Gastritida - zapal sliznice zaludka

Katrinka

Dobrý den prosím vas o jednu informaciu, čo patri medzi silne medzi silne enzímy, dakuje s pozdravom pekneho dna.

RNG

Davka koloidnej striebornej vody, co napr moj brat pouzil na potlacenie helikobaktera za 3 tyzdne bola 4x2-3 lyzice denne.
Zaroven pouzival aj zinok, ale nie v tej specialnej forme(PepZinGI), len obycajny glukonat.
On si raz vyliecil vraj helikobaktera tymi antibiotikami ale sa mu vratil spat, nevedno ci to nebolo doliecene alebo sa znovu nakazil.
Ale ma uz vyse roka pokoj, takze terntokrat asi ten H.p. porazil na celej ciare.

RNG

p[avca, osmapox je amoxicilin, jeden z antibiotik ucinnych na helikobacter pilori.Davka je obvykle 1000 mg denne.
controloc(pantaprazole sodium) je na blokovanie vyroby zaludocnych kyselin(proton pump).
K ucinnej liecbe helikobakteru tymto sposobom treba aj 500 mg clarytromyucinu a 500 mg metronidazolu, inac liecba nie je ucinna.

Jeden problem s tymto protokolom je, ze hoci je ucinny, ma za nasledok aj znicenie crevnej probiotickej kultury, ktora normalne produkuje az 70% vsetkych obrannych latok pre telo.
Dalej potlaci kyseliny v zaludku, tj poskodi traviaci proces, cim poskodi absorbciu zivin z jediel a oslabi telo.

Moj pristup, ktory som si osvojil z roznej lekarskej literatury z alternativnej mediciny by pouzil v prvom rade koloidnu striebornu vodu nas znicenie nakazy v zaludku bez potlacenia kyselin,
branie zinku, najma vo forme zinc carnosine(PepZin GI) ktory je tiez patentovana zlucenina zinku navrhnuta na boj s helikobakterom a hojenie zaludka,
Tiez DGL(vytazok zo sladovky hladkoplodej a
curcumin alebo dumbier, co su protizapalove.
Tiez hojive aloe vera.
Naviac by som odporucal brat na cas aj silne enzymi a probiotika, lebo ten zapal iste narusil schopnost zaludka a criev produkovat dostatok enzymov,tiez narusil crevnu floru, takze travenie a prisun materialov do tela na obranu a regeneraciu je uz davnejsie poruseny.
Vtedy telo zacne cerpat s vlastnych zasob, odburava z tela a ludia sa pomaly "stracaju" scvrkaju.
Travenie treba obnovit za kazdu cenu, doplnanie ani ziadne mediciny nenahradia normalne travenie.

pavča

RNG si velmi znalý medicínskej problematiky, moc ˇakujem za rady,obávam sa len aby čo sa mojej mamy týka nebolo už neskoro na prírodné produkty, už 3-krát som jej záchranku volala, teraz je ešte v nemocnici,jeden deň je dobre,druhý den je jej zle až chce umrieť,myslím či nemá rakovinu...Roky berie anopyrin,arthrodar,celebŕex -antirevma, menili jej bedrový kľb.Tieto lieky jej internista teraz vysadil kvoli
helicobacteru a dávajú jej algifen od bolesti, degan aby nevracala a controloc na liečbu helicobactera ale či aj antibiotiká teraz dostáva to sa musím opýtať.Prvý aj druhý týžden jej na chirurgii dávali
ospamox a po dvoch dnoch ju stabilizovali.Teraz na internom jej zmenili lieky a sami nevedia ako to zaúčinkuje kedže aj tlak jej msia znižovať. No dúfam len,že sa onedlho ocitne doma a nasadíme prírodnú medicínu.
Ešte raz ďakujem.

[zruseny12]

SERO
skor si UNAVENY,nie?a nie lenivy :0))))......
ja mam viac zdr.probl.tak teraz neviem,co ku comu patri,ale mne sa
-velmi sa mi tazko dychalo...
-natahovalo ma,ked som chodila k zubar.nemohla som predtym jes,ked som sla k zubarovi/nikdy predtym sa mi to nestavalo/
-bola som strasne UNAVENA...
-robievali sa mi po brade vyrazky-bolestive...
odkedy som brala ANT.tak sa mi to trochu napravilo