asi hlúpa otázka,ale zaujíma ma to..

[zruseny12]

lessia,ak si chces precistit obcas creva,kup si Psyllium...
...precisti ti to creva,je to dobre aj na plet...vsetko si precitas v pribalovom letaku...
aj tema PSYLLIUM je tu tak si ju mozes precitat...

marisssa

ale no lizanka, co sa nechas aj ty vyprovokovat?ved toto uz nie je tu normalne.baby,mame si pomahat,nie urazat sa. ved zivot je len jeden,tak ho prezite s usmevom a nie takymito "hadkami"
tak pekny dnik vam zelam:-)
lessia: snazila si sa aspon nieco najst na nete?ci len cakas, ze ti kazdy podhodi kazdu info priamo na striebornom podnose?ano, kto sa nepyta,nevie,ale tak musis sa hlavne ty sama snazit ziskat info,ked ta to uz tak velmi zaujima...

lizanka

ano mas pravdu, ved naco mat prehlad o tom co je aktualne-lebo to sa vali zo vsadial, staci vediet dobre sa urazit, vynadat, domyslat si a dourazat kazdeho kto ti pride do cesty. napisali sme ti odpovede na tvoje otazky, ale vidim ze je to cista nechapacka, a nikto ti tu nebude davat sukromne hodiny biologie ked kazdeho posles niekam. pekny den prajem :P

lessia

ivaa
sama si to povedala, kto sa pyta, nezomrie sprosty!
mne je jedno,ci su toto vsetko podla vas sprostosti, niekto mozno nema taky prehlad v tomto,spytala som sa na to, zaujimalo ma to a vidim, ze som spravila hlupost! ano odpovedali ste mi,ale museli tam byt aj hlupe narazky?! ano dali ste mi dost jasne najavo,ze som hlupa!tak prepacte, ako som uz pisala,nik mudry z neba nespadol. noo a pokym som sa dopracovala k slusnej odpovedi trosku viac prispevkov to potrebovalo.
a inac, pise sa laik, nie lajk,ked sme tu uz pri opravovani.

lessia

lizanka
co toto ma s reklamou na aktiviu?????? ja sa pytam na "nasu stolicu", nie na bakterie v crevach, aj ked to mozno suvisi spolu,ale mna ziadna aktivia nezaujima,tak sa aj ty nerob mudra.
ano vedomosti zo zakladnej, by ma zaujimalo ci si vsetko pamatas ty,ked utocis na mna!mudrana! ano reagujem tak ako reagujem,lebo nedavate sancu dozvediet sa viac, niekomu, kto mozno nema taky prehlad a nema to odkial vediet, hned ma povazujete za hlupanu. sa uvedomte! ty "diplomatka" :-(
a toto ze patri k zakladnemu prehladu?no ked myslis...ano vsetci to beru za samozrejmost,tak sa nic nepyta.no ja som sa spytala a vidim tu ochotu dnesnych ludi a hlavne tu na tomto fore a ze si mame pomahat!?
stacilo len odpovedat, bez zbytocnych omaciek okolo toho!

ivaa

lessia, ako lahko sa tu nachas vyprovokovat a tiez tu vidno, ze si sa trosku prisal odventilovat.. sak ti tu ludia na zaciatku seriozne dali odpoved, len ty si tu z toho spravila temu o nicom, respektive hadkach o blbostiach.. a vobec nie ej pravda, ze na nete nenajdes info, ktore je pisane pre lajkov...nemusis zrovna studovat anglicku vedecku literaturu na tuto temu...nikto tu netvrdil, ze si hlupa, ale ked si precitam niektore tvoje neskorsie prispevky, enmam pocit, ze sa spravas ako 23 rocna ... ale kludne sa pytaj aj na blbosti, ako sa tvrdi, kto sa pyta, nezomrie sprosty

lizanka

suhlasim s poslednym prispevkom resky, ale bakterie sa nedaju exaktne rozdelit na dobre a zle. napriklad kvasinky su cloveku prirodzene, problem nastava vtedy, ked sa premnozia. a na margo bakterii hrubeho creva-pri hnilobnom procese vznikaju rozne medziprodukty, ktore, pokial sa dostanu tam kam nemaju, su skodlive. a niektore kmene bakterii, ktore ma v hrubom creve kazdy clovek, ta mozu zabit, pokial sa dostanu do krvi. takze dost podstatne je mnozstvo bakterii/kvasiniek a to, ci si nespravili vylet tam, kam nepatria.

a prve co ma napadlo po precitani diskusie bolo-ty si fakt nikdy nevidela reklamu na Aktiviu? nikdy si v casopise necitala o probiotikach? ako je to mozne v dnesnej medialnej dobe? a ako je mozne, ze ti neostal ani naznak stredoskolskej alebo miestami len zakladnej biologie?? tak aj mne to prislo divne, takze sa necuduj ked ti to niekto vytkne.

a mimochodom, malokto ma rad primudrych arogantnych ludi, ale arogantni suvereni, ktori nemaju zakladny prehlad-tak to je silna kava aj pre diplomata.

reska

Lessia, ty sa nemusis bat "zlych" bakterii, su pre nas prirodzene. Dolezite je, aby si mala silnu bunkovu imunitu, potom ti ziadna choroba nehrozi. To ze spolunazivame so "zlymi" bakteriami, posilnujeme aj nasu imunitu. Keby ludia zili v sterilnom prostredi, zomierali by na obycajne prechladnutie.

lessia

zuzanka65
ano samozrejme,to viem,ze mame dobre bakterie..ale s tymi zlymi som si nebola ista.myslela som si,ze su len ked je nejaka infekcia ,ci zapal v tele. je to take zlozite vsetko. a tie zle vlastne prechadzaju do nasej stolice,ok chapem?:-)
no mozno som to aj ja trosku nemozne napisala, tu vetu s tym umyvanim,ale ked vidim a pocujem,kde vsade su bakterie a co mozu sposobit,jasne,ze proti tomu budem "bojovat"