Gastritida - zapal sliznice zaludka

katika313

som si aj myslela ze mi mal dat antibiotika na toho helikobaktera ale ked bola som tam uz dvakrat a ani raz mi nic o tej gastritide nepovedal ani ziadne lieky mi nekaze brat tak ja neviem ze ci ich mam pytat alebo co?A ty kika4cpises ze mas tiez take problemy ak chces napis mi aj na mail presnejsie,ty mas tiez chronicku HP gastritidu alebo akutnu lebo to je rozdiel a hlavne kolko mas rokov bo ja som v soku ze v 21rokoch ma toto trapi a preco sa ten helikobakter neukazal skor ako mi toto sposobil!napis ako sa ty citis ci ti nieco pomaha,mna poslali na imunolodiu a alergologiu ci nemam este aj nejaku potravinovu neznasanlivost alebo celiakiu aj ked som nemala protilatky v krvi ale mam stale tazkosti a oslabenu imunitu-chcu mi nasadit v pondelok nejaku liecbu na to tak som zvedava

RNG

katika, tema tu uz bola mnohokrat, zapaly zaludocnych stien su sposobene roznymi kvasnymi a hnilobnymi kulturami, ktore sa mozu rozmnozovat v zaludku pri nedostatku kyselin. Takze ako som casto povedal, na traviace problemu treba dodat
kyselin,
enzymov(tie bez kyselin poriadne nepracuju a ten pangrol=pancreatine kyseliny neobsahuje, zialbohu)
vlaknin a
probiotik

katika313

este som sa chcela spytat ci je spravne ze mi nepodali ziadne lieky iba tabletky pangrol,ale na helikobaktera nic a tiez mam vraj algodyspepticky syndrom

katika313

ahojte vsetci..mozte mi poradit keby aj RNG ak to bude citat prosim: tiez ma trapi gastritida ale nanestastie chronicka celkom-stredne tazka stredne aktivna antralna chronicka HP gastritida,kolonizacia HP stredny stupen-zistene pred mesiacom.mam vsak len 21rokov a neviem co mam od toho cakat v starsom veku,co mozem robit aby sa to nezhorsovalo,nepovedali mi nic len zdravo zit-sportovat,nepit,nefajcit,malo kavy,silnych cajov,zdravo jest.to vsetko dodrziavam aj uzivam aloe-vera gel a zeleny jacmen,vela vlakniny,ovocia...a chcela by som este aj nejake pripravky od RNG...bola by som aj pokojna lebo jest mi chuti a na vracanie ma nenapina len mam sem-tam pocit tlaku,tazoby pod pravym rebr.oblukom-skor ku stredu hrude(neviem ci je tam ta antralna cast zaludka???)ale zistili mi v stolici tuky a skroby,na kolonoskopii mi nic nezistili,aj protilatky na celiakiu su negativne,krvny obraz aj moc je v poriadku tak co mi potom je??dlhsiu dobu ma picha priblizne v oblasti laveho vajecnika,sono bucha bolo vraj ale O.K.,SOM UZ Z TOHO VSETKEHO NESTASTNA,VOBEC SA NECITIM DOBRE AJ SOM SCHUDLA Z 52 NA 48kg CO MI JE ,CO MAM DALEJ ROBIT, NEPOSIELAJU MA NA ZIADNE VYSETRENIA. DAKUJEM ZA RADU

RNG

kika4 nedostatok kyselin v zaludku vedie ku kvaseniu a hnitiu potravin v zaludku a neskor aj v creve, kde sda obsah zaludka aj z rozmnozenymi hnilobnymi a inymi bakteriami zo zaludka dostane. Toxiny vyvolaju celkovu otravu tela, nielen zapal zaludka a criev. Telo sa snazi co najviac vyhodit(hnacky)ale cast sa absorbuje. Naviac sa tym porusi spravna probioticka flora criev a problemy nasleduju.

kika4

ja sa citim raz dobre raz zle...napriklad minule som zjedla francuzske zemiaky a prislo mi z nich tak strasne zle ze az(a bolo mi zle este asi 3 dni)...ale aj ked som nachladena tak sa citim stale zle a boli ma zaludok......aj vy sa tak citite ked ste nachladeny????

jardo3

ahoj kika..zatial som na PN s niecim inym.idem este v decembri na operaciu nosa s prepazkou a nosovymi mandlami,ale od pondelka uz idem do roboty, tak sa necham perkvapit, co to so mnou spravi..ty sa ako citis?