Gynekologické starosti

zuzka83

ahoj, nemyslím, že tvoj problém má niečo spoločné s vyoperovaním maternice a vaječníkov ako takých, aj keď nie som žiaden odborník. Nie je to len psychika? Cítiš, že tam vo vnútri ti niečo chýba, a nie si pri sexe vo svojej koži. Z vlastnej skúsenosti viem, že pri milovaní je psychický stav neskutočne dôležitý. S bývalým priateľom ma pohlavný styk občas bolel, a už podvedome som vždy očakávala, či to nebude zas bolieť, a väčšinou ma to absolútne nevzrušovalo aj keď som žiadne bolesti alebo nepríjemné pocity necítila. Len som proste nebola uvoľnená. S terajším partnerom je to niečo úplne úžasné, mám chuť milovať sa s ním v jednom kuse. Zatiaľ som mala problém vzrušiť sa len raz, a to bolo vtedy, keď som bola po ťažkom dni a nervózna. Takže podľa mňa sa len skús uvoľniť, nemyslieť na nič a užívať si príjemné chvíle so svojim partnerom.
A nie je to tým, že ťa partner fyzicky nepriťahuje? Aj to totiž poznám, je to hrozné priznať, ale môj bývalý priateľ ma po určitom čase prestal fyzicky priťahovať, a teda ma ani nevedel vzrušiť.