Detska astma

Príspevok v téme: Detska astma
0109

Ahojte.Moja 5 rocna dcerka ma podla detskej lekarky po pocuti priedusiek astmu.Od malicka bola stale chora na priedusky.Tento rok jej zistili,ze ma astmu. Mala ju 3 krat.
Lekarka jej urobila krvny test na prach,psy,macky,roztoce,stromy,kvety a plesen,ale na toto alergicka nie je.Robil sa jej rentgen plucci tam nie je infekcia,ale vysledok bol negativny.Na alergologicke testy ju poslat nechcela s tym,ze podla nej budu negatyvne.Ale aj tak som ju presvedcila,ze chcem ist a 3.11.08 sme objednany.Ked je chora pouzivame inhalatory Ventolin a Flexotid.
Mozte mi poradit,aky test mi na 100% potvrdi,ze ide o astmu ked nahodou vyde aj ten test negatyvne.A mozte mi povedat ako vyzeraju astmaticke zachvaty.Este jedna vec byvame v zahranici a je tu more a co ja viem more je prospesne pre astmatikou.A ma niekto skusenost s tym,ze za detstva mal astmu a potom v dospelosti uz nie?Podla nasej lekarky je to mozne tak ja neviem.Dakujem vam za rady.

0109

Damian:ja jej tu kupujem vodu,ktora je podla mna tak trochu slana.K pitiu ju musim nutit,takze ja som rada ked vypije aspon tolko. S ovocia papa iba banany,jablka a sem tam hrozno.Zo zeleniny len uhorku a sem tam paradajky. Nic ine do nej nedostanem.Cize podla mna prijem vitaminou ma mali.

damian

0109, dcera potrebuje pit aspon 1 a pol litra vody denne - pravidelne. Do vody pridavaj stipku Himalajskej soli (len tolko, aby nebolo citit slanost vody). Ak budm mat trochu casu, napisem o tom viac. Zatial napisem len tolko, ze je dokazane, ze vyse 75% astiem je z chronickeho dehydrovania. Nic mliecne (okrem bielych jogurtov a tvarohu a kysleho mlieka) by dcera nemala jest. Sladkosti sladene napoje obmadzit na MINIMUM. Potrebuje dostatok cerstveho ovocia a surovej zeleniny. Napisem neskor.

0109

farmaceutka: Lekarka ma na nijake vysetrenie vobec nechcela odporucit.Ja som nasilu ziadala dalsie vysetrenie a nakoniec mi vypisala papier na alergologiu,ale najprv ideme k detskemu plucniarovy.Zijeme v holandsku a tu ked je dieta chore a ides k lekarovy tak povie ze to nevadi,ze dieta s toho vyrastie a riesia choroby ked je uz neskoro.Preto som si nasilu ziadala aj ine vysetrenie.

farmaceutka

dada, s liecbou sa musis tak ci onak obratit na lekara. Nie je myslitelne, aby si si lieky tohoto druhu kupovala. lekarka ta neposlala s malou k odbornikovi? neviem, kde zijes, u nas sa liecbou astmy zaoberaju vylucne plucni lekari a imunoalergologovia, ktori si priebezne sleduju stav pacienta a urcuju liecbu. je vsak mozne, ze bez liecby sa stav bude casom zhorsovat. ide o to, v akom stave tvoja dcera je a to sa da zistit len dokladnym vysetrenim.

farmaceutka

montelukast je ucinna latka, ktora blokuje leukotrienove receptory sposobujuce prejavy astmy. je vhodny najma pri lahsich prejavoch astmy, u deti niekedy uplne staci (aspon urcite obdobie). je to liek na predpis, ale v SR sa pouziva bezne. nemozem ti napisat konkretny nazov lieku, pretoze reklama liekov viazanych na recept je zakonom zakazana.