Dlhodobo zvysena teplota - pricina?

Príspevok v téme: Dlhodobo zvysena teplota - pricina?
nika_

uz asi 3 tyzden (ak nie viac) mavam zvysenu teplotu... 37,2 - 37,5. nic ma vsak neboli, nezaznamenala som ziadne ine problemy. ked sa zhori pocasie, ochladi sa, tak sa to hned prejavi takymto sposobom...co by mohlo byt pricinou? mam v sebe nejakeho bacila, virus, oslabenu imunitu? brala a aj teraz berem vitamin C, zinok, stravujem sa pomerne zdravo...prosim Vas poradte!

brandy

Veru tak. Vela stastia. A dakujem. Je prijemny pocit vediet, ze nie som sama (aj ked to teda neprajem nikomu). Ked o tom zacnem rozpravat niekomu inemu, tak neveriacky kruti hlavou a casto ani nevydrzi pocuvat. Tak som sa naucila o tom ani nerozpravat. Len s manzelom.
Vela zdravia vsetkym :)

2bodka

Ak mas teda nedostatok ovocia a zelniny, kedze nie su zrovna oblubenymi potravinami, tak skus potom do stravy zaradit vitaminy.

Drzim palce, aby sme sa tej pliagy (nech uz je to cokolvek) uz nadobro zbavili :)

brandy

Ospravedlnujem sa za nespravne pomenovanie - zvysena teplota. Ale vsetci vieme o co ide.
Snazim sa posilnovat imunitu. Len niekedy mi ani nepride chut na ovocie ci zeleninu. S tym zapasim cely den. Je to pre mna len povinnost, ktoru musim urobit. Pecen zatazujem najma sladkostami (rychly prisun energie, ked sa pri teplote citim unavena).

2bodka

brandy, taketo hodnoty nie su horucky, ale "len" zvysene teploty.

Ja som mala rovnaky problem, kt. trval asi dva mesiace. K tomu vsak mam uz pol roka zvacsene uzliny na krku, ktore ma "zahnali" az na onkologiu s podozrenim na lymfom.
Teploty nastastie uz nemam, uzliny su vsak stale zvacsene (jedna cca 2,4 cm, druha 2 cm) :(

Konecny nazor onkologa znel, ze je to vdaka CMV (cytomegalovirus), pretoze v krvi mam stale zvysene protilaky.

Jedine, co mozme pre seba urobit je, zvysovat imunitu. Berem tolko vitaminov, ze si moji rodicia myslia, ze som zavislak :D Ale co, skusam vsetko. Bola som aj na detoxikacii, brala som homeopatika na posilnenie pecene a imunitneho systemu. Nic nepomohlo. Tak sa teraz liecim sama.

RNG (clovek, ktory sa v doplnkoch naozaj vyzna-velmi znamy na tomto fore) mi odporucal GSE, co je vytazok z grapefruitovych jadier. Zohnat ho mozno len cez net a s drahym postovnym, takze som objavila alternativu - Citrovital - da sa kupit aj v lekarni. Beriem uz tretie balenie. Plus k tomu striedavo vitamin C, dalej mam echinaceu (tbl.), vytazky z huby reishi (tbl.), chlorellu (na detoxikaciu), b-komplex, omega 3, probiotika, mumio (od ruskej mediciny), zinok a posledne berem aj jod na stitnu zlazu, pretoze s nou mam tiez problemy. Samozrejme toto neberiem naraz a v jeden den. Ale polovicu jeden den, druhu polovicu druhy den. A odstup casu medzi jednotlivymi tabletkami aspon hodina. Viem, ze sa to zda vela, ale nic ine mi uz neostava. Idem si este kupit od GS (GA klub) Vitamin E, selen a zinok v jednom. Len toto este v lekarni nemaju, tak cakam, kym objednaju. Ten citrovital ale berem 3x denne po 15 kvapiek rozmiesat v pohari vody. Samozrejme treba jest vela zeleniny, ovocia, vyhybat sa tazkym jedlam, ktore telu nedodaju okrem tuku nic.
Homeopatka mi tiez tvrdila, ze podla nej je to mononukleoza, aj ked ja som nemala bezny priebeh (vysoke teploty, obrovske uzliny a povlak na mandliach), jedine co viem, ze ma pichalo v usich, niekolko mesiacov. A povedala mi teda, ze pri mononukleoze najviac trpi pecen, takze tu treba setrit...

brandy

Ahojte vsetci.
Mam ten isty problem a tiez uz velmi dlho. Prvy krat sa mi tieto horucky objavili po prechodenej angine pred 6 rokmi. (Nuz robila som diplomovku, popri tom aj nejaka ta brigada - nemala som cas lezat v posteli. Prosim, nekritizujte ma za to, ze to nie je spravne. To ja predsa velmi dobre viem.) Takze vsetky priznaky anginy sa po dvoch tyzdnoch stratili a ostala len zvysena teplota 37,2-37,4. Bola som na niekolkych vysetreniach. Doktor mi povedal, ze som prekonala infekcnu mononukleozu a zvysne protilatky mi robia v tele este stale sarapatu. Dal mi dake antibiotika. Ku podivu to celkom zabralo a asi dva roky som mala pokoj. Teraz sa zase uz asi dva roky opat trapim. Chodim od doktora k doktorovi ako pokusny kralik. Nic nevedia zistit. Mam vsak jedno podozrenie. Myslim, ze je to spojene s psychikou a stresom. Preto by som sa Vas chcela opytat, ci aj vy mate stresuje zamestnanie alebo problemy v rodine a pod. Ci sa aj Vam tieto horucky prejavia pri stresoch rozneho povodu, alebo mam tuto moznost vylucit.
Dakujem a vsetkym vela sil bojovat dalej.

JonnyR

Hm ludia, tak niesom sam. Mam 26 r a tiez ma trapia teploty. Reskektive zvysene teploty a vnutorne horucky - tie ked je chladne pocasie. A zacalo sa mi to diat 1 novembra 2010. Do vtedy som bol skoro 2 roky uplne zdravy. Ale mam dlhodoby zapal hrdla, uz asi tak 7 rokov. Naposledy pred par tyzdnami mi doktorka predpisala sprej Bioparox. Ze vraj mi to prejde a budem ze uplne fit. Aj som veril ze to ozaj prejde. Ale nic, ziadna zmena. Hrdlo rovnako chore, zvysene teploty sa tiez objavuju. Mavam ich vacsinou pocas dna. Samozrejme ze sa vtedy necitim dobre, doslova ma nicia. Vonku chodim len ked je pekne teplejsie pocasie. Inac si to nemozem dovolit, lebo neviem preco zacal som byt citlivy na chlad. Studenu vodu vobec neodkrucam. Ale zauimave, ze ked som si jeden vecer zjedol teglik zmrzliny, tak sa to nijako neprejavilo. Hrdlo ma nebolelo, neskrabalo ani nadcha nebola. Hm tak co, skusim pit Aloe vera, hlivu ustricovu si kupim a mozno aj ten vobenzym skusim.
Potom dam vediet.......zdravim zatial.

horúčka

Môže sa jednať i o problém s imunitným systémom, že pracuje až príliš dobre a reaguje aj na neškodné látky (podobne ako pri alergii). V tomto prípade doporučujem prípravok Hippokratin, ktorý dodáva telu všetky stopové a ultrastopové prvky, ktoré tento potrebuje na svoje správne fungovanie.

horúčka

Dlhodobo zvýšenú teplotu ozaj nie je dobré brať na ľahkú váhu, je príznakom toho, že telo s niečim bojuje - môžu to byť vírusy, parazity, zápal, ale aj rakovina. Rozhodne dôkladne komplexné vyšetrenie - robia ho napr. aj v Onkologickom ústave sv.Alžbety v Bratislave, robia ho niektorých súkr.medicínskych centrách (viem o Trenčíne) - pozrite na webe.