Nemozem mat deti?

Príspevok v téme: Nemozem mat deti?
zvedavka

Ahojte vsetci, moj problem spociva v tom, ze ma stach, ze nemozem mat deticky. Ani nie ze ich mat nemozem,ale ze budem mat problem s otehotnenim. S priatelom sme "na ostro" asi pol roka, ci to je cez plodne dni alebo nie a zatial nic. Vyslovene sa o babo nesnazime, a milujeme sa nie velmi casto, tak cca 1, max. 2x do tyzdna. Nechcem teraz zozoberat ci chceme alebo nechceme teraz dieta,ale jasne nam je, ze ked ideme na ostro- nemyslim tym len bez ochrany,ale so vsetkym- ejakuluje do mna. Je mi divne ze za pol roka sa nezadarilo nic a zacinam mat obavy, ze co ak nebdem moct mat deti? TAto myslienka ma velmi strasi a bojim sa jej uz niekolko rokov. Neviem co s tym mam robit. Jedna vec je, ze pol roka asi nie je dlha doba,dalsia, ze na vysetrenia,pokial oficialne sa nesnazime o babo,len si nedavame pozor uricte neprichadzaju do uvahy a viem ze najskor zvykne chodit na vysetrenia muz, u nas by to neslo. Ale ako sa zbavit tej myslienky, ze nebudem moct mat deti? Alebo ze nebudem moct otehotniet s nim? Som z toho zufala.

zvedavka

lenuliatko, no ono sa to tazko vysvetluje, yms me si nepovedali s polovickou, ze sup, urobime si babo. Proste mame radi milovanie az do konca a kedze ja HAK brat nemozem a keby som mohla tak aj tak by som ju nikdy nebrala, tak je to s tym rizikom. najskor same sa tak milovali len cez neplodne dni, ale od istej doby na plodne a neplodne dni nepozerame. Keby sme chceli babo, ze chceme ho, tak to skusame hlavne cez plodne dni. JA viem, ze to vyznie ako blbost,ale neviem ti to vysvetlit. Samozrejme, keby sa zadarilo, tak by som bola najstastnejsia na svete, len proste mam strach ze nieco nie je v poriadku. To je vsetko.:-)

lenuliatko

neda mi ale usmievam sa nadytm co pises.nesnazime sa o babatko len si nedavame pozor a je mi uz cudne ze sanic nestalo.tak chcete aby sa stalo potom nie?tak asi to nebude len tak ze cirou nahodou sa snazite ze ci otehotnies ci nie.taka si sa aj snazite.
daj s avysetrit a budes mat pokoj.ak mas nejaky problem vyriesia ho hned a potom uz si budes moct babo naplanovat.

vecernica

spermiogram stoji 500-600 sk, jednoduche a rychle v prvom centre asistovanej reprodukcie,,ak je ok ,tak patraj dalej u svojho gynekologa

zvedavka

lenuliatko, nieco som si o tom precitala,a le neviem ci po tak kratkej dobe budem mat na nejake vysetrenie "narok" a este dalsia vec k tomu, kedze sa oficilne nesnazime, ale len si nedavame pozor a len mne sa to nezda. No neviem,urcite sa na to spytam gynekologa, ked k nemu pojdem co sa da robit, aby som mala kludny spanok:-) Mozno je v mojom okoli len tolko cakajucich alebo cerstvych mamiciek, ze aj ja som zatuzila po babatku a teraz som z toho nestastna, ze sa nezadarilo. V kazdom pripade sa na to informujem:-) Ved vies, nejde mi o to otehotniet v najblizsej dobe,ide mi len o vedomie, ze ked budem chciet mat deti v dohladnej buducnosti, ze nebude problem. :-)

lenuliatko

priechodnost sa vysetruje ultrazvukom.no a potom dalej ti zistia ci nie je potrebny prefuk alebo sa urobi laparoskopia alebo kuldoskopia.pdola mna by si sa mala dat ti vysterit ci je vsetko ok.

zvedavka

lea, tak som vedela aj ja, ze az po 2 rokoch sa robia testy, a aj to, ze najskor sa vzdy vysetruje muz, lebo je to jednoduchsie a nie je to invazivne. Este ma napadlo, nevidel by gynekolog zmeny na vajecnikoch,alebo keby nieco nebolo tak ako by malo byt v poriadku ked ma vysetroval vaginalnou sondou?

lea

za normalnych okolnosti sa vysetrenia robia az po 2 rokoch neuspesneho snazenia. najprv sa vysetri muz, lebo je to jednoduchsie, a potom zena

zvedavka

gfnhfyndtn my sa nesnazime o dietatko, ja len pisem, ze mi je divne, ze za pol roka sa nic neprihodilo. Keby sme sa o to babo snazili, bola by som uz vazne vystrasena. - lebo to by som pocitala plodne dni ako diva a milovali by sme sa asi castejsie:-) Ale nie je ani tolko casu, no cas by bol aj prilezitosti,ale väcsinou sme obaja unaveni a ked aj ja yb som unavu zvladla, tak moja polovicka zaspi aj o 21vej vecer, co uz nevladze drzat oci otvorene. Oki baby, mozno skusim u svojho gynekologa sa popytat. Nevie mi niektora z vas povedat akym stylom sa zistuje priechodnost vajcovodov? Nech viem co ma caka. Sice neviem kedy budem mat cas behnut k lekarovi, lebo mam toho vyse hlavyyy, ale ako lenuliatko pise, ked nieco nie je v poriadku, tak lepsie vediet skorej.