Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

Sima12

Ahojte...mám takú otázku a to že či je vôbec možné sa dostať na medicínu z obchodnej školy a či je potrebná aj matura z biológie...Ďakujem vopred za odpoved :))

ingridgalova

Ahoj :) zaujal ma tvoj príspevok. Ja mám 13 rokov a tiež ma zaujíma medicína.Milujem biologiu a chémiu ale to je jedno.Počula som, že keď chcem ísť na medicínu musim mať maturitu z biologie, chémie a fyziky. Mne naša známa vytlačila Anatomiu a pomaly sa ju učím.Najdeš tam návod ako sa začať učiť (a naučiť na)myslím že keď pôjdeme podľa týchto pokýnov bude to ľahšie.Tak isto som počula že najlepšia škola by bola v Brne alebo v Prahe ja osobne by som chcela ísť študovať na Karlovú univerzitu v Prahe.

Prajem ti veľa úspechov v učení a dúfem že sa niekedy niekde na škole stretneme . :)

Serapentium

neni sa coho bat, bodaj by aj mne strasili na medine len mikroskopy :D hned na uvodnych cvikach z bioly dostanete manual a vysvetlenie co a ako s mikroskopom, to iste vam radsej povedia aj na histole. Proste to je to najmenej, coho sa treba bat.

ajajaja

nela klud, ani gymnazisti nevedeli zapnut a hlavne nastavit, ja osobne som sa to naucila az na histole ...mozno na biofyze si budes pripadat ako debil, ale to kazdy druhy si tam tak pripadal...treba sa dat do skupiny s niekym,kto vie co za pokus a meranie sa prave robia a da opisat protokol...my sme to tak tiez mali ...boli sme 4 a jedna vedela co robime :D skor sa boj toho,ze ucivo je v 1.roc strasne nezazivne

lleilla

vsetko sa da, ked sa chce- drzte sa, je to makacka, ale vo finale-stoji to za to,hlavne ked vas vasa praca bude naplnat, vela stastia a hlavne pevne nervy ;o)

Nela41

Ano idem a cim dalej tym mam vacsie obavy, bojim sa ze mi budu chybat roky na gymku, praktika.. to ze proste som sa o niektorych veciach ucila, ale nikdy ich nevidela, bojim sa ze nebudem vediet chytit mikroskop :D zrazu mam strasne obavy, ale nie sme prvi ani posledni tak to dufam zvladneme

Nela41

Roli ty len teraz nastupuješ do prváku? Ja som sa tam tiež dostala z OA, ale strašne sa zrazu bojím ako to zvládnem :D