Je to dlhé ale môžem ublížiť človeku tak poradte

Príspevok v téme: Je to dlhé ale môžem ublížiť človeku tak poradte
vlad_o

S priateľkou som už vyše roka.Posledných 5 mesiacou sa dosť hádame. Tie hádky začnem ja kôli hlúpostiam, ktoré veľmi ľutujem. Potom sa jej vždy ospravedľunjem lebo je mi to naozaj ľúto.NO aj ona pri hádkach povie veľa zlého čo ma straštne bolí.No nejako veľmi sa za to neospravedlní.Ja sa snažím vždy nás čo najskôr udobriť ale ona sa veľmi dlho hnevá.Udobrujem nás cez pokec kedže nemôžeme byť spolu stále.Posielam jej SMS s ospravedlnením alebo aby mi niečo vysvetlila no ona ani neodpíše.Raz som jej povedal, že nie je moc milá a od vtedy pri každej dádke vyťahuje načo s ňou chodím keď nie je milá. Teraz pv pondelok sa mi zdôverila s niečim čo ju veľmi trápilo. Na rodičou povedala dosť zlého. Potom sme sa o niekoĽko dní pohádali a svojich rodičou zastávala. Ja som jej pripomenul čo povedala v ten Pondelok.Na to sa straštne nahnevala.Ja som to veĺmi oľutoval som jej toľko správ poslal ako ma to mrzí.No ona sa stále nevala a len sme sa hádali.
Keď sme spolu nemôže byť s kamoškami.Ja som sa sňou hádal, že keby ma ľúbila chcela by byť so mnou a nie s nimi.Sme spolu 4 alebo 5 krát za týždeň.Ke´d sme spolu tak potom nemôže byť s kamoškami.Cez víkendy chodí preč takže s nimi nemôže byť tiež.Som sa veľmi hádal s ňou aby nebola s nimi ale so mnou.Nakoniec som pochopil že musí byť aj s nimi.Ja idem von vždy s ňou a nie s kamošmi.Spoločných kamarátou nemáme lebo ona ich ani nechce.Tvrdí že niektoré veci chce robiť sama.napr ísť na predstavenie sestri.Otvorene povedala,že ma tam nechce.Ja som jej dal návrh ako to môže byť medzi nami aby bola s kamoškmi a aby sme boli aj spolu.Súhlasila ale veľmi veľmi sa pir tom nahnevala. Pri tom hneve aj povedala, že pôjde na predstavenie sestry a že ja nepôjdem s ňou. Tak skončila naša hádka. Ja neviem kde je chyba. Môže byť chyba, že ja som ten čo nás vždy udobruje hľadá riešenia ako by to mohlo byť medzi nami lepšie? Ona sa chcela raz rozísť ale ja som jej dokázal, že ju ľúbim presvedčil som ju aby sme zostali spolu. Ona pri hádka povedala že keby som sa chcel rozísť ja nebude ma presviedčať aby sme zostali spolu.Že by tiež súhlasila aby sme sa zhodli. ľúbi ma to som si 100% istý o tom že ma neľúbi ani nepremýšlajte.chce aby sme boli spolu ale nechce si pruznať chybu. Chccem jej povedať toto:

Hneváš sa, že som vytiahol ten pondelok a použil tvoje slová proti tebe. No ty si to spravila už veľa krát. Ja som ti niekedy povedal len nejakú hlúposť a keď sme sa hádali použila si to proti mne. Povedala si napr. no a čo aj ty si to spravil, povedal. Aj ty to robíš tak čo....Takéto niečo si už spravila veľa krát. Ja som po prvý krát tvoje slová v hneve nechtiac použil proti tebe. Aj keď sa teraz na mňa nahneváš ešte viac ale si veľmi urážlivá a nevieš odpustiť a povedať, že aj ty si spravila chybu. Urazila si sa za to, že som si od teba nechcel zobrať darček, keď sme nemali žiaden sviatok,že som ti nechcel dovoliť mi robiť vo vlasoch copiky. Teraz ty povieš určite, že ani ja som si nechel od teba zobrať tú bonbonieru. Ale to som ti dal ja ako darček pre teba a nie aby si ju potom skoro celú dala mne. Teraz sa urážaj a hnevaj koľko chceš. Pravda bolí a hlavne ak si ju necheš priputiť, že robíš aj ty chyby. Som ti toleroval, že neodpisuješ na moje SMS keď sa hneváš na mňa, že na pokeci neodpíšeš na RP ktrá sa ti nehodí, nezdvíhaš mi mobil keď sa hneváš a ja sa chcem udobriť. Ja som ti vždy všetko odpustil a ešte som sa ti aj ospravedľňoval.Teraz som navrhol riešenie ako môžeme byť spolu a môžeš byť aj s kamarátkami no stále si trucovala a nechcla priputiť, že by to tak šlo, že mám pravdu.Čo ho sa bojíš? Že ti niekto povie to čo ja teraz? Je mi to veľmi lúto ale to čo hovorím je pravdaMôžeš sa so mnou rozísť aspoň sa potvrdia moje slová.Skús mať trochu hrdosti a priznaj si chybu.Keď s niekym chodíš je tu aj to, že tvoj život sa zmení.Možno más menej času na seba ale to je daň za lásku.Neviem či toto všetko ti nahovorili kamošky alebo si si z nich zobrala príklad lebo oni to robia .Ale dúfam v to.Lebo ak si takáto bola keď sme spolu začali chodiť som sa v tebe veľmi zmýliľ.

Ako myslíte zareaguje? Mám jej to vlastne povedať takto? Nie je to moc tvrdé? a Vlastne mám na to právo? nie som ja ten čo robí chyby? Ja chcem byť s ňou ale chcem aby pochopila že sa mýli.ľúbim ju a veľmi a nechcem koniec ale chcem aby pochopila aj niektoré veci.Prosím poradte.

vlad_o

Nemám kamarátou pretože by ma medzi seba nebrali. Práva naopak som oblúbený ale aj preto, že niektorý ľudia su na mne istým spôsobom závislí. Ja to však nezneužívam.
Kamarátou si vyberám starostlilo len tak s niekym nechodím von.Mám vysoké nároky na seba a nejako sa to prenieslo na okolie aj.

vlad_o

Ja tu nepíšem aby nebola s nimi vôbec.Ja si svoj čas dokážem rozdeliť tak, že som skaždým. A teda mám to dosť ťakšie ako ona pretože ja musím cestovať za ňou, do školy a dokonca aj za kamarátmi. Ona ma všetko hneď po ruke. Pre toto mi vadí, že chce byť s nimi a nie so mnou.
Čo sa týka toho môho ega neviem ako ho znížiť. Napr. aj dnes v škole učiteľ dačo vysvetloval a ja som už popredu hovoril spolužiakovi čo povie. Aj sa tak stalo. Dokážem aj predvidať ako sa kto zachová, čo povie. Nie vždy ale veľmi často sa blížim pravde. Napr. učiteľka z matiky. Žiakov ktorý vyrušujú vyvolá pri tabuľu a skúša ich. No ja keĎ vyrušujem/čo sa nestáva často nemám na to dôvod/ tak mňa iba upozorní aj to len tak.Otvorene mi povedala, že nemá zmysel ma vyvolávať lebo dostanem 1.Povedala to pred celou triedou. Raz sa stalo, že ma vyvolala a skúšala s učiva čo sme mali preberať na tej hodine, čo dokonca ani nesmie a aj tak som dostal 1. Od vetedy som pri tabuli ani nebol.
Drúhým viem poradiť takmer vo všetkom ale sebe nie. Viem predvídať správanie ostatných ale to svoje nie. Niekedy mám pocit, že iných poznám lepšie ako seba. Veľa kamošou nemám ale tých čo mám poznám viem, že niesu skutočný kamoši, že ma vždy podržia ale to som si zavinil aj sám. Niekedy vidieť ako im tie moje vedomosti a postrehy lezú na nervy. Ale čo mám robiť? Viem, že spraví chybu napr. na písomke tak mu poradím a vlastne mu tým pomôžem aby mal lepšiu známku a aj tak sa urazia niekedy.Robil som aj to, že som sa do nich vôbec nestaral no zase bolo zlé, že som namyslený a nechem poradiť. Ja naozaj neviem ako sa správať aby bolo všetko v pohode. Tú to moju chybu si uvedomujem ale nemám ani potuchy čo s ňou.Viem, že aj to čo tu píšem je tam veľa gramatických chýb no uvedomujem si to.Priznám si ich a nebudem sa za to s vami hádať.Aj keď tu píšem len tak aby ste ma pochopili no niektoré chyby robím a neivem o nich. Priznám si ich a poučím sa z nich a nabudúce ich nespravím.
A že mám len 17. NO zažil som si toho dosť. 3× sme sa sťahovali,úplne zmena prostredia, kopu problémov keď som bol menší-problámy všetkého druhu.Toto je môj prvý vzťah ale zažil som už sklamanie.a nie len v láske. Už sa veľa krát stalo, že sa môj svet zrútil, že som sa dozvedel, že nikdy nedosiahnem to čo som chcel.Nech by som robil čokoľvek. Možno teraz si toto vynahradzujem tím, že sa tak vzdelávam.Neviem.

no ja

Vlado napisem ti nieco z pohladu zamilovanej. U nas vo vztahu je to tak, ze skor ja som iniciatorom stretnuti, mohla by som byt s priatelom aj 24 hodin denne. Sme spolu vyse 3 rokov a on je ten, ktory potrebuje aj cas pre seba. Obaja mame 23 rokov. POviem ti, hoci by som brala byt s nim viac, tak keby je takyto ako ty, nevydrzala by som s nim. Ja mu nevravim nikdy, ze nedam mu cas na neho, kolko krat spolu nie sme aj tyzden, niekedy viac. Naopak niekedy sme spolu aj kazdy den. Podla obdobia. Ale mne by napriklad vadilo, ked si predstavim, ked som mala 17, Vladko, kamosky su pre dievca velmi dolezite, to ako chalan nepochopis. Nie je vhodne aby si sa im montoval do spolocnosti- cisto babskej, pretoze oni potrebuju aj byt same a poriadne si poklabosit, s tebu by to take nebolo a myslim si, ze aj jej kamosky by neboli velmi za. Ste este dost mladi, ja som mala aj v tvojom veku vztah, to neodsudzujem, len tym chcem povedat, ze spomal trochu, nejdete sa brat, ste mladi, treba si vztah uzivat a treba si uzivat aj mladost, kamaratov, lebo tieto roky sa ti uz nikdy nevratia. Ja mam sice len 23, ale studujem na VS, popritom pracujem. Studujem denne, do prace chodim do ineho mesta. Mam toho az na hlavu a na zabavu a podobne veci mi cas neostava, som rada, ked pridem k priatelovi zaspime spolu v jednej posteli a ani sa poriadne neporozpravame. A vazne riesis uplne malickosti, netreba vsetko nasilu rozoberat a hadky vo vztahu musia byt, to je normalne, inak by ta ten vztah nebavil. A co s atyka tvojho ega, vidim, ze ho mas az do nebies vysoke. To nie je velmi dobre, je dobre ak je clovek sebavedomy, ale si strasne mlady chalan a nevies toho tolko o zivote ako napr. tvoji rodicia, vies mozno niektore riesenia, ktore ako vravis ty, ze vies hned, ze vies vsetko, mozno oni zvazuju viacej moznosti a rozhodnu sa pre jednu, ktora sa im zda najvhodnejsia a urcite maju an to nejaky dovod. Mozno ty ho nepoznas. A dalsia vec, ucitelia v skole castokrat su dost vzdelani a scitani, ale nemaju priestor az tak sa prezentovat. predsa aj ten cas v skole povedzme si 45 min na jednu latku nie je nic moc. A chcem ti povedat len to, ze kazdy clovek je omylny, to ze opravis ucitela je normalne, ved je to len clovek a tak isto mava aj zle dni a tak isto sa moze aj pomylit. Vies ono to prehnane vysoke ego niekedy dost skodi. Ako to tu uz niekto napisal ludia nemaju velmi radi, ked je niekto mudrejsi ako oni, ja by som skorej inak napisala, ze ja osobne nemam rada ludi, ktori si myslia, ze su najmudrejsi a vedia vsetko a pritom nevedia vobec nic. Nevravim ze patris do tejto kategorie, ale ver tomu, ze urcite nemas vzdy pravdu a nevies vsetko, mozno sa ti to tak javi,ale o zivote dokopy mozno este nemas ani tusenia o com to je, ked budes starsi zazijes. ale co ti schvalujem, snaz sa vzdelavat dalej hlavne vo veciach ktore ta zaujimaju. Ale na svoje dievca netlc, vies ako sa vravi- netlac na pilu. Lebo sa jej znechutis a rozide sa s tebou. Aj ked is napisal, ze vravela, ze keby sa s nou chces rozist, ze by neprotestovala, tak neviem co si mam o tom mysliet,ale mozno uz ani s tebou nechce byt, alebo ti tym chcela nieco naznacit. Kazdopadne cas s rodinou jej nikdy nevicitaj, nikdy nemozes vediet kedy ti niekto z tvojich blizkych odide na vecnost, ve r tomu viem o com pisem. Rodina je velmi dolezita. nebud sebec a daj jej dychat. A neda mi este nenapisat, ze urcite ma dost vela chybu na tom vsetkom aj tvoja priatelka, ale mozno sia z tak prilis hrdy a mas vysoke ego, ze keby sa ti ospravedlnila, tak yb sa bala ze ti stupne este vyssie.

:)

no ked jej toto co si napisal posles tak predpokladam ze o nu prides uz uplne.nehnevaj ale ked sa ti nieco nepaci tak jej to povedz hned a nie takto ze jej vsetko hodis do ksichtu.
nehnevaj ale vacsina tu ma pravdu ze si moc precitliveny a vsetko sa snazis moc riesit.su veci ktore su lepsie neriesit a nechat len tak volne prebehnut.skus sa na nejaky cas spravat ako tvoja frajerka a uvidis ze to bude lepsie.pripadas mi ze ju dost uhanas a obmedzujes.pises ze chce byt s rodinou a s kamoskami a sama.nevidim na tom nic zle.skus ju trosku akceptovat bez toho aby si jej stale nieco vycital.pretoze s tohoto co citam si myslim ze jej dost vsetko obuchavas o hlavu.viem ze to nerobis so zlym umyslom,ze chces mat "dokonaly" vztah ale taky neexistuje a zbytocne to este viac nicis.

vlad_o

partiu moc v pohode nemám,úplne odlišné záujmí a moc často s nimi nebívam-Uprednostňujem to vzdelávanie sa.

Lusytta

no ja neviem, citam tu tie prispevky a ako aj ini si myslim, ze nezrela v tomto vztahuje ona...co neznamena, ze sa musite hned rozchadzat, samozrejme...ale kde by mna napadlo chalanovi robit copiky!!! a este sa urazat ked to nechce! kebyze to skusim zo srandy a nevyjde to, tak sa ned tym nerozculujem...najlepsi asi radi summer fakt...a ja ti vlado drzim palce...a s tym dalsim-niekedy je lepsie tvarit sa ako blbecek, mnohi ludia nemaju radi,ked je niekto mudrejsi ako oni...to sa musis naucit rozpoznavat ako prve a podla toho sa aj zariadit GOOD LUCK!:o))

frank

ja som si myslel, ze budes iny ked si to vsetko pisal s interpunkcnymi znamienkami.....:Dale vies, ze vs vela skodi....lasky viery a penazou.....aj ked vela vies....partiu mas v pohode?

majkaaa

A je tu ešte možnosť,že ti nebude dvíhať telefón. Stať sa to môže,pretože nemusí ho počuť. Zavolaj po čase znovu,ak nezdvihne,už by som počkala na jej zavolanie. Ak nezavolá,si jasný.

majkaaa

Vlado,nič...ak sa neozve dlhšiu dobu,tak dva týždne,zavolaj jej,a spýtaj sa ako sa má. Po jej odpovedi sa spýtaj,či sa nechce stretnúť. Snaž sa to povedať hlasom takým,akoby si volal spolužiakovi. Ak Ti povie nie,tak si jasný,ak sa bude vykrúcať,tak jen navrhni rozchod. Si mladý,neboj sa,šťastie si Ťa nájde.Takto končí až na pár výnimiek každá prvá láska.