stolica:(

Príspevok v téme: stolica:(
smutnaprincezna

prosim vas poradte mi ......mam strasne problemy so stolicou....zvykla som is asi na urcity ritual ...kava a cigareta za ranajkami tak este idem ale vzdy sa to ustrazit neda tym ze som na intraku tak vtedy mam cely cas zapchu teda nejdem na vecko ..bude to asi tym stresom alebo co no ja uz neviem ..nemyslim ze by som mala nejake spomalenen travenie alebo podobny problem ....len proste neviem ist na wc spontanne kedykolvek ..potrebovala by som nieco co by to dalo do poriadku ak o niecom takom viete pls dajte vediet ... skusala som uz vselico napr lanove semiacka v jogurte nehovorim ze to nepomohlo len si to moc nemozem dovolit kedze ak si to dam na ranajky tak za chvilu sa dostavi ucinok lenze to ja som uz vacsinou vtedy na ceste do skoly ...prave preto nepotrebujem mozno nieco na docasne liecenie skor nieco co zaposobi na trvalo a nebude to take drasticke dajme tomu vo forme prehanadla ...dakujem

misickamala

Mne sa tento problem vyriesil pri chudnuti. Kupila som si spalovac 7-Phenylstack. Celkom pekne mi pomaha spalovat tuk. Co si si vsimla ako vedljsi efekt ktory vyrobca neuvadza je naozaj pravidelna stolica. Asi je to tym ze termogenicky efekt ti nastartuje metabolizmus neviem ale u mna funguje

slzicenka

pri zapche,tazkom a nepravidelnom vyprazdnovani je dobre vela pit a jest vela vlakniny cize mäsko alebo tiez mozu byt jogurty s obsahom vlakniny.Je i caj na to,vola sa to caj List senna,dostat ho v lekarni,alebo rozne probiotika je vhodne uzivat,benefibra prasok alebo vlanina prasok,dostat v lekarni i s roznymi prichutami,Aloe Vera dzus tiez,tabl.fenolax(ale z toho mozu byt aj riadne krce),regulax zuvacie tabl.alebo kvapky,tiez kvapky guttalax....

den

No, ja som ten problem mala pocas celej vysky a pred skuskami naopak:).
Upravilo sa to az, ked som uspesne dokoncila skolu..takze stres robi vela..to, ze musis byt niekde na cas a nemozes ak to potrebujes.

Na prehanadlo radsej zabudni, lebo potom fakt nestihnes, nezaucinkuje hned a potom je to este horsi stres, ci sa to neprihodi pocas seminara abo prednasky....

Radsej si privstan nech mas pocit, ze vsetko stihas....+ nejaka vlaknina a jogurty.

zuzak

ja ti poradim Zeleny caj...nie sackovy ale sypany...tak dve salky denne... mne velmi pomohol s travenim...a neni ani drahy ani nejaky navykovy...

lucka

Ahojky ja som pribrala pocas tehotenstva 20kg. Chcela som to potom zhodit tak to bola kava a cigareta.Dohnala som to do takeho extremu ze som behala na toaletu kazdu hodinu.Dlho som s tym nic nerobila a nakoniec mam dg. drazdive hrube crevo takze teraz staci ked sa troska nastvem a je to tu zas.

RNG

clovek nema schopnost travit vlakniny a pri spravnom probiotickom osidleni criev a dostatku enzymov a kyselin nema co nafukovat.
Vlakniny vijdu z tela prakticky neporusene.
Ak mas travenie spomalene, lebo telo vylucuje lyseliny a enzymi prilis pomaly, treba si prislusne dodat, ci uz docasne, aby sa situacia napravila ci uz permanentne, ked telo nevytvara permanentne dost.

noonaa

no,prinzecna,suhlasim...ze ta to len psychicky depta,ked sa nemozes vyprazdnit...horsie je,ze mna vela veci,co tu radia,nafukuje este viac...a stopat liekmi sa mi nechce..ja mam pcoit,ze aj vlaknina ma nafukuje

simona

Stoji to za pokus,skus 2-3 vel.lyzice lanovych semienok a zapit poharom vlaznej vody,je to odskusane malo by to zabrat,najlepsie rano na lacno