Obsedantno-kompulzívna porucha

Príspevok v téme: Obsedantno-kompulzívna porucha
valko

Chcem poprosit o radu. Myslim si ze trpim touto poruchou. Casto musim opakovat nejaku vec. Vacsinou kazdy den. Aj ked viem ze to je blbost musim to zopakovat. Niekedy mam pocit unavy, bolesti brucha, cervene oci. Robili mi plno testov a zistili len to ze som prekonal mononukleozu. Mal som dietu, ktoru som ako tak dodrziaval ale odvtedy preslo celkom dlhy cas. Som na rok odcestovany takze mi byva casto smutno za domovom. Tieto vsetky problemi mi zacali asi pred rokom a pol. Ked sa problemi v rodine velmi zhorsili. Bol som takmer rok v neustalom strese. Ale pokusal som sa cez to preniest. Teraz je to trochu tazie problemi su u mna stale, a ktomu som v cudzom prostredi. Lekari vravia ze mi nic vazne nie je, no ja sa nad sebou stale zaoberam a moc im neverim. Mam len 18 rokov a zivot si chcem naplno uzivat.

Viete mi poradit co by som mal robit.
Dakujem velmi pekne.

monikinha

Ahoj:) hm ak Ta to trosku potesi tak v tom nie si sam...uz som tu pisala pred par dnami ze mam podobny problem. No u mna to nie je len dohad ale uz aj doktor mi to podla mojho opisu potvrdil a tiez s tym bojujem...no nie vzdy mam dost sil,,a dost to obmedzuje, vycerpava a aj znervoznuje :(Ja som si kupila knizku : Osedantne kompulzivni porucha a jak se ji branit..je tam plno sposobov k na to odporucam precitat budes mat aspon dobry pocit ze Ti nesibe ale ide o castu psychicku poruchu..ono..aj ja som bola v neustalom strese takze...nieco na tom bude..ide vraj o posttraumaticku poruchu..takze tak..ja sa snazim no..zatial som s tym nedokazala uplne prestat:(

imunitka

Je dobre, ze si vies priznat to, ze nie si v poriadku. Viem si predstavit tvoj psychicky nepokoj a ja by som ti poradila konzultaciu s psychologom. Ten ti poda trosku iny pohlad na zivot a mozno nauci nejake cvicenia, ktore budes robit pri strese.Drzim ti velmi palce, aby ti bolo lahsie:)