cytologia

catherin

vikazv! 3a moze byt zapal, ja som mala takuto cytku, brala som tri mesiace INDONAL a antibiotika na vkladanie a po troch mesiacoch mi vysla 2. Čo je vzhladom na moje dva porody normalna cytologia. Este mi dalsiu pojdu robit o pol roka, ci je rovnaka alebo horsia. Liecim sa u primara lebo som bola z toho na mrtvicu. Urcite ale nieje hned nutna konizacia.

akinom007

anjelik/ dobry vysledok budes mat az ked budes uplne preliecena a nenajdu ti tam ani kvasinky. Ja som mavala stale zle vysledky cytologie dokym sa mi opakovali rozne bakterialne zapaly a kvasinky.Doktor mi to vysvetloval, ze to skresluje vysledky. Ked som potom bola na cytologii v obdobi ked som nemala ziadne problemy ani vytok, vysledky boli lepsie.

anjelik

ahojte, ja by som sa Vás chcela opýtať, zistili mi chlamýdie samozrejme som brala antibiotiká, chlamýdie zmizli ale zistili mi tento krát kvasinky, a spravili mi cytologiu, predtým som mala 2-3, myslíte že môžem mať teraz lepšie výsledky, alebo to bude stále tak zlé?

lena251

vikazv- vysledky z cytologie II vobec nie su zle. kto ti to povedal? konizacia je odobratie zleho tkaniva z krcka maternice a mozes mat po nej deti.

vikazv

Zdravim, chcela by som sa opytat. Na gynekologii som mala vysledky 3 a lekarka mi povedala, ze pravdepodobne pojdem na konizaciu. Mam 33. rokov a este nemam deti. Chcela by som sa opytat ci je potom mozne mat dieta??...dakujem pekne

vikazv

Zdravim, prosim Vas vie mi niekto poradit???...mala som zle cytologicke vysledky, teda 2! .... co to znamena a co mam dalej robit??....dakujem....

mery101

chcela by som leilu poopraviť,
I-II ster znamená,že v steroch sa nenachádzajú abnormálne bunky,čiže úplne negatív.ster a nie ľahká a stredná dysplázia.
III-sú prítomné abnor.bunky,môže byť pri chronickej infekcii-ASCUS /po preliečení zvyčajne vyjde negat.ster majú predrakovinový charakter./cytolog.ster sa opakuje po 3 mesiacoch/
IV-V znamená nález rakov.buniek.
/odoberá sa tkanivo na histologiu,na základe výsledku sa postupuje ďalej./

leila

chcela by som len poopravit Vierku,cytologicke vysetrenie je sucastou gynekologickej prehlitaky,aj ked zena este nemala pohlavny styk,zoberu ster pomocou sondy,takze nie je problem...:)
...a I=lahka dyslapzia
II=stredna
IIIa=tazka dysplazia
IIIb=carcinom in situ
-neznamena to,ze mas hned rakovinu,su to len zmeny postihujuce epitel na deloznom hrdle,ktore su povazovane za prekurzory karcinomu,to znamena,ze ked mas cim vyssie cislo,tym ta budu na gynekologii viac sledovat,aby sa predislo,alebo vcas zachytilo pripadne nadorove bujnenie...