osobou. Proste strasne to chcem, ale neviem nikdy ako zacat ako to rozvit atd.
ad stuzkova: problem je v tom, ze tesne pred stuzkovou je uz neskoro. ja musim mat partnerku uz teraz (rozmary rodicov) a klamat neviem co sa tyka tychto veci (ani sa neda, chceli by ju stretnut atd.)
ad psychologovia: to nejde. tu je to anonymne a zase tam bude ten kontakt, komunikacia. A k tomu by sa to urcite dozvedeli rodicia (matka je doktorka, ma velmi vela znamych aj lekarov), co by narusilo ten ich pohlad na mna, a uz nikdy by to nebolo ako predtym.

result->exitus, takto to stale vidim, len si to musim dobre naplanovat aby ma nikto neprichyil atd.

alz-bee

No to mam tak najradsej, ked sa rodicia staraju do stuzkovej! Vysvetli im pekne, ze je to tvoja rozlucka so skolou a nie ich a tak je na tebe, ci tam pojdes alebo nie..ja pochadzam z troch surodencov a z toho brat odignoroval zo strednej skoly totalne vsetko-cez fotku na table, cez stuzkovy pohar, stuzku a aj stuzkovu samotnu a mama mu nato nepovedala nic. Sestra stuzkovu nemala, lebo boli miesto toho v Taliansku na vylete a ja som stuzkovu mala, ale som si tam miesto rodicov zavolala pritaela a kamosov:)) Cize mama tri deti ma a ziadnemu na stuzkovej nebola :-D...ale to len tak bokom toto...
mnn: vies, naco su psychlogovia? nato, aby pomahali ludom, ktorych boli dusa...takze pekne k jednemu zajdi, vyrozpravaj sa, budes k nemu chodit pravidelne a uvidis, ze ti odlahne...Vsetko sa da zvladnut, len treba chciet...

slnko331

mnn,

urcite si nemyslim, ze nevies komunikovat s ludmi, ved teraz uplne super komunikujes. Uvidis, ze ked skoncis skolu zlepsi sa to, ved mozes niekam odcestovat, kde Ta nikto nepozna a zacat odznova. Schvalne si hladaj pracu mimo domova s ubytovanim, urcite sa to zlepsi, nepodliehaj panike. A snaz sa mysliet pozitivne, je to sice otrepane, ale funguje to, aj ked chapem, ze to je pre Teba najtazsie.
Mas este rok do maturity to vydrzis a potom sa to zlepsi. Hladaj ine riesenie, existuje.

slnko331

mnn,
si mlady chlapec, zivot mas pred sebou, viem si predstavit aka tazka je pre Teba komunikacia s okolim.
Sikanu som zazila aj ja na zakladnej skole, jedna trafena spoluziacka vymyslela prezyvku a cela trieda sa toho chytila, nie raz som v skole revala, rodicia ma nechapali a nikomu som o tom nehovorila. Trvalo to dva roky, viem co prezivas, mala som 14-15 rokov a uzasni spoluziaci mi tu prezyvku dali aj na tablo, som ho nikomu ani ukazat nemohla aj teraz mi je tazko, ked si na to spomeniem. Ale ZS som skoncila a nastupila som na strednu a asi si vies predstavit ako som vsetkych spoluziakov neznasala a nebola som na ziadnom stretnuti a to boli uz tri alebo styri, nikdy v zivote ich uz nechcem vidiet.
V tomto veku clovek vsetko viac preziva, ale ver mi skoncis skolu a zacnes uplne iny zivot o tej mojej sikane nevedia ani moji rodicia a vtedy som bola uzasne nestastna a stale vymyslala, aby som nemusela chodit do skoly.
Na tvojom mieste by som to riesila tak, ze by som pred stuzkovou ochorela, ale tak, aby si tam naozaj nemohol ist, napriklad taky chrbat je pekna potvora, som sa raz zohla a uz som sa nemohla postavit a v nemocnici som bola tyzden, ale vymysli nieco ine, lebo mna napichali infuzkami, proste nieco take, ze nemozes ist, radsej si nastuduj toto a nie sebevrazdu a uvidis, ze za par rokov sa na to budes pozerat inak a budes rad, ze zijes, urcite najdeme riesenie, rodicia Ta asi v tomto nepochopia, ale keby vedeli nad cim rozmyslas urcite by sa zmenili.

mnn

(mam 17 mimochodom) problemy? problemy boli (aj teraz su, tie mensie), teraz su ich dosledky. v detstve sikana v skole (1-4), potom uz mensia ale stale to pretrvavalo. teraz mam uz z toho doj***nu psychiku, a odzrkadlilo sa to na mojom spravani. nie som schopny sa rozpravat normalne s ludmi, nie to este s dievcatmi. na skolskom plese som bol iba ako host, uz to bola brutalna hanba a strapnenie pre mna. o rok maturujem a predtym mam stuzkovu, na ktorej rodicia strasne lipnu a uz teraz do mna hustia ze si mam najst nejaku tanecnu partnerku/kamaratku/... nechcem zazit tu hanbu znova. problem je v tom, ze to nie je len ta stuzkova ale aj zivot vseobecne. Nebudem schopny sa nikde presadit, lebo sa bojim rozpravat s ludmi. Kdezto keby som s tym sekol (vlak to isti), usetril by som hanbu sebe, rodicom (ze maju demetne decko, co nevie komunikovat s ludmi). Takisto by sa odlahlo mojim kvazi kamaratom (vlastne iba jednemu)/spoluziakom ktori si zo mna stale utahuju a myslia si o mne svoje (vedia co som zac). Mozno si myslite ze to vobec nie je dovod na to to urobit, ale museli by ste si vyskusat to na vlastnej kozi.

alz-bee

Tu mas este raz ten link o dievcati, ktoremu sa zabila sestra, lebo henten nechce vyhladat...alebo si po pripade ty zadaj do vyhladavania tem Zabila sa mi sestra...
www.zdravie.sk

alz-bee

mnn: Tento clanok bude dlhy, ale neda mi nenapisat ho! Takze, ten, kto chce naozaj spachat samovrazdu v prvom rade o nej nehovori (viem o tom svoje-brat sa o nu pokusil trikrat, mamka raz)...nieco take si nechava pre seba a nakoniec to aj spravi. Keby si sa chcel naozaj zabit, tak sposobov najdes milion...ale u teba zrejme stale funguje pud sebazachovy, co znamena, ze nie je ti to az tak jedno...Tym samozrejme nechcem napisat, ze si toto vsetko vymyslas. Ale tym, ze pises na toto forum, tak sa chces docitat, ze ludia nechcu, aby si to spravil...ako tu uz bolo spominane-samovrazda je sebecka voci rodine a je to z urcitej casti aj zbabelost. Viem, ze ked ma niekto problemy, tak sa mu zdaju byt ako tie najvacsie, ale su ludia, ktori su na tom stokrat horsie a ziju, nezabijaju sa hned...a tym, ze sa ty zabijes, tak sposobis tvojim rodicom-rodine tu NAJHORSIU VEC na svete. pamataj si jedno-neexistuje nic horsie, ako prist o svoje dieta. To ti dosvedci kazdy rodic, ktory svoje dieta prezil. Ti ludia sa uz v zivote s tym nevyrovnaju...proste prist o dieta je nieco, co by malo byt na svete Bohom alebo vyssimi silami, ci neviem kym zakazane, pretoze je to proti prirode. Tak ako aj cela samovrazda je proti prirode. Uvedom si, ako by si sa citil, keby si ty mal dieta, ktore nadovsetko milujes a prides onho...bol by si zlomeny clovek. Tak by si si naozaj mohol rozmysliet, ci nieco tak neskutocne zle chces vykonat svojim rodicom-zasluzia si to? Mamininej kolegyni sa pred niekolkymi rokmi hodila dcerka pod vlak..mlade 16rocne dievca, so zivotom pred sebou...musel to byt skrat, zlyhal uz aj pud sebazachovy...ta pani je doteraz zlomeny clovek, uz sa s tym v zivote nevyrovna. Vies co-fakt napis ake mas problemy...napisem ti aj ja moje, pretoze som sa nikdy nehanbila zato, z akej rodiny pochadzam a poviem ti, ze napriek tomu som nikdy nemyslela na samovrazdu. takze zacnem od zaciatku a v skratke: otec bol alkoholik, mama nas vychovala sama troch, nikdy sme nemali peniaze, boli stale hadky...otec sa z alkoholizmu vyliecil, zacal pit brat, otec zacal mamu podvadzal a hral automaty. mamina to uz psychicky nezvladla a skoncila na psychiatrii. Otec za ten cas narobil nasej rodine vyse miliona dlh. mamka sa po navrate z nemocnice pokusila samovrazdu-pojedla tabletky a nasla som ju bezvladnu za stolom. Brat pil stale viac a ked sa s nim rozisla priatelka chcel sa doma zabit...tak som s nim musela ist na psychiatriu..teraz je atmosfera v rodine vcelku kludna-otec zije uz 3.rok v Irsku, aby mohol splatit vsetky dlhy, zije tam uz aj brat, sestra je v BA a mamina je chuderka sama doma, lebo ja som tiez bola pocas skolskeho roka v BA. Takze myslim, ze pochadzam tiez z celkom pestrej rodiny, ale stale su ludia, ktori su na tom ovela horsie a viem, ze su ludia, ktori ma maju radi a v zivote by som nebola taka svina, aby som si nieco urobila a im spravila taku neskutocnu bolest. Cize si fakt premysli, ci to chces spravit.
A precitaj si, ako sa citi dievca, ktoremu sa zabila sestra:

www.zdravie.sk.
vela sil prajem

slnko331

mnn, ved napis, ake mas problemy? Zdravotne to asi nebudu, takze asi financne, alebo problemy s laskou? Nestoji za to ziadna zena a ani ziaden muz.
Urcite existuje riesenie. Nenapisal si kolko mas rokov. Ci mas nejake deti... Urcite si sklamany, to je citit z Tvojich prispevkov. Ak chces napis mi na mail, tento nick na azete, vsetko sa da urcite vyriesit, ziadna kasa sa neje taka horuca, ako sa navari.

panča

mnn
samovrazdou stracas moznost prist na to, ze sa oplati zit. Vzdy a za vsetkych okolnosti. Netusim, co Ta trapi, ani kolko mas rokov- ale uvedom si, ze kazdy z nas ma na svete aspon jedneho cloveka, kvoli ktoremu sa oplati zit (ak uz nemienis sam/a kvoli sebe). Tak to urob kvoli nemu/jej. Ze o nom/nej nevies ? Tak tu osobu hladaj, pretoze ona uz o tebe mozno vie a ty jej ublizis. Velakrat v zivote som si myslela, ze to uz nema vyznam. Tym, ze som vydrzala som zistila, ze ma.Aj za cenu bolesti a obcasnej nevladnosti.