Strašná slabosť, nevoľnosť s pocitom na odpadnutie

ferrari

ahoj menuje se lukas je mi strašně špatně už asi rok citim se unaven pamět v haji slabost celeho těla motam se a problemy z penisem co mam dělat dělaali mi neurologicke vysetřeni eeg a ct mozku a nasli cistu ze kterou nic dělat nechcou co mam děalat není to nahodou z toho asi před rokem sem se napil na lek asentra 50 mg dělali mi testy a podle nich to z toho byt nemuze ja si myslim že je to z toho cpou domě furt prasky na uklidněni a jemi hura hur byl sem uz i v nemocnici v cernovicich a nic nevim co dělat aby mi bylo lip poradte mi

2bodka

nemohla to byt proste len dehydratacia? teraz je vonku velmi teplo, clovek obcas zabudne pit... zazila som nieco podobne na strednej skole este, isla som do skoly, leto v plnom prude, stali sme v autobuse v kruhu, hlava na hlave, na krizovatke v zapche.. citila som, ako to na mna ide.. najprv ma zalial studeny pot, potom sa mi zatmelo pred ocami a ja som vedela, ze za sekundu to so mnou sekne na zem.. nastastie sa autobus pohol a do vnutra sa dostal vzduch a v poslednej minute to preslo...

RNG

Prinizke hladiny cukru v krvi maju takato priznaky, na to pomoze len jest celozrnne potraviny, take, co sa pomalsie travia a pomalsie, ale pravidelne a dlhsie sa uvolnuje z nich cukor. Najdes ich v tabulkach glycemickych indexov, cim nizsi, tym sa cukor uvolnuje pomalsie a dlhsie mas vyrovnanejsiem hladiny cukru v krvi.
Cukrovkari to velmi dobre poznaju a hladiny si musia merat glukomerom, lebo privysoke hladiny skodia a prinizke su nebezpecne, lebo tym trpi aj mozog.
Pri hladine pod 3 milimoly na liter krvi telo vypina na zachranu mozgu(vypnutie znamena zandliet).
Niekedy pomoze regeneracia pecene, ktora pri nedostatku cukru v krvi zacne vyrabat cukor z bielkovin procesom neoglukogeneza.
Nedostatok enzymov stiepiacich v glykogene ulozeny cukor(Glycogen debranching enzymes) mozu tak isto sposobit prinizky cukor v krvi pri dlhsom nejedeni.

Tymto problemom trpia ludia najma , ktory jedia cukry a jemne muky, ktore maju velmi vysoky glycemicky index a ktorym hladina cukru v krvi prudko fluktuuje(sa meni). Je to "choroba" civilizacie, niekedy nazyvana aj syndrom X, vedie k obezite a cukrovkam v starsom veku.
Mnohokrat je prepojena s nizkou cinnostou stitnej zlazy,l, pripadne nedostatkami jodu v tele, ktory ma funkciu nielen na vytvaranie roznych regulacnych hormonov, ale aj enzymov.

Dufuskáá

Vždy ked rano Idem do školy je mi zle mam pocit že každu chvilu odpadnem zvečša to byva v autobuse snažim sa nejest ale ked sa nenajem je mi taktiež zle niekedy ked sa rano zobudím napr o piatej tak sa mi kruti hlava a mam pocit že sa pogrcam ..... i ke dnemam z čoho .... snažim sa apson niečo si dat na ranajky .... Ale ked pridem do školy je mi taktiež zle.....! ..... neviem čim to je ale mam aj občasne bolenia hlavy a bolii ma často chrbat .... :( ........

janetteeee56

ahojte!
ja sa citim zle uz velmi dlho,som velmi slaba,bolia ma svaly, mam pocit ze sa nevladzem pohnut,boli ma hlava, a najhorsie je ze mam pocit tazkych viecok,a tazkeho jazyka, tazko sa mi vyprava..trapim sa koli tomu,poradte pls

white.magic

Cukor, vitamíny, nedostatok tekutín, nedostatok pohybu sú základom problému, ktorý sa na tebe prejavil, ale nikdy by sa nemala zanedbať lekárska prehliadka. Príznaky mohli vzniknúť aj iným spôsobom, ako nepreliečená chrípka, štítna žľaza a pod. Preto by som jednoznačne navštívil lekára, a požiadal ho minimálne o interné vyšetrenie. Je ťažké hľadať pomoc na internete a riadiť sa niekoho radami, lebo človek môže nato len doplatiť. Pravú diagnózu stanoví aj tak vždy lekár, a radšej ho treba navštíviť skôr ako by mal váš stav prejsť na chronický!!! Potom sa už človek s toho len tak ľahko nedostane.

losid

dúfam, že slabosti prešli, netreba sa veľmi sledovať, záleží ako k tej slabosti prišlo, aké mala príčiny,cukor sa sá zistiť aj z kvapky krve v prístroji zv. glukomer, majú ho niektorí diabetici, ale radšej sa zver odborníkom, nap. obv. lekárovi