Studium medicíny

Príspevok v téme: Studium medicíny
eliška321

Mám síce len 14 rokov, no už veľmi dobre viem čo by som chcela robiť. Určite len medicínu, pretože v iných profesiách nevidím veľmi zmysel. Po prvé medicína je velmi humánne zamastnanie a vyžaduje si chuť pomáhať ľudom a ja ľudom veľmi rada pomáham, potom som i ja šťastná. Po druhé fascinuje ma ľudské telo, orgány, procesy v ňom, ale aj choroby a ich liečba. Najprv som uvažovala len o kardiochirurgii, no usúdila som že je to dosť náročné. Teraz uvažujem o neurologii, klasickej kardiologii. To je z odborov klasickej mediciny. Kedze ma velmi fascinuje srdce ako orgán a aj celý obehový systém a tiež mozog, bude sa mi veľmi zle rozhodovať. Ale ešte uvažujem o klinickej psychologii alebo fyzioterapeutke (masáže, rehabilitácia, aleternatívna medicína) a vôbec sa však neviem rozhodnúť ale uvedomujem si že je to len na mne. Viem že z rozhodovaním aký presne odbor chcem robiť mám ešte čas, lebo viem že najprv sa musí študovať všeobecná medicína a až potom sa tie odbory bližšie určujú. Teda aspoň myslím. Chcem sa však spýtať na viacero vecí: stačí mi matura z chemie, biologie, angličtiny a slovenčiny??? Kedy je najlepšie začať sa učiť latinčinu a je to potrebné??? Aké sú približne príjmačky na medicínu??? Ktorá škola je najlepšia???
Vopred dakujem za odpovede a prajem prijemný deň.

kiki5599

Je šanca sa dostať z hotelovej na medicínu? ak teda zamakám...či neberú ohľad aj na to či som z hotelovej a budú uprednostnovať gymnázium. Ďakujem

justoneanswer

melinda66 To kde tvoja učiteľka počula, že na farmáciu sú ľahšie skúšky? :D :D že je v knihách iba 200 otázok??? vieš čo? najskôr si niečo zisti o tom, k čomu sa ideš vyjadriť, a až potom to zverejňuj. Na farmáciu sa na prijímačky učí 3000 otázok - 1600 z chémie, 1400 z bio. Pritom napr. na takú medicínu máš len 150 príkladov, na farmu 200. Navyše, na farmácii je chémia taká, že medici si ani len neškrtnú.

ATIDE/ESMERA

A keby ste vy mali voliť, tak ktorá lekárska špecializácia sa vám zdá najrpíťažlivejšia? Myslím, že či napr. zubár, kožný, gynekológ...

sweater*

ved ide o to ako si utriedis priority, malokedy mozes mat v zivote vsetko, povacsine je to volba medzi niecim, je to tvoj zivot, tvoja volba...

ATIDE/ESMERA

Tak ano, bridí sa mi všeličo, ja za všetkým nehľadám len prachy :D ale zubarinu by som enrobila ani zadarm, skrátka na to nemám žalúdok, ale kto ho má a baví ho to, tak prosím, nie je čo riešiť

sweet_lolitta

podla mna je ale zubarina pekna praca a ESMERA ty neviem co vlastne chces, ked vsetko sa ti bridi a hladas za vsetkym tusim len dobre uplatnenie a prachy. Proste medicina a zubarina su aj o nevonavej a nie vzdy esteticky vabnej stranke, ale kto tu pracu miluje, tak nema naozaj co riesit. bavi ho to a hotovo.