Nový zákon - zákaz telesných trestov pri výchove detí

Príspevok v téme: Nový zákon - zákaz telesných trestov pri výchove detí
alize

Rozhodla som sa založiť túto tému, pretože sa chystá nový zákon o ochrane detí pred telesnými trestami rodičov, pri ich výchove. Chystá sa tiež kampaň prevýchovy rodičov, ako sa správať k svojim deťom, ako ich vychovávať bez telesných trestov. Zákon už platí v rôznych štátoch EÚ. Skúsme trocha o tom podiskutovať a podeliť sa so svojimi skúsenosťami, názormi a pripomienkami, mladé maminky, ale aj tie, ktoré už majú dospelé deti a vnúčatá.

politicka

bit ked treba,politici su novy pan Boh,,zakazu fajcit,,ked si to zmyslia, zakazu bit deti bez rozmyslu,
zakazu euthanaziau, ,a par rokov ju opat prikazu a bude euthaniasia povinna pre ludi nad 70 sk.a budu to nazyvat DOSTOJNY A HUMANY ODCHOD,,.kedze nebude na dochodky..
bit ako zito:}}}..vsetky deti do 18 rokov.aby z nich neboli tak blby politici.aj zvierata sa mlatia 5 min a potom s maju radi, ale neee,,ludia su vraj viac,,,,,,hahaha, humanny, a nebijuci sa..hahahahhaha,to akoze ked nebudeme deti bit, tak bude menej zlych ludi ,lebo z nich vyrastie co?? len mily a dobry ludia s charakterom, pani TOThovej katy, to ma podrz. budu sami dobri ludia a vsetci sa v MHD budeme hladkat a bozkavat...utopia..svetych politikova tomanovej...svetej a gaspara sveteho

xxxxxxl

Nejaky Idiot rozumu mdleho, a teraz narazam na paralelu s pribehom nie ako urazku, si zjavne mysli, ze zo dna na den pretvori Svet a vsetky deti budu anieliky ktore sa budu pekne hrat a vsetko bude krasne a ruzovicke. Ale zabudol na tych grazlov ktori budu vase deti beztrestne bit a terorizovat lebo sa im nic nestane. Ked som cital ten dokument co o tom vydali tak prve co ma napadlo a prepacte za vulgarne slovo ze je to pic..na ako hrom ! a to sa znazim vzdy rozpravat slusne. Absolutne jednostranne zalozena vec bez akejkolvek väzby na realny Svet. Necudoval by som sa keby autorov myslienky v detstve zneuzivali

:)

podla mna je to pekna blbost.nejsom za mlatenie deti ale niekedy sa inak neda.maloktoremu dietatu staci dohovorit.a potom ja osobne si myslim ze ti co naozaj deti tlknu jak zito sa na ulici budu tvarit ako najlepsi rodicia.cize zas na taketo "SUPER" zakony doplatia normalni ludia...

oli

Účelom zákona je zabrániť týraniu detí.Ale zmenia sa rodičia tyrani,ktorí sú možno aj psychicky chorí? Budú to robiť tajne za zavretými dverami svojho domu.
V médiách som videla ako si žiaci nahrávali na mobil týranie zvierat až ich zabitie a bavili sa na tom.V jednej škole chystali vraždu učiteľky.A častokrát sa ukáže že sú to deti z normálnych rodín. Alebo nejakého učiteľa zhovadili žiaci na internete tak,až musel zo školy odísť. Koľkokrát deti napádajú svojich rodičov a starých rodičov.Tvrdiť že je to len zlá výchova rodičov by bolo diskutabilné.
Nebolo na škodu keď chlapci museli ísť povinne na vojnu,naučili sa aspoň disciplíne,dva roky bola síce dlhá doba,ale na pol roka by to mohli znovu zaviesť.Pretože ozaj toľko násilia v minulosti nebolo,nad tým by sa mali predovšetkým naši legislatívci hlavne zamyslieť a dať viacej peňazí na rôzne prospešné aktivity mládeži,npr.do športu,rôznych záujmových krúžkov a iných prospešných aktivít.

RNG

Deti sa ucia z toho, co vidia.
A nevedia este rozlisovat tak ako dospeli medzi realitou skutocneho zivota a tym co vidia v televizii.
A to co je v televizii je katastrofa z vychovneho hladiska, zialbohu.

alize

jano55,dobre si to vystihol s tými učiteľmi. Dnes aby sa pomaly učitelia báli svojich žiakov, disciplína v školách bola voľakedy lepšia.A je pravda, že niektoré deti sú ťažkozvládnuteľné. Veď až na niektoré výnimky tzv.tyranských rodičov, nik z rodičov nechce svojmu dieťaťu ubližovať.
Aj RNG má pravdu,že toľko násilia,čo je v súčasnosti nikdy nebolo. Problém bude niekde inde, nielen vo výchove.

baku

nechce sa mi moc citat diskusiu, precitala som si len RNG, a uplne s nim suhlasim.... vezmite si situaciu ze ste s malym trebars 3 rocnym dietatom vonku a ono vam zrazu vybehne na cestu... no jedine mu musite capnut na zadok a povedat ze toto uz nikdy nesmie urobit... keby ste mu zacali vysvetlovat ze by ho mohlo zrazit auto a ze kolko deti takto umrie a aj tak vela vodicov chlasce za volantom a preto je to nebezpecne.. asi by ste s tym moc nepochodili.. keby ste mu to aj akokolvek primerane vysvetlili, to dieta si to nebude drzat v hlavke.. ale capnutie na ritku spolu s vystrahou ano..

RNG

vsetky tie teorie proti nasiliu su krasne, ale tu v USA je uz druha generacia, ktora vyrastla s tymi "mudrymi a humannymi" teroriami a stoji za kocku.
Tolko nasilia a zlocinu, co je teraz historicky nikdy nebolo a znacna cast je prave sposobovana "humanne vychovavanou mladezou"
Takze tu je ten rozdiel medzi krasnou teoriou a vysledkami jej aplikacie. A ked sa to niekto snazi napriek tomu kopirovat, je na hlavu padly, to je moj nazor.
Capnutie po zadku je padny vychovny nastroj, nie nasilie pachane na detoch.
Za nasilie povazujem len poskodenie na zdravi deti, proti comu samozrejme zakony uz davno su a netreba vymyslat nove, len dosledne aplikovat uz existujuce.

Lilli

každý zákon má pre a proti a v každom sa nájde štrbina, tou je práve to čo tu spomínate. Myslím, že riešením by bolo konkretizovať to- úplny zákaz telesných trestov do povedzme 10-11 rokov. Osobne nie som za fyz. násilie, ako tu spomínala mamka capka po riťke je ok, ale keď som videla ako nejaké histerická mama tresla ani nie ročné dieťa po hlavičke tak mi nebolo všetko jedno :((
Ak je pravda, že násilie plodí iba násilie- násilná mládež= násilní rodičia v detstve. Niekto to násilie predsa raz zastaviť musí.

jano55

fraisee súhlas,aj priliš veľa demokracie škodí a nie každý si ju vie vážiť a mnohý ju vyslovene využívajú.Stačí sa dnes pozrieť do škôl alebo sa opýtať učiteľov ako to vyzeralo v škole so správaním detí napr.pred 15timi rokmi a teraz.Nie som za telesne tresty ale na niekoho jednoducho dobre slovo neplatí a môže sa ľahko stať že sa stanete rukojemníkom vlastného dieťaťa.Ačo keď nepomôže dobré slovo,ako má postupovať rodič potom?Stará ľudová múdrosť hovorí:ohýbaj ma mamko pokiaľ som ja janko,keď ja budem jano neohneš ma mamo.Aže táto múdrosť platí si ľahko môžete overiť vo svojom okolí. :)