Chcem byť letuška

Príspevok v téme: Chcem byť letuška
dievčinasosnom

Veľmi by som chcela byť letuškou, lebo v mojej budúcnosti by som nechcela len sedieť na jednom mieste. Chcela by som cestovať a spoznávať ľudí, učiiť sa nové veci, o kultúrach a tak ďalej :)
Viem, že na to treba vedieť dobre po anglicky, a ďalší jazyk je výhodou. To je akurát pre mňa, lebo som na jazykovom gymnáziu a učím sa angličtinu a nemčinu. A mám z nich celkom dobre známky. No a na nete som čítala, že treba vediet plávať-to viem :), byť milá a príjemnaa a komunikatívna- až na tú komunikatívnosť, ale myslím že to by sa po čase spravilo :) odporúčaný vek budem spĺnať o štyru
i roky, pas sa spraví :) ale z vety "schopnost samostatnej orientácii v zahraničí" mi behá mráz po chrbte :) no po prvý krát by som asi mierne spanikárila, ale potom by to už šlo. A ešte treba mat niečo aj so psychológiou, aby som mohla upokojovať pasažierov že sa ani nehodou nezrutime do rozbúreného oceána. To jedine som si istá, že by som zvládla

viem že letušky nelietajú po celom svete, ale že napríklad rok lietajú len na jednej linke, z jedného miesta na druhé, ale aj tak sa mii to páči:) Prosím vás teda ak je tu niaka letuška nech sem napíše a popíše niečo o tom :)
A len pre info:toto nie je len sen 14ročného decka. Sice som už vela krát zmenila moj nazor na idealne zamestnanie, ale nikdy som sa o žiadne z nich nezaujmala tak ako o toto :)len dufam ze mi to vyddrzi :)

TAK PROSIM PISTE!!!

Ananás

Ahojte .... mojím snom od malička je stať sa letuškou ...Študujem hotelovú akadémiu ( kuchar, časník , servírka, obsluha ,... ) tuto školu som si vybrala preto lebo si myslím že sa môžem veľa priúčiť a možmo mi to aj pomôže pri práci letušky. Zatial ovládam Anglicky a Nemecký jazyk. Chcela by som spoznávať nových ľudí , spoznať daleký svet a neviem ešte čo všetko .... Dúfam že sa mi to podarí ...

Lulita

na letusku treba 100% zdravotny stav, jednu babu nevzali, lebo je nasli cosi so stitnou zlazou, ani netusila, ze jej nieco je

Soňuš

Ahoj ja mám šestnásť v januári sedemnásť chodím na gymnázium a učím sa anglicky a francúzsky. Kamarátka mi rozprávala ako chce ísť za letušku a ja som si znovu uvedomila môj detský sen stať sa letuškou. Dosť o to stojím a počula som že bola jedna letuška čo bola epileptička tak hádam aj mňa vezmú :)

durodistrib

No ako píše niekto že netreba sa uchádza u nízko nákladových spoločnostiach . Nieje to až tak pravda. Niekde človek muśí nabrať skúsenosti. Bez praxe vás väčšia a profesionálna letecká spoločnosť nikdy nezoberie. Do ryanair alebo zosnulej skyeurope by zobrali vsetko co pride pod ruku . Len vela ludi neprejde psychotestami a problemom s AJ. Práca stewarda/ky nieje prácou ale životný štýl.

xyxyz

jednoznacne sa netreba uchadzat o pracu v nejakej nizkonakladovke ako ryanair...treba mat vyssie ciele, robit pre nejaku dobru spolocnost, typu emirates a tak

Pajper

ahoj.ja by som chcesla byt tietz letuskou ale chcela by som poradit na ktoru skolu mam ist. u mna jazyk nieje problem pretoze idem na strednu do anglicka.a ja velmi by som chcela byt letuskou, milujem lietanie.a strasne ma bavia jazyky :)