Traviace problemy a nafukovanie

Príspevok v téme: Traviace problemy a nafukovanie
danusa

Dobry den,mate tie iste problemy ako ja?
- nafuknute brucho kazdy den
- naduvanie
- bolesti v lavom boku pri vystupe zaludka do criev
- zachyteny vietor v crevach, ktory sa neda dostat vonku a bolesti?

Ked ano, rada by som o Vas vedela, ako to riesite. Ja uz neviem, ako postupovat. Bolo mi povedanie, ze mam zacat s jogou na relaxaciu. Zacala som. Je to super vec, ale nepomaha to na zaludok. Kupovala som drahe traviace enzymy na rozkladanie jedla - nepomaha. Nejem ziadne potraviny, ktore vzbudzuju nafukovanie - strukoviny, jablka, banany, kapustu ... Vzhadom na to, ze pracujem (sedave zamestnanie - co je asi aj problem), tak sa snazim jest co najmenej, lebo nie je to prijemne ked ste v praci. Bola som aj na vysetrenie zaludka - vsetko OK. Bolo mi povedane, ze ma crevne problemy psychosomatickeho povodu a ze sa to neda liecit tabletkami. Tak ako? Uz neviem co mam so sebou robit. Uz sa chcem citit normalne, bez toho, aby som sa obavala nieco jest v praci, alebo ked idem na veceru alebo vonku. Co viac, ked je ten vietor zachyteny v crevach a nemoze sa dost vonku, tak to vydava taky cudny zvuk - a je to dost hlucne, znie to akoby som "vypustala vietor". Je to dost trapne najma v robote, ked tu sedim cely den v kancelarii alebo hocikde inde s cudzimi ludmi. Nemam nadvahu, zdravo jem, cvicim skoro kazdy den. No uz neviem. Pomozte, prosim. Dik.

washita

danusa prave teraz sa liecim na naduvanie, ktore ma trapilo velmi dlho. Pomaly som uz nemohla ist na dlhsiu cestu ako 2 hodiny aaj to som bola poriadne nafuknuta. pripravila som si caj na gastritidu a ked ho pije mam pokoj s nafukovanim. Aj vy to mozete dokazat, ked budete chciet. Prajem vela stastia.

RNG

pocit kyseliny nie je zo zaludka, ale z pazeraku. A do pazeraku sa obsah zaludka dostane, len ked mas v zaludku kvasenie a vyvija sa plno plynov a kvasnych pien. Tieto nasilne otvoria uzaver medzi zaludkom a pazerakom a natlacia sa tam=pala.
Ale kvasenie v zaludku je mozne len pri nizkom stave kyselin.
Tj pala a pocit "privela kyselin" je prave naopak NEDOSATATOK KYSELIN.
Takze je znacny rozdiel medzi skutocnostou a popularnym nazorom na kyseliny, ktory zneuziva farmaceuticka komunita a veselo odporuca protikyselinove prostriedky pre ludi s palou.
Mne to trvalo vyse 15 rokov, kym som dosiel na tento podvod.
Vyse 15 rokov som bral antiacidy.
Dnes beriem naopak Betain HCl(tj kyseliny) a odvtedy nemam problemy s travenim, nafukovanim ani palou.

frfloska

ahoj RNG a kde mozem kupit ten Betain, na akej baze to funguje...?? ale zase vela kyseliny v zaludku tiez nie je dobre nie?

RNG

mizantka, ja mam v predajni spirulinu a hlavne zelenu zmes Good N Green/Life's Green, ktora ma 35 roznych zloziek a je ovela uzitocnejsia, nez len stava z jacmennej travy. A nie je tak draha, napriek ovela lepsiemu obsahu.

RNG

bubu, aloe je hojive a vnutorny gel nie je laxativny, len zlta stava zo zelenej vrchnej vrstvy aloe prehana. Tu ale prakticky nikto nepouziva dnes.
Na zapchu potrebujes vlakniny a olej na "vymastenie".

jessy

Fuha, no vieš čo... "tej pravej sa pýtaš" :) Ja som ho dostala od krstnej, neviem kde ho ona zohnala....ale tak čo poznám ľudí tak väčšinou asi z netu sa dá objednať... lenže to stojí aj 2000sk... ved tuto RNG je odborník, nasmeruj otázku naňho :)

jessy

Ja som tiež pravidelne každý večer mala naduté bruško a vždy som si myslela že akú to ja mám "penumatiku".... no mne to prestalo ked som začala ráno piť zelený jačmen... teraz si celý den držím ploché bruško akokeby som práve stala z postele... ved viete ako to myslím...