zrelosť na dieťa

Príspevok v téme: zrelosť na dieťa
hmmmmmm

ahojte.. s partnerom sme spolu 3,5 roka, vieme obaja, ze spolu chceme zostat a mat rodinu. On ma 27 rokov, ja mam 21. Rozpravali sme sa, ze kedy by sme chceli mat dieta, on povedal, ze mu je to v podstate jedno,ze sa nan citi. a ked sa milujeme, tak sa ma zvykne pytat, ze ci s ochranou,alebo bez. Zatial som hovorila, ze s ochranou. No rozmyslala som nad tym, a dospela som k nazoru, ze chcem dieta a ze by sme sa uz mohli zacat pokusat oň. Tak pri jednom milovani som mu povedala, ze bez ochrany, a v pohode. Ale potom hovoril,ze sa citi tak cudne, ze mu to je take divne. Takto sme sa bez ochrany milovali 3x, a pri poslednom mi povedal, ze chce cas, ze jemu to je cele divne. Ze sa s tym musi nejako vnutorne vysporiadat. Vraj sa zatial budeme milovat s ochranou zase..
Tak ako podla mna ked sa uz raz niekto rozhodne mat dieta, tak nespekuluje, ze teraz bude ochrana, teraz zase nie a riadit to cele ako stroj. Ja chcem aby to slo plynulo, nenutene, proste uvolnene , nechcem nic silit, ani tlacit, naliehat. Tak sme sa rozpravali, a povedal mi,ze on necakal ze mu tak skoro dovolim ist bez ochrany. Ze on myslel ze sa zacneme pokusat o dieta o nejakych 4-5 mesiacov. Tak neni to jedno ci o dva, tri alebo pat mesiacov? keby sa jedna o roky, to je pochopitelne,ale mesiace?
Ja neviem co si o tom mysliet. Prosim napiste vase nazory, aj muzi aj zeny. Dufam ze som to napisala aspon trosku pochopitelne.. dakujem vam

lenuliatko

dobre ranko :)no predtym ako som otehotnela som vazila tak 57 kil a mam 168 cm.cize normalna postava aspon teda si myslim.no a pribrala som malo 8 kil asi.co som s avelmi cudovala ale doktorka mi povedala ze je to okey ze sa nemusim bat.cisarsky mi nikto neodporucal doktorka sa ma sama opytala ako by som chcela ja rodit.a ja ze normalne.povedala ze suhlasi ze som nato velmi dobre.no a stou naladou co ti ja viem :D ja mam zlu naladu len ked svokra pride k nam asi :D odkedy cakame malu tak proste zo vsetkeho sa smejeme.nestastne obdobie som mala ked som zistila ze budem na rizikovom nejaku chvilu a potom par dni potom co som spadla zo schodov a este ked som mala autonehodu.to som bola tusim v 6 mesiaci.nepamatam si presne.snazims a mat stake dobru naladu.ael to marek je taky smejo ze on aj ked nechces ta proste rozosmeje.on je taky zvlastny.ani nechce povedat nieco vtipne ale vacsinou povie nieco z coho sa musis smiat.on je viac optimistickejsi.aj s ludmi vo firme sa tak bavi to mozno odtial ma take nadlahcene spravanie.
no dneska nas caka ten vylet som zvedava uz som dlho v pieninach nebola :D ozvem sa potom ked sa vratime :)

zytka

leerka, aj stihle baby rodia normalne, aj vzdy rodili, dieta si cestu najde...Cisarsky rez v dnesnej dobe odporucaju kazdej, aby im z toho kvapli prachy od poistovne. Mam 165 cm a 45 kg a dve deti porodene prirodzene. Mozno by si s dietatom mala pockat, to, ze si ho predstavujes na rukach priatela je sice pekne, ale nie je to dovod mat deti. Vies si ho predstavit aj ako 14 rocne? Sama si este dieta. Kde vsade si bola? Kolko skusenosti mas, aby si mohla svoje dieta dusevne obohatit?

leerka

lenuliatko ja si svojho piratela viem predstavit v ulohe otca, keby si len videla ako sa vie pekne spravat k malym detom, ako im vysvetluje niektore veci a je hrozne trpezlivy... a este som sa ta chcela spytat, ze kolko si pribrala a neviem aku mas postavu, ci si velmi stihla, alebo normal,len ze ci ti napr lekar nenavrhoval cisarsky rez, lebo vraj stihlym babam to odporucaju.... normalne s atesim za vas oboch..... si strasne zlata baba a paci sa mi tvoj postoj k zivotu a hlavne tvoj optimizmus... prosim ta ako to robis, ved ty mas tusim stale dobru naladu :-)

lenuliatko

noa co sa tyka stachu porodu ak ti to mam uprimne povedat:so ztoho posrata :D ale cvicila som cviky este pocas rpvych mesiacov aj pocas tehotenstva na spevnenie panvoveho svalstva aj som tancovala.tehotenstvo nie je choroba.mozes robit co chces.aj byciklovala som sa tak po rovinke.parada.chodila som plavat.mozes urobit vela veci rpeto bay bol porod lahsi.a mojou kamoskou je fir lopta.stale na nej sedim a pregulavm sa.ked sa da.teraz uz ani nie lebo aj sama vyzeram ako fit lopta ale este donedavna som to tak robievala.

lenuliatko

ved otom to je ze sa ti vsetko zmeni.a zrazu zistis ze najlepsie co si v zivote dosiahla je tvoje male drobciatko.a bude mat nico teba a z priatela.to je ten najkrajsi pocit na svete.a zistis o priatelovi take veci.aky vie byt pozorny nezny a vela takych vlastnosti ktore doteraz moznoa ni neukazal tak velmi.moj manzels anapriklad rozprava s malou.da si usta k brusku a rozprava sa snou.a cosi jej tam suska a nic mi nepovie.alebo pusta hudbu cita jej rozpravky.no vyzera ako blazon ale je to fajn pocit.a mala reaguje na jeho hlas.

leerka

lenuliatko ja mam 23, on 24... sme spolu uz 4 roky, takze ja si to uz viem predstavit....ale ked teraz tak nad tym intenzivnejsie premyslam, tak aj by som chcela dieta, ale na druhej strane mam aj pochybnosti z toho, vsetko sa ti zrazu zmeni, nic nebude ako predtym....ale ked si predstavim to male stvorenie ako mam na rukach alebo ako ho ma priatel, no krasne nieco...... ani sa ti necudujem, ze ti tam je dobre, ved si od tej hnusnej svokry aspon trosku oddychnes... a co mala, uz sa upokojila? boze ako rychlo sa ti to blizi, ved uz iba 2,5tyzdna, mas aj strach z porodu?

lenuliatko

a kolko mate rokov ked sa smiem opytat?
no ano sme na vychode.momentalne v kosiciach.ja by som tu aj ostala keby som mohla :D mne je tu hrozne dobre.

leerka

u lekara som bola v piatok a asi to bude z hak, ono sa ot stalo az pootm ako som od neho prisla, myslim to spininie, vytok, laebo ako to nazvat....aked ti mam pravdu povedat, aj priatelovi som povedala, ze toto je posledna hak, ktoru beriem, uz ma nebavi stale to menit, za tento rok uz mi dal tretiu a stale mi neak nesedi.... tak asi by som chcela buduci rok vysadit a mozno , aj to dieta bysom chcela.... ved vek na to mame, aj jpeniaze a postarat by sme sa vedeli..... tak vam drzim palce a teraz ste tusim este na vychode, nie, tak snad mala pocka, kym pridete domov :-) a ked nie, aspon budes blizko pri svojich rodicoch a to je hlavne....

lenuliatko

ja som vzdy tuzila po babatku.vzdy som vedela ze mojim cielom v zivote je mat rodinu a nie mat karieru.a tak to proste vyslo.ale asi si si teda precitala ze mala sa vlastne predrala cez hak a necakali sme ze budem tehotna.no skor by bola lepsia otazka ze rpeco sme sa brali taky mladi.ani neviem lebo sme sibnuti asi a ja neviem nejako anm to prislo normalne.mne sa pacilo byt mlada nevesta a este viac mlada mamicka:D
akurat tu predychavam tlaky mala ma prist o 3 tyzdne no mam pocit ze to bude skor :D fakt si to myslim mam taky citak ja neviem preco.dnes som si tak nahlas povedala co moja uz yb si chcela ist vonkua ona ma normalne kopla asi na znak ze ano :Dmarek sa zacal smiat ci nema zacat balit.
no a to spinenie..nebude to z hak?mozno konbinacia hka a antibiotik ti neurobila dobre.alebo ti hak nesadla dobre.zajdi k lekarovi.