Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Citim sa menejcenna

Príspevok v téme: Citim sa menejcenna
menejcenna

Ahojte,
mam 21 rokov,meriam 168 cm a vazim 70 kg.Moji rodicia ma za to nenavidia,vzdy ma urazaju ohladom vahy,hovoria mi,ze som obezna,tucna ako prasa a pod.Uraza ma to a citim sa menejcenna.Minule mi povedali,ze uz urcite musim vazit min.80 kg,lebo,ze mam taky zadok,ze uiz neprejdme cez dvere a tucne brucho.Ze nechapu,ze mi nic nepovie priatel.Ze im by bolo zo mna zle keby som sa vyzliekla donaha.Vcera som cely vecer preplakala.Citim sa otrasne.Moje miery su 96,75,100.Mam pocit ako keby som bola najtucnejsie dievca na svete.Preco mi nadavaju,urazaju ma?Moja idealna vaha bola 62 kg,jasne,ze chcem schudnut min.na 65 kg do Vianoc,ale tym,co mi hovoria rodicia mi pride cvicenie zbytocne.Lebo keby som aj mala 65 kg vzdy by im to vadilo.U nich by idealna postava bola 168cm a 50 kg.

jadiprada

preboha co su to za rodicia,to snad nie je pravda,uplne som v soku,daj im precitat prispevky o anorektickach ci bab s bulimoiu a spytaj sa ci chcu,aby si tak dopadla,alebo vlastne ako sa im mas zapacit,ja mam dospele deti,ale keby som mala moznost poznat tvojich rodicov tak by ma to chladnou urcite nenechalo a to som dost uzavreta povaha ,ja snad ani nezaspim,ako mohli tak ranit tvoje city,to snad nedokaze ani niekto cudzi,som v soku ako davno uz nie.PROSIM TA POSLUCHNI TO CO TI TU RADIA A VYPUSTI TO AK SA DA CO NAJSKOR Z HLAVY.som v soku!!!!!SI STATOCNA DRZIM TI PALEC!!!!

vecernica

povedz svojej matke ze ma otrasne vrasky a fotrovy ze ma sedive vlasy predcasne na svoj vek.dones im zrkadlo a povedz kukni sa na seba!!!! a potom kritizuj,,alebo vobec nekritizuj..

adrie

Preboha,čo sú to za rodičia..

Takí asi nemajú mať ani deti...
Dôveruj sama sebe a neprestaň sa mať rada .Sportuj a budeš sa psychicky určite lepšie cítiť.

naco

tak tvoji rodicia ta psychicky tyraju podla vsetkeho,ja som strasne tenucka len mam boky a brusko, nieje to zle dokonca mje brucho sa paci priatelovi a nvedel by si ma bez nehopredstavit.len noj tatko minule zacal hovorit ze to je strasne take dievca ze som "zasadlena" a pritom minimalne ze mam zacat cvicit, a ze tonieje pekne vobec,vies ja somsa na neho pozrela akoze je to moja vec a ked mas cloveka ktory ta lubi tak to neries a nerob si kolitomu hlavu. su ludia kt maju ovbela horsie problemy a boli by stastní keby boli ako ty.a chapem ta ze to nieje ani troska prijemne, ja to s rodicmi tiez nemam najlepsie co sa tyka ostatnych veci...

lilinka7441

prepác zatakéto vyjadrenie, ale je to TVOJ zivot!!!!! Len a len tvoj!!!! A ty si ho mozes zit ako len chces!!!! A niekto ti na to moze povedat akurat názor, a nie ta kazdu chvilu buzerovat!!!!
Vies, ale takto sa zacínajú tragické prípady anorexie, bulimie a sebapoškodzovania. Nepocuvaj svojich rodicov!!!! Ak su na teba tak horzne kritický povedz im len to ze je to tvoj zivot a tebe majú dat s tým uz pokoj!!!! Ten kto vidí smietku v oku druheho, nech sa pozrie do svojho a tam, bude mat hotové smatisko!!! obrazne povedané! Preco by také mladé dievca malo trpiet jeho zakomplexovaných rodicov???? Pozri, neviem akú predsavu majú tvoji rodicia o dokonalosti, ale 50kg na 168cm je PODVAHA!!!! Normálna váha u teba by teraz bola asi okolo 55 - 65kg jedno kilo hore dole!!!!Ak vsak chces schudnut, tak je to na teba a chudnes LEN PRE SVOJ DOBRY POCIT!!!! a nie pre pocity a názory druhých. Navyse ak su tie nazory aj neuveritelne pomylene. Vies, ja neviem co by som robila keby som mal atakých rodicov. Asi len normálne ži a snaz sa ichnarážky ignorovať, lebo nie sú na mieste. Vela štastia!
A ak budes chciet napísa mi na pokec: Lily1945.

pusate

tak tvoji rodičia sú riadni d....
ved oni ťa sami navádzajú na ppp(anorexia a bulímia) miesto toho aby ťa utešili a podporili,ťa ešte viac deptajú,a ja som myslela,že oco je zlý,ale ked tu vidím toto,tak som rada,že je aspoň aký je a viem,že by mu nevadilo,ani keby som bola ako moja nebohá maminka- 150cm/75kg, vieš,ja som mala to ppp vážila som 35kg/152cm, a oco mi vtedy vravel,že viac mu vadí,že som moc chudá,ako by som mala byť moc tučná,že to by mu ani nevadilo, ako segra,tá má 155/53,je pri sebe,a čo,nevadí to ani mne,ani jemu,že je taká, a ja mám teraz 43kg/152cm,a myslím,že je to ideálna váha,i ked oco vraví,že by som mala,ešte 2kg pribrať,vraj pre mňa by bolo ideálne 45kg, tak myslí, že tých 65kg je pre teba ok, a 50kg-to by si už bola jak anorektička, a byť kostra je ešte škaredšie a hlavne zdraviu nebezpečnejšie, ako byť baculka,a aj chlapom sa viac páčia tie buclatejšie,ako také vychrtliny a tvoji rodičia majú zvrátený ideál...
ale aj ja sa cítim menejcenná preto bo som mala ppp a ostala som malá a nevyvinutá,mám 17rokov a som jak 13ročné decko, nik ma ani v škole ani na verejnosti neberie vážne,ako už skoro dospelú slečnu,ale skôr ako dáku priťuklú puberťáčku:-(

zuzak

musi to byt tazke....pretoze kde inde by clovek mal cakat oporu ako v rodine? a uz aj ked maju tvoji rodicia na teba taky nazor, tak by ti to mohli inaksim sposobom naznacovat...nech mamka zdravsie vari, nech obcas s tebou zajdu na nejaky vylet, turu, na bicykle,...ale urcite by ti to nemali tak surovo vyhadzovat na oci. Sice pisete ze priatelovi to urcite nevadi, co je urcite aj pravda ale chapem ze ju trapi ze nou opovrhuju vlastni rodicia...oni by mali byt ti s rozumom a radami pre nas, za nimi by sme mali chodit s nasimi problemami...lenze oni ti ich zjavne naopak vyrabaju. Kazdopadne len tolko, ze chyba urcite nie je v tebe, tam ju nehladaj, nedeptaj sa kvoli tomu, snaz sa zit tak, aby si bola so svojim zivotom spokojna TY (a nie tvoji rodicia)a uzivaj si...nepremarni svoj cas riesenim nejakych nekonciacich problemov. Poznamky rodicov si snaz nevsimat az tak, trosku sa nad to povznes, ved svoj zivot si zijes ty a ty musis byt spokojna. Ked nie su oni, nech si to riesia oni sami. Dufam, ze sa ti to podari a budes mat pekny zivot. drzim palce

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.