Traviace problemy a nafukovanie

Príspevok v téme: Traviace problemy a nafukovanie
danusa

Dobry den,mate tie iste problemy ako ja?
- nafuknute brucho kazdy den
- naduvanie
- bolesti v lavom boku pri vystupe zaludka do criev
- zachyteny vietor v crevach, ktory sa neda dostat vonku a bolesti?

Ked ano, rada by som o Vas vedela, ako to riesite. Ja uz neviem, ako postupovat. Bolo mi povedanie, ze mam zacat s jogou na relaxaciu. Zacala som. Je to super vec, ale nepomaha to na zaludok. Kupovala som drahe traviace enzymy na rozkladanie jedla - nepomaha. Nejem ziadne potraviny, ktore vzbudzuju nafukovanie - strukoviny, jablka, banany, kapustu ... Vzhadom na to, ze pracujem (sedave zamestnanie - co je asi aj problem), tak sa snazim jest co najmenej, lebo nie je to prijemne ked ste v praci. Bola som aj na vysetrenie zaludka - vsetko OK. Bolo mi povedane, ze ma crevne problemy psychosomatickeho povodu a ze sa to neda liecit tabletkami. Tak ako? Uz neviem co mam so sebou robit. Uz sa chcem citit normalne, bez toho, aby som sa obavala nieco jest v praci, alebo ked idem na veceru alebo vonku. Co viac, ked je ten vietor zachyteny v crevach a nemoze sa dost vonku, tak to vydava taky cudny zvuk - a je to dost hlucne, znie to akoby som "vypustala vietor". Je to dost trapne najma v robote, ked tu sedim cely den v kancelarii alebo hocikde inde s cudzimi ludmi. Nemam nadvahu, zdravo jem, cvicim skoro kazdy den. No uz neviem. Pomozte, prosim. Dik.

noonaa

ma tu niekto skusenosti s DIDOU?negativne ? ja som to zacala brat a neviem,ci mi to priznaky nezhorsilo...albo to bolo dovasne ?

romenn

Ak máte problémy s nadúvaním odporúčam vyskúšať artičoky,ktoré sa dajú kúpiť zavárané v hypermarketoch,potom pitie zeleného čaju,harmančekového a veľa tekutín 4 L denne.

RNG

Ja propagujem len potravinove doplnky=prirodzene latky.
Tak isto moje obchody nie su lekarne, ale potravinove doplnky.
O ziadnej spine ani chemikaliach tu nie je rec.

otazka

na cistenie si kupovat chemicke pripravky z lekarne?
velka vdaka,ale toto ja neuznavam.
ako niecim v podstate spinavym mozes nieco cistit?

RNG

Cistenie tela: niekedy staci len rozpustit vo vode, niekedy treba odburat alebo rozlozit enzymami.
Tj cistenie= voda+ enzymi.
Prirodzene zdroje enzymov su hlavne surove zeleniny a niektore ovocia.
Inac existuju aj enzymaticke doplnky
vytazene z rozlicnych zdrojov(zivocisne, rastlinne ,kvasne kultury a pod)

babenka

Mam od neho knihu Za Tajomstvom Zdravia s usmevom, laskou a rozumom. je v cestine a pojednava o sposobe zbavenia sa chorôb za pomoci ocistenia organizmu preplachmi dutin a dalsimi upravami v strave a piti.

babenka

ahoj Danuška.dari sa mi zatial dobre, ale tiez tu budem mat zmeny a neviem,ako si to odnesie moj zaludok a travenie.a poznas aj moj helicob.neviem ako sa ma, a alergie na mlieko a lepok...nepocula si nieco o "lekarovi" Pavlovi Šimovi a jeho sposobe liecenia, resp.ocistovania organizmu?uz som to spominala na inej teme.

Danusa

Ahoj Babenka,
ako sa Ti dari v GB? Mne sa dari ako kedy. Mala som dost stresov, takze si to odniesol aj zaludok. S Colonixom som toho vela neporiesila, ale aspon mam dalsiu skusenost. Beriem probiotika a Aloe Vera tabletky. To je vsetko. A skusam jest viac pravidelne, lebo predtym som nemala obed, resp. som jedla nieco male (keksy, lupienky ...) somarinky, len aby som nebola hladna a nechcela som jest nieco normalne, lebo som sa bala, ze moj zaludok bude vydavat zvuky. Mozno potrebujem nastartovat metabolizmus. Cas ukaze. D

babenka

ahoj Danuša.
ako zijes ty? co noveho mas? ako naduvanie? mne lepsie ked som mimo dom, akonahle sa usadim doma, tak to zacina nanovo.