Traviace problemy a nafukovanie

Príspevok v téme: Traviace problemy a nafukovanie
danusa

Dobry den,mate tie iste problemy ako ja?
- nafuknute brucho kazdy den
- naduvanie
- bolesti v lavom boku pri vystupe zaludka do criev
- zachyteny vietor v crevach, ktory sa neda dostat vonku a bolesti?

Ked ano, rada by som o Vas vedela, ako to riesite. Ja uz neviem, ako postupovat. Bolo mi povedanie, ze mam zacat s jogou na relaxaciu. Zacala som. Je to super vec, ale nepomaha to na zaludok. Kupovala som drahe traviace enzymy na rozkladanie jedla - nepomaha. Nejem ziadne potraviny, ktore vzbudzuju nafukovanie - strukoviny, jablka, banany, kapustu ... Vzhadom na to, ze pracujem (sedave zamestnanie - co je asi aj problem), tak sa snazim jest co najmenej, lebo nie je to prijemne ked ste v praci. Bola som aj na vysetrenie zaludka - vsetko OK. Bolo mi povedane, ze ma crevne problemy psychosomatickeho povodu a ze sa to neda liecit tabletkami. Tak ako? Uz neviem co mam so sebou robit. Uz sa chcem citit normalne, bez toho, aby som sa obavala nieco jest v praci, alebo ked idem na veceru alebo vonku. Co viac, ked je ten vietor zachyteny v crevach a nemoze sa dost vonku, tak to vydava taky cudny zvuk - a je to dost hlucne, znie to akoby som "vypustala vietor". Je to dost trapne najma v robote, ked tu sedim cely den v kancelarii alebo hocikde inde s cudzimi ludmi. Nemam nadvahu, zdravo jem, cvicim skoro kazdy den. No uz neviem. Pomozte, prosim. Dik.

RNG

JanaBe, ked s jedlom pijes vela vody, tak si rozriedis zaludocne kyseliny natolko, ze nevedia potlacit kvasenie a hnitie v zaludku, a tak sa tam rozne mikroby rozmnozia a dostanu sa do criev, kde hnitie ma kvasenie pokracuje az mnohe z tych mikrobov, co mali byt v zaludku znicene kyselinou ti postupne vytlacia probiotika a znicia crevnu floru.
Nepi s jedlom vodu, pi az 3-4 hodiny po jedeni a to hojne a bez jedla. Dalsie jedlo aspon hodinu po tom piti, lebo zaludok si musi vybudovat kyselinovu hladinu pre dalsie jedlo.
A nikdy nejedz po tazkom bielkovinnom jedle mucnik alebo sladke ovocie.
Odporucam ti brat , tak ako kazdemu aspon 15 gramov mikrovlaknin, s pitim a nasadit si kvalitne probiotika.
Pripadne aj kyseliny a enzymy, mozno ti nejaky chyba.

JanaBe

Mám pocit, že problémy s nafukovaním mám omnoho viac ľudí, ako by sme si mysleli. Pritom doktori nikdy nevedia prísť na príčinu. Pár mojich postrehov z vychádzajúcich z vlastnej skúsenosti ako situáciu zlepšiť a problémy čiastočne alebo úplne odstrániť:
1. Piť veľa tekutín, Máte pocit, že pijete veľa tekutín? tak ešte viac. a aspoň liter ráno nalačno.
2. Nejesť bielu múku a sladkosti. ako iný benefit budete mať aj to, že budete menej unavení.
3. Do jedálnička zaradiť vlákninu (ovsené vločky na raňajky povinne), psylium, probiotické výrobky a aspoň na čas probiotiká (napríklad Biopron majú viacero druhov za primeranú cenu).
4. Pohyb. Rozhýbať tráviaci trakt pohybom, minimálne polhodina rýchlej chôdze denne.
5. Čaje. Vynikajúci je fenyklový, mätový, plus sa dajú kúpiť špeciálne čaje pomáhajúce pri týchto ťažkostiach.
6. Bez stresu. Stres tieto stavy ešte zhoršuje. Skúste si naštudovať nejaké čláanky, literatúru, pokračovať v joge a relaxačných cvičeniach, zhlboka dýchať, nesústrediť sa na svoj problém, ale predstavovať si samu seba zdravú a šťastnú.
Hovoríte, že jete striedmo, to je takisto veľmi dôležité a tiež jesť v kľude a nie hltavo, každé sústo poriadne požuvať.
Prajem veľa šťastia všetkým s podobnými problémami, z vlastnej skúsenosti viem, aké je to nepríjemné a aké ťažké je ich odstrániť, nejde to zo dňa na deň.

RNG

Oprava, Vermica.eu
A pozri u nich produkty s vlakninou.
Inac maju aj lacny lecitin na cistenie ciev, co odporucam brat tiez kazdemu, ked nechcu zomriet na porazku ci infarkt zo zapchanych ciev.Spravna davka je raz az 2 krat tyzxdenne polievkova lyzica cisteho sucheho lecitinu.

RNG

Pricina nafukovania je zla crevna flora. Obvykle to zacina nedostatkom alebo prilis zriedenymi kyselinami v zaludku, kde sa premnozia rozne mikroby a dostanu sa do criev, kde znicia dobru probioticku floru a to najme pri prebytkoch cukrov a produktoch z jemnyuch muk a teda nedostatku mikrovlaknin, ktore podporuju uzitocne probiotika
Naprava je ako vzdy, doplnok kyselin, enzymov, rozne mikrovlakniny a nasadit si dobre silne probiotika. Mikrovlaknin je hromada, kvalitne su napr psylium(plevy zo zrna) pektiny( vlaknina v jablkach a hruskach) inulin(vlaknina vytazovana najma z korenov cakanky) arabinogalaktany zo stavy/mazgy stromov, najma Larix/smrekovec opadavy, glucomanan a podobne.
Na slovensku dostat dobre mikrovlakniny napr z firmy Vermicas.eu kde najdete lacne as kva;litne ;psylium inulin aj ovsennu vlakninu,, odpporucam zmes z nich, aspon 15 gramov pouzivat kazdodenne kazdemu.Samozfrejme s plno vodou, lebo inac riskujete zapecenie. Mikrovlakniny maju totiz az 50 nasobnu absorbciu vody na vahu, tj na 15 gramov treba vypit minimum 3/4 litra vody.

dupri

ahojte.
ja mam dosť zvláštny problem.
začalo to asi pred 6 rokmi, ked som z ničoho nič nedokazal uvolnovat plyny a tie sa hromadili v črevach a bolo to na nevydržanie, vtedy sa k tomu pridali aj bolesti v oblasti pankreasu, alebo skor nižšie, chodil som po vyšetreniach a nevedeli zistiť čo mi je, nakoniec sa to postupne zlepšovalo, ale najzvlaštnejšie na tom je že na velku potrebu môže ísť, ale plyny zostavaju stale vo vnutri.no a teraz sa to po 6 rokoch znovu vratilo akurat že bez bolesti.chodim po vysetreniach a nevedeia zistiť čo mi je.vsade mi hovoria že to je dosť zvlastne, ked na potrebu možem ísť a plyny aj napriek tomu zostavaju v črevach, je to už fakt neznesitelne, nedokazem kvoli tomu spavať, takže kde môže byt problem? za odpovede vopred dakujem.

M2012

Doporučujem Vám na nafúknuté brucho zaradiť do stravy vlákninu. V lekárni zoženiete Psyllium. Taktiež sú vhodné probiotiká. Pozrite sa na stránku Vyzivapreteba.sk

sade8

Jenoznačne probiotiká odporúčam.
Problém s trávením zmizli po asi mesiaci užívania...ale lepšie som sa začala cítiť aj skôr ale úplne po mesiac...a užívam ich stále.....už asi tretí mesiac.....ja som skúšala aj chlorelu aj jačmen aj kadeco a nic...PROBIOTIKÁ - Dakujem im :))))