Duac gel

Jakub B.

Ahojte, ja používam Duac gél už asi 2 mesiace a som spokojný. Navyše "nepáčia" sa mi tu isté nápady. :)
Rozhodne by ste nemali spájať Zineryt a Duac gél a myslím, že lekárka by to mala dosť dobre vedieť. Totižto liečivá v nich oboch sa navzájom "nemajú radi", teda erytromycín a lynkomycín.
Ďalej, Duac gél by sa NIKDY nemal používať na deň, pretože je fototoxický a za prítomnosti UV žiarenia sa môže rozkladať a vzniknúť toxické látky, čiže to by som nikdy nerobil.
Zineryt sa môže používať aj na deň aj na noc, ale opäť by som neodporúčal to používať na veľkú časť tváre, keďže obsahuje antibiotikum a ako tu všetci iste dobre vieme, na antibiotiká vznikajú rezistentné kmene baktérií, ktoré sú na koži (Propionis acnes). Čiže na čím väčšie miesto kože si to natriete, tak tým je šanca rezistencie vyššia. Je možné, že vám po pár týždňoch (2-3) už nebude Zineryt efektívne pomáhať.
Podobný je Zinerytu Aknemycín, obsahujú oba totižto rovnaké množstvo tej istej účinnej látky - erytromycín. Je to antibiotikum a dajú to len na predpis, na začatie liečby sa práve dáva ten spomínaný Zineryt. Po ňom som dostal Akneroxid, ten už bol silnejší a obsahoval benzoylperoxid, nie je to ATB, ale silne bojuje proti akné. Rovnaké množstvo benzoylperoxidu obsahuje zároveň aj Duac Gél, navyše ten má ešte aj antibiotikum lynkomycín.
Ak môžem odporučiť, úžasný je krém Skinoren a môžu ho používať všetky formy akné. Je totižto voľne dostupný a viac sa dočítate na jeho vlastnej webovej stránke, je tuším len v češtine.
Momentálne mám liečbu na ďalší polrok :) asi takúto:
1.) Umyjem si tvár čistiacim gélom. Čiže žiadne mlieka, vodičky a toniká. Ak si pozornejšie všimnete zloženie, zistíte, že mlieka póry upchávajú, toniká dráždia pleť a ak je aj zlá micelárka, tak môže mať zásadité pH. Na kožu sú dobré výrobky s pH 5-6. Ja používam Avene Cleanance a je celkom dobrý. Akurát pred pár dňami som prešiel na Eucerin Dermopurifyer gél a mám dojem, že je o kúsok lepší :) len ma mrzí, že obsahuje lauretsulfát sodný :/
2.) Ráno použijem Skinoren, u neho je dôležité dať si ho na celú oblasť poškodenej pokožky, ja odporúčam na každý fliačik, zbytky akné, hnedé fliačky, vyrážky, a to asi tak do kruhu s priemerom 2-3cm. Na nos neodporúčam.
3.) Večer používam Duac gél, použitie je obdobné ako u Skinorenu.

A ak vám môžem poradiť, je životne dôležité prezerať si zloženie, ak tam vidíte alkohol, glycerín, zložky ktoré obsahujú slovo "sulfate", alkoholy - cetyl, cetearyl, myrycyl atď. nepoužívajte. Tieto látky upchávajú póry. Väčšinou zvyknú byť v krémoch, najmä opaľovacích. Ja odporúčam jednoducho si umyť tvár nejakým fakt slušným gélom (oplatí sa investovať aj desiatky eur) a následne predpísaný liek. žiadne mastičky, krémy, fluidy, peelingy, masky, toniká, micelárne vody, krycie prípravky (niektoré sa ešte použiť môžu), make-upy, a ja neviem čo si ešte tie firmy ako Vichy, Bioderma, Eucerin, Biotherm vymyslia. Proste len gél a to čo vám predpísal lekár. To je alfa-omega a ak vybočíte z liečby a budete sa to snažiť liečiť rôznou škoricou, ľadom, vajíčkom, citrónom alebo nejakými inými látkami z lekárni či drogérie, len si pleť poškodíte a namiesto príjemných krémov ako je Skinoren/Duac gél budete užívať isotretinoín, ktorý vám dokašle zdravie.
Čiže urobte si v tom zrejme.

Ak potrebujete poradiť, alebo niečo sa opýtať, kľudne napíšte na kubino.beno@gmail.com :)

simka111

Ja som zinerit a duac gel naraz nikdy nemala, ale viem, že mne kazala kožna používať duac gel lokálne na zapalenú vyrážku a ked som mala zinerit, tak som ho používala aj na celá tvar, pokiaľ som mala viac vyrážok........ale teraz na leto by som duac používala na den a zinerit na noc, pretože ten zinerit, (aspon u mna to tak bolo) reagoval zo slnkom dosť zle....

monn939

Ahojte ja som pouzivala vselijake pripravkybod Sebia az po neviem co. Nakoniec mi niekto poradil obycajne mydlo najlepsie protex-propolis a to si nemozem vynachvalit. Aj na telo aj na tvar super.

patrícia13

Ahojte, ja som od kožnej dostala tiež duac gel, ale mne k tomu dala ešte pityol a ten si dávam vždy pod duac gel. Zatial mi to vôbec nezčervenalo. Túto kombináciu om používala pred pol rokom kedy sa mi už po pár týždňoch výsledky dostavili. Ako náhle som mastičky vysadila, ani som sa nenazdala a akné bolo späť. Po pol roku som sa odhodlala ísť k inému kožnému, ten mi dal zineryt ktorý mi len vysušil tvár ale nič viac, potom mi dal antibiotiká ktoré mi tiež nezabrali a nakoniec mi dal namiešaný roztok z lekárne na jeho predpis, ten som nedoužívala, pretože som už na to nemala nervy a dnes som sa opäť vrátila k pityolu a k duac gélu pretože mám pocit že je to najlepšie, finančne dostupné riešenie. Mňa trápi akné už 3 roky(od 10 rokov)a má to veľký vplyv na psychiku človeka a jeho sebavedomie.

Helcin

Čaute, chcem sa zapojiť do vašej témy a tiež popísať moje skúsenosti s liečbou akné. Mne čo prvé kožná predpísala bol ZYNERIT, ten mi pomohol hneď po mesiaci, ibaže sa mi potom aj tak vyrážky vrátili. ďalšie čo predpísala bol isotrexin nepomohol, potom aknerycin, tiež nepomohol. Nakoniec mi predpísala DUAC GEL, po ňom som už na tvári nemala ani stopy po výražkach. Užívala som ho cca. rok a pol. Teraz keď si ho dám večer na tvar, na druhý deň mám celú tvár červenú a štípe svrbí má, to aj dva dni. Čítala som aj vaše príspevky a dozvedela som sa že aj vám to robí duac gel. Tabletky nechcem užívať, teraz v najbližšej dobe idem ku kožnej sa spýtať na alergiu z Duac gelu. Neviete mi nejakú mastičku ešte poradiť na akné?

zdenička

zdravím takže mám 24 rokov používam duac gel tretí den a cítim že mi to ide pomôct teda dúfam že nebude potrebná liečba aknenorminom.Plet som mala už po prvej noci jemnejšiu,žiadne začervenania uvidíme snád zaberie a zbaví ma toho svinstva

tyna KN

Bubliii, mně taky několikrát zčervenala pleť, dokonce malinko zhrubla, takže když jsem si dala makeup, měla jsem tam trochu mapy. Jinak ty hrbolky, mně kožní říkala, že po nějaký době se to dokonce může přechodně zhoršit, jak Duac tahá z hloubky ten bordel nahoru...pak to zase bude dobrý...tak zkus vynechat několik dní a pak nanášet jen bodově, ne roztírat po celé bradě...

holky, jak je to s Duacem a solárkem? Nutně potřebuju začít chodit, ale prý se můžou v solárku po Duacu udělat skvrny. Tak nevím, stačí, když počkám třeba jen dva dny od posledního užití a můžu na to solárko? Achjo...

Bubliii

Ahojte, ja používam Duac už dva týždne, na noc, cez deň skinoren, doteraz žiadne problémy a potom mi z ničoho nič celá brada (tam si ho dávam) očervenela a neskutočne ma to svrbí.. mala som niečo podobné aj so Skinorenom, teraz som podľa letáku vysadila na dva dni krémy ale neviem neviem.. mali ste to aj vy? prešlo to? lebo neviem či to mám ďalej používať, nejako sa mi to nezdá, že až na tak poškodenú pleť.. úplne mám bradu červenú jak rajčina a zdá sa mi akoby sa mi vyhodili také hrbolčeky po celej koži :(